Połącz się z nami

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Wiele postaci mebli z litego drewna

Dla miłośników naturalnych materiałów, takich jak drewno sosnowe, czy dębowe, najważniejszą z kategorii w naszej ofercie na pewno będzie kategoria mebli z litego drewna. Meble tej kategorii wybierać można z szerokiej gamy kolorów i konstrukcji. Typowym przedstawicielem mebli z litego drewna są meble w rustykalnym stylu, które przez wiele lat dominowały tej kategorii. We współczesnej ofercie mebli z litego drewna znajduje się mnóstwo wcześniej niespotykanych konstrukcji i kolorów, a dzisiejszy artykuł poświęcony jest właśnie możliwościom współczesnych mebli z litego drewna.

 

 

Meble z litego drewna mogą być różnokolorowe

Zwłaszcza współczesne meble dla dzieci oferują szeroką gamę, wcześniej niespotykanych kolorów. Typowym kolorem mebli z litego drewna był naturalny kolor drewna, co zrażało wielu klientów. Dzisiaj raczej nikt nie może narzekać na monotonność kolorystyczną dziecięcych mebli z litego drewna. Z powodu różnorodności kolorów dziecięcych kolekcji duńskiego producenta, wprowadziliśmy kilka podkategorii. Dla prostszej orientacji można wybierać z kategorii pokojów dziecięcych dla dziewcząt i z pokojów dziecięcych dla chłopców. To można powiedzieć podstawowy podział. Oprócz niego są do dyspozycji kategorie łóżek dziecięcych i łóżek piętrowych z litego drewna. Co do kolorystyki to szerokość oferty jest naprawdę zaskakująca, co sami mogą Państwo osądzić na dołączonych zdjęciach.

 

   

 

Chodzi naprawdę o meble z drewna sosnowego, w uzasadnionych wypadkach (blat stolika czy siedzenie krzesła) uzupełnionych płytą MDF. Kolorami typowymi dla dziewcząt są biały, różowy i fioletowy, dla chłopców to oczywiście niebieski, pomarańczowy i zielony. Całą gamę kolorów przedstawiamy na zdjęciu krzesełek dziecięcych z litego drewna.

 

 

                                        

 

Wielkim atutem tak szerokiej gamy kolorów jest możliwość wyboru neutralnych kolorów do aranżacji pokoju dziecięcego dla rodzeństwa płci odmiennych. Meble z drewna sosnowego duńskiego producenta są bardzo jakościowe, bo przeznaczone są przecież dla dzieci. Chodzi o certyfikowane, markowe meble producenta Hoppekids, będącego gwarantem najwyższej jakości. 

 

Zaskakująco nowoczesne meble z litego drewna

Nie tylko w kategorii mebli dziecięcych znaleźć można zaskakujące, ponadczasowe rozwiązania. Meble z naturalnego drewna są bardzo popularne, ale tradycyjny rustykalny styl nie każdemu odpowiadał. Z tego też powodu we współczesnych ofertach producentów mebli znaleźć można meble o prostych liniach i bardzo nowoczesnym designie.

 

                                 

 

Na dołączonym zdjęciu przedstawiamy kolekcję Modern, meble z litego drewna do wyposażenia salonu w popularnym kolorze szarym. Kolekcja zachowuje co prawda typową masywność mebli rustykalnych, ale posiada bardzo nowoczesny design. Jakie są główne powody popularności mebli z litego drewna, mimo ich wyższej ceny w porównaniu z meblami z płyty laminowanej czy płyty MDF? Meble z litego drewna są ekologiczne i wpływają pozytywnie na psychikę ludzką co jest wysoko cenionym atutem, zwłaszcza w dzisiejszych świecie.

 

 

Tradycyjne meblem z litego drewna

Pomimo wzrastającego zainteresowania meblami z litego drewna o nowoczesnym designie to producenci w żadnym wypadku nie rezygnują z kolekcji o tradycyjnych designach. Tradycyjny styl rustykalny najbardziej nadaje si_ę do wyposażenia domów wiejskich czy letniskowych. W ofertach przeważają meble do aranżacji jadalni. Najszerszą ofertę takich właśnie mebli posiada niemiecki producent, bo w Niemczech styl ten ma wieloletnią tradycję.

 

  

 

Na dołączonym zdjęciu, oprócz zestawu jadalnianego prezentujemy również detal komody, dla możliwości osądzenia jakości wykonania. Oferta mebli z litego drewna niemieckiego producenta w większości przypadków posiada wykończenie w przezroczystym białym kolorze zachowującym widoczną strukturę drewna. Materiałem wykorzystanym do produkcji jest odpowiednio wysuszone drewno sosnowe bez wad i pęknięć, co eliminuje prawdopodobieństwo powstawania deformacji na wskutek oddziaływania środowiska.