Połącz się z nami

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Meble do jadalni inspirowane Francją

Gdzie indziej szukać inspiracji do aranżacji jadalni jak nie we Francji, znanej z legendarnej wręcz jakości kuchni i kultury stołowania. Francuzi to bez wątpienia naród smakoszy. Na pewno też istnieje bezpośrednie połączenie pomiędzy dobrym, jakościowym jedzeniem i wyglądem pomieszczenia przeznaczonego do spożywania posiłków. Co do dobrego gustu Francuzów i jakości francuskiego stołowania raczej nikt nie ma wątpliwości, a inspiracja tym co najlepsze chyba jest jak najbardziej poprawna. W dzisiejszym artykule chcemy przedstawić Państwu część naszej oferty obejmującej jak zestawy jadalniane tak i pojedyncze elementy typu krzesło, stół czy komoda.

 

 

Meble w prowansalskim stylu

Najbardziej znanym a zarazem najpopularniejszym francuskim stylem jest styl prowansalski, ukształtował się we francuskiej Prowansji. W wielu aspektach przypomina on styl rustykalny gdyż oba odwołują się do swojskiego klimatu wsi i domowego ciepła. Styl ukształtowany przed kilku wiekami nadal ma masę zwolenników. Aranżacja jadalni w tym właśnie stylu to na pewno dobry pomysł. W dzisiejszych czasach wszechobecnej komputeryzacji i zanikających kontaktów międzyludzkich warto stworzyć stylowe zacisze w którym przynajmniej kilka razy w tygodniu rodzina wspólnie spożywa posiłki. Jadalnia wyposażona meblami w stylu prowansalskim idealnie się nadaje do tego celu.

 

 

 

Na dołączonych zdjęciach widoczne są typowe przykłady stylu prowansalskiego. Stół z możliwością rozłożenia i z nietypowym blatem, tworzonym częściowo z białego hartowanego szkła. Zastosowanie hartowanego szkła jest bardzo praktyczne. Proste w utrzymaniu i odporne na zadrapania. Nie mogło też zabraknąć obszernej oszklonej witryny, a jeżeli mamy do dyspozycji dostateczną przestrzeń to możemy ustawić w jadalni jeden z kilku modeli komód. Wygląd takiego zestawu łatwo ocenić na zdjęciu. Nie ma chyba potrzeby podkreślania faktu, że chodzi o meble francuskiego producenta, bo w końcu kto inny miał by reprezentować styl prowansalski.

 

Stylowe meble do jadalni to oczywiście nie tylko styl prowansalski, ale ofert jest znacznie więcej. Choć by meble z litego drewna w stylu rustykalnym, które także są bardzo często stosowane. Drewno naturalne jest bardzo często stosowane do zestawów jadalnianych. Drewno naturalne pozytywnie wpływa na psychikę ludzką i jest bardzo popularnym materiałem do produkcji mebli do wyposażenia jadalni. 

  

 

Meble do jadalni z litego drewna bywają stylowe i w ponadczasowym designie. Materiałem do produkcji może być drewno sosnowe, bukowe, dębowe czy nawet mahoniowe lub teakowe, często stosowane do mebli luksusowych i ekskluzywnych.

 

 

Nowoczesne meble do jadalni

Co właściwie stanowi różnicę między stylowym a nowoczesnym? Przede wszystkim kolorystyka, nowoczesne meble bardzo często wykonane są w wysokim połysku, w prostych liniach i również często z nietypowych materiałów typu metal czy szkło. Nowoczesne wzornictwo nadaje się do również do mniejszych pomieszczeń i często bywa wielofunkcyjne. Przykładem może być stół widoczny na zdjęciu, który z małej półki do odkładania możemy rozłożyć do do rozmiarów wystarczających dla 12 osób. Nowoczesne wzornictwo często zaskakuje możliwościami niewidocznymi na pierwszy rzut oka.

 

 

 

Nowoczesny design oferuje ogromną elastyczność przy aranżacji wnętrz. Możliwość rozłożenia stolika do rozmiarów klasycznego stołu jadalnianego idealnie nadaje się zwłaszcza do małych wnętrz. Po pożegnaniu gości możemy stół złożyć do rozmiarów stolika, zwalniając ogromną przestrzeń, a złożony stolik może służyć jako biurko.

 

Wysoki połysk to swego rodzaju symbol nowoczesnego wzornictwa, podobnie jak metal czy szkło wykorzystane do produkcji. Najpopularniejszymi kolorami są biały i czarny. Wysoki połysk równie często co u mebli do wyposażenia jadalni, spotykany jest u zestawów kuchennych lub zestawów do salonu. Jest to wynik częstego łączenia tych wnętrz w jednym pomieszczeniu, co generuje popyt na jednolity wygląd i styl.

 

 

 

Powyższe fotografie są przykładem ponadczasowego designu. Kombinacja wysokiego połysku z matowymi elementami oraz połączenie płyty MDF i metalu. Meble o identycznym wzornictwie do jadalni i do salonu znacznie poszerza możliwości aranżacji obszernych wnętrz jak i małych pomieszczeń. Szeroka oferta nowoczesnych mebli dotyczy nie tylko francuskich producentów, ale również wielu innych, a wybór zależy tylko od decyzji klienta.