Połącz się z nami

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Kiedy warto zastosować łóżko piętrowe?

Łóżka piętrowe jak wiadomo są idealnym rozwiązaniem wyposażenia pokoju dziecięcego do małych wnętrz, ponieważ są w stanie zaoszczędzić sporo przestrzeni. Kiedy jednak to rozwiązanie sprawdza się najlepiej, w jakim wieku powinny być dzieci korzystające z łóżka piętrowego? Kiedy jest ono dla nich bezpieczne? Na te i wiele innych pytań spróbujemy dać Państwu odpowiedzi w dzisiejszym artykule.

 

 

Łóżko piętrowe to nie tylko miejsce do spania

Łóżko piętrowe możemy w zasadzie zastosować od momentu kiedy dziecko odrośnie z łóżeczka dziecięcego. Jeżeli dzieci są różnego wieku, to starsze dziecko zdecydowanie powinno korzystać z górnego łóżka. Zasada nie sprawdzająca się chyba tylko w przypadku bliźniaków. Łóżka piętrowe są bardzo bezpieczne ponieważ producenci zobowiązani są dotrzymywać rygorystyczne przepisy bezpieczeństwa obowiązujących w krajach UE. Górne łóżko posiada po całym obwodzie barierkę bezpieczeństwa chroniącą dziecko przed upadkiem. Większość konstrukcji stosuje również bardziej bezpieczne schodki, zamiast zwykłej drabinki. Dzieci w wieku 3-4 lat powinny raczej spać na dolnym łóżku, a w razie wątpliwości co do ich bezpieczeństwa zawsze można dokupić dodatkową barierkę z możliwością jej późniejszego demontażu. Łóżka piętrowe z reguły oferują powierzchnię spania 90x200 cm i nośność 100-120 kg, co rozwiązuje problem miejsca do spania nawet do lat 18 dziecka. Pytaniem pozostaje czy nastolatek w tym wieku zgodzi się na spanie w łóżku dziecięcym. Większość producentów dba również o to by każde z dzieci miało do dyspozycji przestrzeń osobistą w postaci półek do odkładania, co widoczne jest na dołączonych zdjęciach łóżek francuskiego producenta.

 

   http://www.meble-aldo.pl/dzieciece-lozko-bibop-2326lisu-dla-2-osob/

 

Na dołączonych zdjęciach widoczne jest łóżko Bibop, które może być przykładem dla bezpiecznej konstrukcji łóżka piętrowego, oferujące w dodatku wiele przestrzeni do przechowywania i możliwość spania nawet trójki dzieci. Szuflada pod łóżko może być wykorzystana jako dodatkowe miejsce do spania lub dodatkowa przestrzeń do przechowywania. Najbardziej warte uwagi są schodki prowadzące do górnego łóżka. Komfortowe i bezpieczne, w dodatku oferujące dodatkową przestrzeń do przechowywania. Każde z dzieci ma do dyspozycji półkę do odkładania, podzieloną na kilka oddzielnych segmentów, bardzo przydatnych do odkładania zabawek czy książek. Pomysłowa i bezpieczna konstrukcja francuskiego producenta jest w roku 2015 po raz kolejny najpopularniejszą pozycją naszego sklepu, co nas akurat nie dziwi.

 

  

 

Kolejnymi przebojami roku 2015, z którymi gorąco polecamy zapoznać się bliżej, to łóżko piętrowe Leo z szufladą jako dodatkową przestrzenią do przechowywania i półkami z możliwością zmiany koloru tła na niebieski lub różowy, w zależności czy dane łóżko przeznaczone jest dla chłopca czy dziewczynki. Łóżko piętrowe Stim widoczne na kolejnym zdjęciu, z asymetrycznie ustawionymi łóżkami, oferuje przestrzeń do przechowywania w postaci szafy. Pomysłów na rozwiązanie miejsc do spania dla dwójki dzieci w małych pomieszczeniach jest cała masa i na pewno jest z czego wybierać.

 

 

Wolą Państwo bardziej tradycyjne rozwiązania?

Jeżeli mimo wszystko mają Państwo wątpliwości co do bezpieczeństwa łóżek piętrowych, lub po prostu wolą Państwo bardziej tradycyjne rozwiązania niż łóżko piętrowe, to i w tym wypadku mamy do zaoferowania kilka możliwości. Zastępstwem i alternatywą do łóżek piętrowych są łóżka na antresoli z dostawką w postaci szuflady z możliwością umieszczenia materaca i wykorzystania jako dodatkowe miejsce do spania.

 

     

 

Łóżka z dostawką są bardzo popularne, a często są stosowane jako rozwiązanie do okazyjnego nocowania kolegów lub znajomych dziecka. W czasie kiedy dostawka nie jest wykorzystywana do spania, szuflada może być zasunięta i nie zajmuje wtedy drogocenną przestrzeń pokoju dziecięcego. Jeżeli łóżko podobnej konstrukcji wykorzystywane będzie jako miejsce do spania dla dwójki dzieci to prawie obojętne które z dzieci śpi na którym łóżku. Łóżka tego typu odpowiednie są dla dzieci w wieku 3-18 lat, a po dorośnięciu i usamodzielnieniu się starszego z dzieci, szufladę zawsze można wykorzystać jako dodatkową przestrzeń do przechowywania.

 

Oferta konstrukcji rozwiązujących problem miejsc do spania dla dwójki, czy nawet trójki dzieci jest bardzo szeroka i tylko woli i potrzeb klienta zależy, które rozwiązanie wybierze.