Połącz się z nami

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Praktyczne meble do salonu

Salon to pomieszczenie uniwersalne, z której korzystają wszyscy mieszkańcy domu czy mieszkania, ale także goście. Nie starajmy się więc tworzyć salon tylko i wyłącznie na pokaz. W domu powinniśmy czuć się swobodnie i wygodnie, więc salon również powinien być ładny, a zarazem praktyczny. W dzisiejszym artykule spróbujemy przedstawić Państwu kilka ciekawych pozycji, zaprojektowanych specjalnie pod tym kątem. 

 

Materiał mebli do salonu

Wybór materiału z którego wyprodukowane są meble jest rzeczą bardzo ważną. Pod kątem prostej konserwacji i utrzymania najlepiej sprawdzają się meble z płyty laminowanej lub płyty MDF. Meble z tych materiałów są łatwo zmywalne i nie wymagają prawie żadnej konserwacji, a poza tym są dostatecznie wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowym atutem jest atrakcyjna cena. Kolejnym popularnym materiałem jest drewno. Na przykład drewno sosnowe wygląda na pewno pięknie, ale nie dorównuje płytom co do odporności na uszkodzenia mechaniczne czy zadrapania. Co prawda do dyspozycji są również meble z drewna o wysokim stopniu twardości, ale niestety również o bardzo wysokiej cenie.

 

   

 

Ofertę mebli do salonu można podzielić na dwie kategorie. Oferta pojedynczych elementów, które możemy zestawić w dowolny układ według własnych upodobać, możliwości i potrzeb, oraz na zestawy. Dla klientów z jasnym wyobrażeniem o wyglądzie salonu, nie ograniczonych brakiem przestrzeni i środków, zapewne bardziej interesująca będzie oferta pojedynczych elementów. Korzystając z gotowych zestawów mamy szansę zaoszczędzić trochę środków kosztem dostosowania zestawu do możliwości pomieszczenia, które mamy do dyspozycji.

 

    

 

 

Jak wybrać właściwy kolor mebli do salonu

Dobór koloru mebli może w znacznym stopniu wpłynąć na ogólny wygląd wnętrza salonu. By nie był to wpływ negatywny warto pamiętać o prostej zasadzie. Im ciemniejsze jest wnętrze pokoju, tym jaśniejszy odcień mebli powinniśmy zastosować. Zasada działająca również odwrotnie, im więcej światła dziennego dociera do pomieszczenia, tym ciemniejszy odcień mebli możemy zastosować. W przypadku ciemnych pomieszczeń najpopularniejszym kolorem jest biel, w przypadku jasnych pokoi, na popularności zyskują ciemne odcienie naturalnego drewna lub kolor czarny. Jasne odcienie dodatkowo optycznie powiększają przestrzeń i są często stosowane do małych pomieszczeń. Tak samo jak ciemne meble często stosowane są w przestronnych salonach.

 

Wyposażenie salonu nie stanowi większych trudności dzięki naprawdę szerokiej ofercie nowoczesnych i praktycznych mebli. Meble do salonu oferują z reguły wiele miejsc do przechowywania i odkładania, często również są stosowane rozwiązania wielofunkcyjne z możliwością rozłożenia do większych rozmiarów. Praktycznym elementem wyposażenia salonu są też regały, tanie i praktyczne wyposażenie wnętrz.