Połącz się z nami

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Różnice pomiędzy pokojem dziecięcym i studenckim

Oferta mebli dziecięcych (pod względem ich wyglądu) jest bardzo szeroka, i podobnie jak meble dziecięce dla dziewcząt i chłopców różnią się również meble do wyposażenia pokoju dziecięcego i pokoju studenckiego. Upraszczając problematykę pokój dziecięcy powinien po prostu być jak najbardziej dziecięcy. Co dokładnie to oznacza, spróbujemy określić w dzisiejszym artykule, w którym spróbujemy szczegółowo opisać elementy charakteryzujące wygląd pokoju jako typowo dziecięcy czy typowo studencki. Spróbujemy też szczegółowo określić różnice pomiędzy wymaganiami kładzionymi na pokój dziecięcy i studencki.   

 

Typowo dziecięce elementy pokoju dziecięcego

Na pierwszy rzut oka pokój dziecięcy różnić się będzie kolorystyką, a zwłaszcza jej różnorodnością i intensywnością odcieni. Do pokoi dziecięcych często stosowane są wyraźne kolory. Typowymi kolorami do aranżacji dziewczęcych są róż, fiolet, lila, a czasami również kolor śółty lub czerwony, z kolei typowymi kolorami dla pokoi chłopięcych to niebieski, zielony, turkusowy, a czasami czarny lub szary. Pokoje dziecięce różnię się też co do powierzchni spania. Typowo dziecięce łóżko, to łóżko pod materac 90x200 cm, chodziaż sporadycznie zaczynają się pojawiać łóżka pod materac 100x200 cm. Natomiast typowo młodzieżowe (często oznaczane jako studenckie) łóżko posiada powierzchnię spania conajmniej 120x200 cm. W ofercie mebli dziecięcych nie stanowią też rzadkość łóżka ze zjeżdżalnią, z baldachimem czy w postaci przeróżnych pojazdów lub statków (najczęściej jednak w postaci samochodów wyścigowych). Typowymi dla pokoi dziecięcych są też rozwiązania z łóżkami piętrowymi.                                          Łóżko piętrowe dla dwójki dzieci Bo1 - różowa

                                              

 

Łóżko piętrowe z szeregiem ponadczasowych, zaskakujących funkcji, takich jak półki, głęboka barierka, głębokie i tym samym piętrowe szuflady. Szafa jak widać na jednym z poglądowych zdjęć ma przestrzeń do przechowywania prawie do pełnej głębokości łóżka, czyli niecałe 90 cm jak już wspomnieliśmy, a przed półkami w szafie znajduje się drążek na garderobę. Jest to raczej rodzaj szafy dla mniejszych dzieci niż garderoby, gdzie jak wiemy od klientów, którzy mają już w domu łóżko, lubią się chować. Zaskakujące rozwiązanie, pomysłowy projekt.

 

                                        Łóżko piętrowe z szafą Bo1 bambus zielony

 

Analizując pokoje dziecięce nie możemy również zapominać o pokojach dla niemowląt, w których elementy dziecięce powinny przeważać w jeszcze większym stopniu. W pokojach niemowlęcych całkowicie do przyjęcia są bardzo wyraźne motywy dziecięce (w postaci kwiatów, baloników czy zwierzątek) nawet bezpośrednio na samych meblach. W pokoju niemowlęcym elementy te, w połączeniu z dekoracjami, mogą być nawet dominującymi, a ich ilość malejąca wraz dorastaniem niemowlęcia.

 

 

                                                         Łóżeczko dziecięce Marcel

 

 

Charakterystyczne elementy pokoju studenckiego

Aranżacja pokoju dorastającej nastolatki czy nastolatka powinna w znacznej mierze odzwierciedlać upodobania i gust (już w znacznej mierze ukształtowany) samego dziecka a nie tylko jego rodziców. Do pokoju nastolatka gorąco polecamy umieszczenie łóżka o większej (zdecydowanie bardziej komfortowej) powierzchni spania. Do wyboru mamy dwa typowo młodzieżowe wymiary łóżek 120x200 cm oraz 140x200 cm, często określane jako łóżka studenckie. O umieszczenie jednego czy drugiego rodzaju w większości decydują warunki przestrzenne lokalu, czasami jednak warto zrezygnować z komody lub regału, dla większego komfortu spania.

Dla wszystkich z Państwa, którzy borykają się z brakiem miejsca we wnętrzu swojego pokoju, prezentujemy wyłącznie na naszej stronie internetowej wyjątkowy projekt łóżka. Wysokiej jakości łóżko z listwami w metalowej ramie w cenie jest podnoszone, dla łatwego i szybkiego dostępu do miejsca przechowywania. To też zaskoczy Cię swoją wielkością, półka i szuflada, w zasadzie miejsce do przechowywania zastępuje szafę, której nie musisz przy tym kupować. Idealna odpowiedź na rozwiązanie bardzo małej przestrzeni pokoju studenckiego, lub sypialni w przypadku, gdy masz łóżko tylko dla siebie. Biorąc pod uwagę wielkość miejsca do spania, polecamy łóżko dla jednej osoby.

 

 

                                               Podwyższone łóżko z dużą przestrzenią do przechowywania Travel

 

Przeważają imitacje naturalnego drewna, często w połączeniu z kolorem białym, lub czarnym. Podoba nam się również modne połączenie odcieni, naturalnej imitacji drewna dębowego w połączeniu z czernią. A ponieważ takie połączenie odcieni jest bardzo popularne w modzie industrialnej, nie ma problemu z wyposażeniem całego pomieszczenia w designerskie meble. Z szerokiego wyboru komody, biurka, regały i inne meble. Wróćmy jednak na chwilę do tego designerskiego łóżka.

 

                                                                         

 

Obsługa siatki jest bardzo prosta i poradzi sobie z nią nawet małe dziecko. Podnoszony ruszt służy głównie do łatwego i szybkiego dostępu do schowków, oczywiście ruszt posiada blokadę bezpieczeństwa, więc pozostaje w pozycji, gdy jest otwarty. Krótko mówiąc, wszystko w tym łóżku zostało zaprojektowane z myślą o maksymalnym komforcie i wykorzystaniu przestrzeni we wnętrzu.