Połącz się z nami

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Wybieramy pokój dziecięcy dla niemowlęcia

Zrodzenie dziecka to bez wątpienia ogromne wydarzenie, urodzenie pierwszego potomka oznacza przełom życiowy. Po urodzeniu dziecka już nic nie będzie takie jak wcześniej, z pary staje się rodzina. Przybywa obowiązków i od podstaw zmienia się system wartości. Większość par przygotowuje się do tego wydarzenia ze znacznym wyprzedzeniem i jeszcze przed urodzeniem dziecka chcą mieć wszystko dopięte na przysłowiowy ostatni guzik. Istnieje kilka sposobów jak podchodzić do aranżacji pokoju dziecięcego dla niemowlaka. Kompleksowym sposobem jest kompletna aranżacja pokoju niemowlęcego, drugą skrajną opcją jest nabycie tylko łóżeczka dziecięcego, pozostawiając dopełnienie o kolejne meble na później i aranżować pokój już bezpośrednio dla przedszkolaka. Sposobów jest wiele, a ich właściwy wybór uwarunkowany jest wielu zmiennymi, między innymi czy chodzi o pierwsze dziecko, czy maluch będzie dzielił pokój ze starszym rodzeństwem. Dzisiejszy artykuł jest próbą pomocy we właściwym wyborze samego tylko łóżeczka dziecięcego, tak i w kompletnym wyposażeniu pokoju dziecięcego dla niemowlaka.

 

 

Tylko łóżeczko dziecięce?

Jeżeli planują Państwo w bliski m czasie przeprowadzkę to rozsądnym rozwiązaniem jest nabycie samego tylko łóżeczka dziecięcego a wyposażenie kompletnego pokoju dziecięcego odłożyć do nowego mieszkania. Tak samo postępujemy jeżeli spodziewamy się kolejnego dziecka. I w tym wypadku wystarczy łóżeczko umieszczone w sypialni rodziców. Starsze z rodzeństwa w towarzystwie noworodka raczej nie zakosztowało by zbyt wiele snu. Miejscem jak najbardziej odpowiednim dla niemowlęcia jest więc sypialnia rodziców. Po odrośnięciu niemowlęcia mamy okazję do stworzenia nowego pokoju dziecięcego dla dwójki dzieci.

 

Jeżeli zdecydują się Państwo „tylko” na łóżeczko dziecięce, to warto skorzystać z produktów oferujących coś więcej niż tylko miejsce do spania. W naszej ofercie znaleźć można łóżeczka dziecięce z całą masą miejsc do przechowywania czy nawet z przewijakiem. Oferta jest bardzo szeroka,a konstrukcje bardzo pomysłowe. Jeżeli nie chcą Państwo w późniejszym wieku aranżować nowy pokój, mogą Państwo skorzystać z oferty rozkładanych łóżeczek z możliwością rozłożenia na kilka pojedynczych elementów, uzyskując na przykład łóżko, komodę, regał, półkę a czasami nawet biurko. Kolejną z możliwości to umieszczenie takiego łóżeczka w sypialni rodziców z późniejszym rozłożeniem do nowego pokoju dziecięcego.

 

   

 

Na dołączonych zdjęciach prezentujemy możliwość rozłożenia łóżeczka na łóżko dziecięce dla ucznia czy przedszkolaka. To jedna z prostszych opcji, w ofercie znajdują się jednak konstrukcje bardziej złożone oferujące znacznie szersze możliwości. U podobnych konstrukcji odpada nam również problem co z łóżeczkiem dziecięcym w momencie kiedy niemowlak dorósł już do łóżka dziecięcego. Nie ma potrzeby zastanawiania się nad tym problemem, bo łóżeczko jest nadal wykorzystywane, choć w innej formie. Czas więc na przykład wielofunkcyjnego łóżeczka dziecięcego.

 

                                                                                  

 

Łóżeczko dziecięce na zdjęciu idealnie nadaje się do wspominanych wcześniej sytuacji. Dziecko jest następnym w kolei i poszukują Państwo łóżeczko do sypialni bez potrzeby kompletnego wyposażenia pokoju dziecięcego, lub po prostu odkładają Państwo problem wyposażenia pokoju na później, na przykład do nowego mieszkania. Wielofunkcyjne łóżeczko może także zaoszczędzić znaczną sumę pieniędzy dzięki możliwości późniejszego rozłożenia do pokoju dziecięcego. W wypadku umieszczenia łóżeczka w sypialni, rodzice mają do dyspozycji mnóstwo przestrzeni do przechowywania i przewijak, czyli mają wszystko potrzebne pod ręką. Na kolejnym zdjęciu przedstawiamy pokój uzyskany rozłożeniem łóżeczka dziecięcego. 

                                                                                    

 

Pomysłowa konstrukcja łóżeczek wielofunkcyjnych może zaoszczędzić wiele kłopotów z aranżacją pokoju dla niemowlęcia, tak by zadowoliła ona wszystkich, włącznie ze starszym rodzeństwem. Wielofunkcyjne konstrukcje nadają się również do sytuacji kiedy oczekujemy pierwszego potomka, a chcemy zaoszczędzić sobie wydatków w przyszłości, lub jako rozwiązanie na okres przejściowy, kiedy aranżować będziemy pokój dziecięcy dla ucznia czy studenta.

 

 

Kompletnie wyposażony pokój dla niemowlęcia

Jeżeli oczekują Państwo pierwszego potomka i chcą Państwo kompleksowo wyposażyć pokój dla jedynaka, to mamy cały szereg możliwości. Nawet w takim wypadku mamy możliwość wyboru pokoju dziecięcego dla niemowlęcia z możliwością wykorzystania do wieku 3 lat, lub wielofunkcyjny pokój, z możliwością rozłożenia łóżeczka do rozmiarów łóżka dziecięcego. Pokój dziecięcy do wieku 3 lat dziecka oferuje łóżeczko dziecięce bez możliwości jego późniejszego wykorzystania i po odrośnięciu dziecka zostaje niewykorzystana, o ile nie planują Państwo następnych potomków, bo w takim układzie wykorzystanie jest gwarantowane. Łóżeczka dziecięce możemy podzielić na dwie podstawowe kategorie. Łóżeczka dziecięce z powierzchnią spania 60x120 cm i łóżeczka z powierzchnią spania 70x140 cm. Do dyspozycji są łóżeczka z szufladą lub bez.

 

  

 

Jeżeli decydują się Państwo na tradycyjny pokój dziecięcy dla niemowlęcia to zdecydowanie polecamy komodę z przewijakiem. Przewijak przymocowany na stałe do komody to jeden z najbezpieczniejszych sposobów na przewijanie dziecka. Tradycyjny pokój dla niemowlęcia składa się z łóżeczka, komody i szafy. U łóżeczka warto pamiętać by dysponowało możliwością pozycjonowania wysokości stelaża i przesuwanymi drabinkami bocznymi. Rozwiązanie co prawda droższe, ale na pewno warte tej dodatkowej inwestycji.

Pokój dziecięcy dla niemowlęcia z łóżeczkiem bez możliwości rozłożenia nie można wykorzystać w wieku późniejszym i jest w pełni wykorzystany do 3 lat wieku dziecka. Decydując się na tę opcję trzeba pamiętać, że czekają nas kolejne inwestycje związane z wyposażeniem pokoju ucznia i studenta. Decyzja jak zwykle zależy tylko i wyłącznie od woli klienta, jego zapotrzebowań i fantazji.