Połącz się z nami

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Niedoceniane dekoracje do pokoju dziecięcego

Wyposażenie jakiegokolwiek wnętrza powinno odbywać się w dwu etapach. Dobór mebli, a następnie dekoracji. Właśnie dekoracje i akcesoria bardzo często są niedoceniane. W dzisiejszym artykule spróbujemy pokazać możliwości tych użytecznych dodatków i podnieść co nieco ich renomę. Odpowiednio dobrane dekoracje mogą całkowicie zmienić charakter i atmosferę pokoju dziecięcego. Dobierając dekoracje w jednolitym stylu i kolorystyce możemy stworzyć oryginalny charakter pokoju dziecięcego, dokładnie według upodobań dziecka.

 

 

Dekoracje do pokoju dziecięcego dla dziewcząt

Poruszając temat dekoracji dziecięcych, najlepszym przykładem kompleksowości i konsekwentności w tej kategorii jest oferta duńskiego producenta. Producent ten do prawie wszystkich elementów swoich mebli z litego drewna oferuje również dekoracje. Dekoracje podzielone są kolekcji połączonych wspólnym motywem przewodnim. Pokój dziecięcy dla dziewcząt będzie udekorowany w jednolitym stylu. Dla dziewcząt zafascynowanych życiem Indian mamy do dyspozycję Indian Girl, dla miłośniczek przyrody mamy dekoracje z tematem kwitnącej łąki. Wszystkie dekoracje danej kolekcji zachowują jednolity charakter, styl i atmosferę podkreślającą ich motyw przewodni, tworząc w ten sposób harmonijną całość. Pokój dziecięcy nie jest tworzony zbiorem przypadkowo złożonych mebli bez wzajemnego współdziałania. Dla możliwości osądzenia różnic, na dołączonych zdjęciach pokazujemy łóżko dziecięce bez dekoracji i z dekoracjami. Różnica jest wręcz rzucająca się w oczy.

 

     

 

Na pierwszym zdjęciu pokazane jest łóżko ze zjeżdżalnię, do którego wystarczy umieścić materac i mamy gotowe miejsce do spania i zabawy. Na drugim zdjęciu mamy identyczne łóżko uzupełnione tkaniną dekoracyjną w obwodzie łóżka, poduszkami dekoracyjnymi i materacem ze zdejmowanym kolorowym pokrowcem. Różnice są chyba widoczne i zapewne zgodzą się Państwo z nami, że na drugim zdjęciu mamy łóżko o wiele bardziej oryginalne.

 

Oferta duńskiego producenta, zawierająca setki projektów pokoi dziecięcych, jest nietypowa nie tylko ze względu na szeroką gamę i oryginalność dekoracji, ale również ze względu na elastyczność pod względem możliwości wykorzystania mebli. Wszystkie łóżka na antresoli można rozłożyć do rozmiarów klasycznego łóżka, co bywa przydatne w wieku dorosłym dziecka i tę możliwość na pewno doceni większość nastolatek i studentek. W identyczny sposób działają również meble z kolekcji pokoi dziecięcych dla chłopców. Dzisiaj jednak tematem artykułu są dekoracje, które możny najlepiej ocenić na podstawie zdjęć.

 

 

To kolejne zdjęcie przedstawia pokój dziecięcy dla dziewcząt z kolekcji Butterfly. Dekoracje w postaci pufy, poduszek dekoracyjnych, tkaniny dekoracyjnej, kurtynki w szafie, czy nawet pokrowców na siedzeniach krzesełek dziecięcych tworzą jedną harmonijną całość.

 

 

Dekoracje do pokoju dziecięcego dla chłopców

Identyczny system aranżacji wnętrz, przy pomocy zestawów tematycznych dekoracji, oferuje duński producent również dla chłopców. W ofercie tym razem znajdziemy pokój dla małego kowboja, astronauty czy pilota. W kolekcji z jednolitym motywem przewodnim, wszystkie elementy współdziałają i harmonizują ze sobą. Oferta pokoi dziecięcych z litego drewna duńskiego producenta stanowi niewyczerpalne źródło inspiracji. Oczywiście i tutaj istnieje możliwość kupienia tylko łóżka, lub łóżka z dekoracjami, dzięki którym pokój dziecięcy uzyska nowy całkowicie oryginalny wygląd.

 

   

 

Celem dzisiejszego artykułu było pokazanie możliwości jakie dają nam, często niedoceniane, dekoracje. Mamy nadzieję, że udało nam się przynajmniej częściowo wzbudzi Państwa zainteresowanie. Wspominane w artykule dekoracje można również zamawiać jako pojedyncze elementy i można je wykorzystać do aranżacji pokoi dziecięcych nie tylko duńskiego producenta.