Połącz się z nami

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Meble z litego drewna zmieniają swój wygląd

Dla miłośników mebli z litego drewna przygotowaliśmy szereg nowych, nowoczesnych, a czasem nawet zaskakujących, kolekcji. Dzisiaj w skrócie przedstawimy te, które w krótkim czasie zdobyły dużą popularność. Dzisiejszy artykuł będzie krótką rekapitulacją możliwości współczesnych mebli dziecięcych z litego drewna. Największą popularnością cieszyły się wielokolorowe kolekcje dziecięce. Nie zabrakło do nich również odpowiednich dekoracji. Najszerszą ofertą mebli dziecięcych z litego drewna dysponują producenci duński i belgijski. Dla lepszej orientacji podzieliliśmy meble dziecięce z litego drewna na kategorię mebli dla dziewcząt i mebli dla chłopców. Nie zabrakło także kolekcji o neutralnej kolorystyce. Z czego więc możemy wybierać? 

 

Drewniane meble dziecięce dla chłopców

W ofercie znajdą Państwo pokoje dziecięce z litego drewna dla chłopców i łóżka dziecięce z litego drewna dla chłopców. Reszta mebli do wyposażenia pokoju dziecięcego, takich jak komody, biurka czy szafy przeznaczone są jak dla chłopców tak i dla dziewcząt. Oferta naprawdę szeroka i jest z czego wybierać. Duński producent przedstawia meble w przezroczysto białym wykończeniu z zachowaną widocznością struktury drewna. Do białych mebli dobierane są odpowiednie tematyczne dekoracje, które decydują o przeznaczeniu dla dziewcząt lub chłopców. Wyjątek stanowi kolekcja My Color obejmująca całą gamę kolorów od brązowego, czerwonego, zielonego aż po tradycyjny niebieski. Producent pomyślał też o specjalnych zestawach dla najmniejszych tak samo jak o specjalnych zestawach raczej dla studentów.

 

   

 

Zestaw przedstawiony na pierwszym ze zdjęć w wykonaniu niebiesko zielonym jest idealny do wyposażenia pokoju dziecięcego przedszkolaka. Drugi z przestawionych na dołączonych zdjęciach zestawów, przeznaczony jest raczej dla studentów. Mniej kolorowy i bardziej elegancki wygląd oraz umieszczenie trzydrzwiowej szafy, biurka i regału na podręczniki i przybory szkolne podkreślają ten fakt. Kolorystyka w wykonaniu brązowo czarnym również jest odpowiednia raczej dla starszych dzieci.

 

Jeżeli nie aranżują Państwo kompletnego pokoju dziecięcego, ale potrzebują Państwo tylko łóżka dla dziecka lub dwójki dzieci. Rozwiązanie w postaci wielofunkcyjnego łóżka z litego drewna lub piętrowego łóżka z litego drewna jest do dyspozycji. W ofercie podzielonej na łóżka dla dziewcząt i chłopców jest wiele popularnych łóżek piętrowych i wielofunkcyjnych oszczędzających przestrzeń w pokoju dziecięcym. Łóżka piętrowe od dłuższego czasu nie są już tylko miejscem do spania, ale oferują również sporo przestrzeni do przechowywania i odkładania tak samo jak łóżka wielofunkcyjne. Na zastosowanie takich rozwiązań u mebli z litego drewna pozwala zastosowania nowych procesów technologicznych.

 

  

 

Typowymi przykładami są łóżka dziecięce przedstawione na z zdjęciach powyżej. Meble z litego drewna całkowicie zmieniły swój wygląd. Meble są bardziej zamierzone na ich praktyczne wykorzystanie i oszczędność przestrzeni w pokoju dziecięcym. Również kolorystyka lekko się zmieniła. Jeszcze nie tak dawno standardem był naturalny kolor drewna sosnowego. Jak widać na dołączonych zdjęciach, współczesne meble pod tym względem nie mają żadnych ograniczeń.

 

 

Drewniane meble dziecięce dla dziewcząt

Również w tej kategorii przygotowaliśmy zestawy pokoi dziecięcych z litego drewna, łóżek dziecięcych z litego drewna i łóżek piętrowych. Szeroki wybór w całej gamie kolorów, włącznie najpopularniejszych odcieni różu i fioletu, których po prostu nie mogło w tej kategorii zabraknąć. W stosunku do mebli dla chłopców mamy jedną drobną zmianę, a raczej uzupełnienie kategorii o łóżka z baldachimem.

 

   

 

Zapewne zgodzą się Państwo z nami że projekty mebli z litego drewna na dołączonych zdjęciach są co najmniej atrakcyjne. Wygląd raczej delikatny aż romantyczny, ale na pewno praktyczny i funkcjonalny. Właśnie pod kątem funkcjonalności meble z litego drewna poczyniły największe postępy, dzięki czemu stają się bardziej popularne.

 

Szeroka gama kolorów, dekoracji i wysoka funkcjonalność, to podstawowe atuty przedstawionych mebli. Czy jeszcze coś więcej? Na pewno aspekt ekologiczny i zdrowotny, a zwłaszcza ten drugi jest ważnym elementem wyposażenia pokoi dziecięcych. Oprócz nieszkodliwości dla zdrowia pozostaje jeszcze pozytywny wpływ naturalnego drewna na psychikę, nie tylko dzieci, ale również rodziców. Meble z litego drewna to na pewno dobry wybór.