Połącz się z nami

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Efektywne wyposażenie małych przedpokoi

Należą Państwo do licznej grupy walczących z brakiem przestrzeni w przedpokoju? W jaki sposób efektywnie wyposażyć mały przedpokój, tak by maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń? Jak zachować możliwość odłożenia ubrań i uszeregowania butów? W dzisiejszym artykule spróbujemy odpowiedzieć właśnie na te pytania i przedstawimy kilka projektów rozwiązujących te problemy. Propozycję mebli do przedpokoju podzieliliśmy na ofertę szafek do butów i ofertę mini zestawów tworzących swego rodzaju garderoby.

 

 

Wykorzystanie mebli z możliwością zawieszenia na ścianie

Najwięcej przestrzeni w przedpokoju możemy zaoszczędzić wykorzystując meble z możliwością zawieszenia na ścianie. Oprócz oszczędności, uzyskamy przestrzeń do odkładania lub zawieszenia ubrań i drobnych przedmiotów. Idealne wręcz rozwiązanie do małych przestrzeni. Producenci od lat oferują nam przeróżne półki, regały lub oszklone witryny do zawieszenia, ale tematem dzisiejszego artykułu są przedpokoje, więc dzisiaj przedstawimy meble typowe dla tych pomieszczeń. Najczęściej są to meble do odkładania lub zawieszenia ubrań, czyli wieszaki lub systemy „wieszakościanek” dodatkowo wyposażone w lustra lub półki. Systemy tego typu dostępne są w różnych rozmiarach i konfiguracjach, każdy więc może wybrać ten odpowiedni do swojego przedpokoju.

 

  

 

Przykładem bardzo prostego zestawu mebli do przedpokoju są zestawy niemieckiego producenta kolekcji Laila, widoczne na dołączonych zdjęciach. Zestawy te w zasadzie oferują wszystkie niezbędne elementy wyposażenia przedpokoju. Szafka do butów z odchylanym czołem, lustro i wieszaki do ubrań. Zestaw zajmujący naprawdę niewielką przestrzeń.

 

 

Regały, półki i wysokie szafki do butów

Kolejną alternatywą maksymalnego wykorzystania niewielkich pomieszczeń, to wysokie meble, wykorzystujące do maksimum zajmowaną powierzchnię. Do małego przedpokoju można na przykład zastosować szafkę do butów o wysokości 140 cm oferującą pięć (a nawet sześć) wychylanych półek.

 

                                                                             

 

Przykładem optymalnego wykorzystania przestrzeni może być na przykład szafka na buty widoczna na zdjęciu. Szafka w białym wykonaniu, powiększającym optycznie przestrzeń, czyli idealnym do małych przedpokoi. Oferta mebli do przedpokoi jest raczej szeroka. Na pewno nie warto na siłę umieszczać szafę w malutkim przedpokoju, ale warto rozważyć bardziej oszczędne (nie tylko pod kątem zajmowanej powierzchni) rozwiązanie.

Jakie meble zastosować w dużym przedpokoju, tak by jak najlepiej pełnił on swoją funkcję, ale nie stanowił zbytniego obciążenia budżetu, o tym napiszemy innym razem.