Połącz się z nami

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Nietypowe meble do oryginalnych wnętrz

W ostatnich latach producenci mebli próbują wprowadzać coraz to nowe, czasami bardzo nietypowe, a nawet rewolucyjne koncepcje umeblowania. Niektórzy producenci próbują artystycznego podejścia, stosując nietypowy wygląd, przypominający raczej dzieło sztuki, inni skupiają się na wielofunkcyjności, wyraźnie poszerzającej możliwości praktycznego wykorzystania. W dzisiejszym artykule spróbujemy przedstawić Państwu kilka wielofunkcyjnych projektów pomagających w optymalizacji wykorzystania przestrzeni wyposażanych wnętrz.

 

 

Biurka wielofunkcyjne, meble do nauki, pracy, stołowania..

Francuski producent w tym roku wprowadził do oferty biurka o poszerzonej funkcjonalności, czyli biurka, które możemy wykorzystać do wielu różnych czynności. W jego ofercie mamy do dyspocji na przykład biurka zastępujące stół czy toaletkę. Dla właścicieli naprawdę małych mieszkań przeznaczona jest (pokazana na zdjęciach) komoda ustawiana pod ścianą i umożliwiające okazyjne wykorzystanie w postaci biurka.

 

  

 

Przedstawiony mebel można wykorzystać na wiele różnych sposobów. Oprócz funkcji komody, półki czy biurka, może być również wykorzystany jako toaletka. Po odchyleniu płyty czołowej (kryjącej dwa praktyczne schowki) powstaje mały blat, wpełni wystarczająca do ustawienia laptopa. Rozwiązanie wystarczające do sprawdzenia poczty, czy przeglądnięcia zdjęć, jednak do codziennej pracy warto pomyśleć o bardziej praktycznym rozwiązaniu. Głównym atutem tego jednak rozwiązania (oprócz jego wielofunkcyjności) jest jego niepozorny wygląd i dyskretne wkomponowanie wielu funkcji. W podstawowym układzie nikomu nie przyjdzie nawet na myśl, że ten elegancki mebel może również służyć do pracy.

 

Dla wszelkiego rodzaju majsterkowiczów, konstruktorów czy projektantek mody, przeznaczony jest kolejny mebel wielofunkjny. Tym razem przedstawiamy wielofunkcyjne biurko z nietypowo rozwiązanym układem vprzestrzeni do przechowywania i obszernym blatem.

 

  

 

Prawa część biurka posiada zestaw szuflad obrotowych, pozwalających na przejrzyste ułożenie ogromnej ilości drobnych przedmiotów. Lewa część to kilka praktycznych pojemników na większe przedmioty. Ten nietypowy układ biurka pozwala mieć dosłownie w zasięgu ręki wszystkie niezbędne do pracy narzędzia i materiały.

 

 

Nowe, nietypowe wykończenia mebli

Również gama odcieni, czy struktura wykończenia powierzchni rozwijają się w szybkim tempie. Współlczesne odcienie mebli nie kończą się na czerni, bieli i naturalnym kolorze drewna. Każdy z producentów posiada własną (bardzo szeroką) gamę odcieni i specjalnych wykończeń. Bardzo często spotykamy też specjalne (niespotykane wcześniej) wzory czy motywy graficzne, takie jak na przykład zastosowane do komody z szufladami przedstawionej na dołączonych zdjęciach. Wyobrażającej kształty geometryczne i wzory matematyczne. Idealne dla przyszłych noblistów w dziedzinie matematyki.

 

   

 

Nietypowe wykończenie powierzchni są w stanie całkowicie zmienić charakter mebla, a zarazem wnętrza w którym będzie on ustawiony. Takie właśnie specjalne sposoby wkończenia najczęściej stosowane w pokojach dziecięcych. W odróżnieniu od dawnych lat kiedy wybór kolorów ograniczony był do kilku podstawowych kolorów, dzisiaj problemem raczej jest podjęcie decyzji który odcień wybrać. Oferta jest naprawdę bardzo szeroka i mamy nadzieję, że każdy w końcu znajdzie swego faworyta.