Połącz się z nami

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Jak właściwie wybrać łóżko dziecięce?

Kiedy niemowlę zaczyna wyrastać z łóżeczka dziecięcego, czas najwyższy pomyśleć o zmianie na łóżeczka na łóżko dziecięce. Jak jednak wybrać to właściwe z tak ogromnej ilości oferowanych łóżek? Na to właśnie pytanie, nurtujące wielu z was, spróbujemy podać odpowiedź w dzisiejszym artykule. Rzecz będzie o łóżkach dziecięcych dla dzieci w wieku od 3 do 18 lat. Oferta w tej kategorii jest naprawdę bardzo szeroka i wybór wcale nie jest prosty, spróbujemy jednak trochę go uprościć. Ofertę łóżek dziecięcych podzieliliśmy na kilka kategorii.

 

Białe łóżko dziecięce z z przestrzenią do przechowywania

Jedną z głównych kategorii są białe łóżka dziecięce. Popularność białych łóżek dziecięcych wywodzi się prawdopodobnie z ogólnej popularności koloru białego, jako tradycyjnego i neutralnego koloru, znajdującego zastosowanie w pokojach dziecięcych zarówno dla chłopców jak i dla dziewcząt. W białym wykonaniu znaleźć możemy wszelkie możliwe konstrukcje od łóżek piętrowych, przez łóżka wielofunkcyjne z biurkiem. Wspólnym elementem jest biały kolor.

 

   

 

Oczywiście w kategorii białych mebli możemy również znaleźć łóżka z szufladami jako dodatkową przestrzenią do przechowywania, które tak samo jak łóżka wielofunkcyjne, doceniają zwłaszcza rodzice mający do dyspozycji niewielką przestrzeń do wyposażenia pokoju dziecięcego. Kolor biały doceniany jest również z tego względu, że optycznie powiększa przestrzeń. W przeszłości jedynym mankamentem białych mebli była możliwość ich pobrudzenia, bardzo realna w warunkach pokoju dziecięcego. Łatwo zmywalne powierzchnie dzisiejszych mebli rozwiązują jednak ten problem.

 

Łóżka dziecięce z przestrzenią do przechowywania oferowane są oprócz koloru białego, również w wielu innych odcieniach, takich jak niebieski, różowy czy naturalny kolor drewna. Popularne są również kombinacje kilku odcieni. Przestrzenią do przechowywania z reguły bywa szuflada, lub zestaw kilku szuflad.

 

 

Łóżka dziecięce z barierką

Wielu rodziców, dobrze znających charakter swoich dzieci, preferuje łóżka dziecięce z barierką. Bardzo popularne łóżka dziecięce na antresoli posiadają barierkę obowiązkowo, jako podstawowe wyposażenie. Barierka to element bezpieczeństwa ważny zwłaszcza w momencie przejścia z łóżeczka dziecięcego w „doroślejsze” łóżko.

                           

  

 

Wszystkie łóżka na antresoli posiadają barierkę, a jeżeli ta wydaje się rodzicom za niska, z reguły można dokupić wyższą barierkę z możliwością jej późniejszego demontażu. Oferta łóżek dziecięcych z barierką jest również bardzo szeroka, a najszerszą chyba ofertę posiada belgijski producent.

 

 

Łóżka dziecięce z dostawką

Rodzice nie mający zaufania do łóżek piętrowych czy łóżek na antresoli mogą skorzystać z oferty łóżek z dostawką, oferujących szerokie możliwości wykorzystania. Możemy je wykorzystać jako miejsce do spania z dodatkową przestrzenią do przechowywania, lub jako miejsce do spania dla dwójki dzieci, umieszczając w szufladzie dodatkowy materac. Łóżka dziecięce z dostawką najczęściej znajdują zastosowanie w małych pomieszczeniach. Zasuwając szufladę zyskujemy dodatkową przestrzeń, którą dzieci mogą wykorzystać do gier i zabaw. Manipulacja z szufladami (najczęściej na kółkach) jest bardzo prosta nawet dla małego dziecka. Wykorzystując dodatkowe miejsce do spania tylko okresowo, szuflada może być zasunięta i w nie zajmuje drogocenną przestrzeń.

   

 

Mamy również do dyspozycji łóżka z dodatkowym miejscem do spania i przestrzenią do przechowywania, dodatkowo wyposażone w barierkę. W wypadku kiedy starsze dziecko się usamodzielni i opuści dom rodzinny, dodatkowe miejsce do spania można wykorzystać jako przestrzeń do przechowywania. Szuflada jako dodatkowe miejsce do spania może być również ustawiona w dowolnym miejscu pokoju dziecięcego.

 

 

Ciągle najpopularniejsze łóżka piętrowe

Zdecydowanie najpopularniejsza kategoria łóżek dziecięcych, to już od lat łóżka piętrowe. Powodem zapewne jest ogromna oszczędność przestrzeni. Oferta dzisiejszych łóżek piętrowych w znacznym stopniu różni się od łóżek piętrowych sprzed lat. Dzisiejsze łóżka piętrowe to bardzo pomysłowe konstrukcje oferujące oprócz miejsc do spania również wiele przestrzeni do odkładania i przechowywania, a czasami obejmują kolejne meble takie jak szafa, komoda czy biurko.

 

  

 

Nie ważne jakie łóżko spełni najwięcej potrzeb i zostanie w końcu wybrane, warto pamiętać o ważnej zasadzie, a mianowicie, łóżko może być tylko tak jakościowe jak materac w nim umieszczony. Warto więc poświęcić trochę czasu doborowi odpowiedniego materaca, ale o tym więcej następnym razem.