Połącz się z nami

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Pokoje niemowlęce nowej generacji

W jednym z poprzednich artykułów przedstawiliśmy nowe konstrukcje dziecięcych łóżek piętrowych. Tematem dzisiejszego artykułu będą pokoje dziecięce dla niemowląt i poszczególne elementy tych pokoi. Nawet dla tej kategorii mebli dziecięcych producenci przynoszą coraz to nowe pomysły i tak na przykład nie stanowi już większego problemu nabycie łóżeczka dziecięcego z możliwością jego wykorzystania aż do wieku przedszkolnego. Podobne rozwiązania przynoszą wiele korzyści. Chociażby tylko fakt, że w momencie potrzeby zmiany pokoju dziecięcego na pokój ucznia dziecko ma już własne wyobrażenie o wyglądzie swego pokoju, co w znaczny sposób upraszcza jego aranżację. Wykorzystanie pokoju niemowlęcego na dłuższy czas umożliwiają łóżeczka dziecięce z możliwością rozłożenia na łóżko dziecięce. Tego typu łóżeczko umożliwia wykorzystanie pokoju niemowlęcego aż do wieku przedszkolnego. Umożliwia to nie tylko samo rozkładane łóżeczko, ale cała koncepcja aranżacji pokoju niemowlęcego, mająca na celu maksymalne praktyczne wykorzystanie mebli. Niektóre z mebli takiej koncepcji przedstawimy Państwu w dzisiejszym artykule.

 

  

 

Na pierwszym z dołączonych zdjęć widoczny jest zestaw pokoju dziecięcego dla niemowląt przygotowany do narodzin dziecka. Taki zestaw, włącznie z łóżeczkiem dziecięcym, można wykorzystać mniej więcej do trzeciego roku życia dziecka. Częścią składową zestawu jest również praktyczna komoda z regałem i przewijakiem. Zamiarem producenta było stworzenie bezpiecznego miejsca do przewijania dziecka z wszystkimi potrzebnymi akcesoriami skoncentrowanymi w jednym miejscu. Zamiar udany w stu procentach przez co powstało bezpieczne miejsce do przewijania, bez potrzeby pozostawienia niemowlęcia choć przez chwilę bez nadzoru. Ostatnim elementem zestawu jest szafa, którą tak samo jak komodę (ze zdemontowanym przewijakiem) możemy wykorzystywać aż do dorosłości dziecka. Na drugim z dołączonych zdjęć widoczny jest pokój dziecięcy po rozłożeniu łóżeczka. Nawet po rozłożeniu na łóżko dziecięce, zachowana zostaje powierzchnia spania 70x140 cm lepiej dostosowana do potrzeb dziecka ledwo „wyjętego” z łóżeczka dziecięcego. Dziecko przez důuúszy okres i w bardziej komfortowych warunkach przyzwyczaja się do łóżka pod materac 90x200 cm. Łóżko takiego rozmiaru z reguły kupujemy aż w momencie przemiany pokoju dziecięcego na pokój pierwszoklasisty.

 

 

Kompletny pokój, czy tylko łóżeczko dziecięce?

Odwieczne pytanie w zasadzie bez odpowiedzi, ponieważ oba rozwiązania są jak najbardziej odpowiednie. Zestaw pokoju niemowlęcego załatwia wszystko potrzebne, trzeba jednak liczyć się z potrzebą względnie wczesnej zmiany na pokój dziecięcy, co przynosi z sobą kolejne wydatki. Starając się wydłużyć ten względnie krótki okres, producenci wprowadzają coraz to nowe usprawnienia również w designie pokoi niemowlęcych. Nie jest wyjątkiem zestaw zawierający łóżeczko dziecięce z możliwością rozłożenia do postaci tradycyjnego łóżka, a tym samym możliwości wykorzystania nawet do wieku nastoletniego, czy łóżeczko dziecięce z możliwością rozłożenia na kompletny pokój dziecięcy. Oczywiście ciągle pozostaje opcja nabycia zwykłego łóżeczka dziecięcego, które może być umieszczone w sypialni rodziców, a aranżacja pokoju dziecięcego odłożona na później. Uważamy, że nie jest ważne którą z opcji wybieramy, ale najważniejsze to to by meble były jakościowe i bezpieczne.

 

  

 

Kolejne zdjęcia przedstawiają system opisany wyżej. Współczesne konstrukcje są w stanie zaoferować łóżeczko dziecięce z możliwością rozłożenia na łóżko dziecięce o powierzchni spania nawet 90x200 cm. Łóżeczko dziecięce może więc być wykorzystane aż do wieku późno nastoletniego, czy wręcz do dorosłości dziecka. Łóżeczko dziecięce w stanie złożonym jest również bardzo praktyczne dla rodziców. Łączy w sobie miejsce do spania z komodą i przewijakiem, nie brak również półek do odkładania czy szafek. Nie ma więc potrzeby pozostawiania dziecka bez opieki nawet przez chwilę, ponieważ pieluszki i wszystkie inne potrzebne akcesoria mogą być przechowywane w jednam miejscu. Rozwiązanie tego typu jest w stanie zaoszczędzić nie tylko znaczną przestrzeń, ale również nie małe środki finansowe.

 

 

Całkowicie nowy design i kolorystyka mebli dziecięcych

Meble niemowlęce nowej generacji to nie tylko praktyczne pomysły producentów w jaki sposób najefektywniej wykorzystać dany mebel, ale również modna kolorystyka, prostszy montaż, ale przede wszystkim wyższa jakość i bezpieczeństwo. Zmian było w ostatnich latach naprawdę wiele. Warto jednak pamiętać, że najlepszą gwarancją pozytywnych zmian są markowe meble posiadające certyfikaty jakości.

 

  

 

Warto także sprawdzić możliwości praktycznego wykorzystania pojedynczych elementów. Współczesna oferta jest naprawdę bardzo szeroka, składająca się z wielu praktycznych mebli. W tej ogromnej gamie przeróżnych propozycji łatwo się jednak pogubić i na pewno warto dobrze przemyśleć swoje decyzje i mieć na pamięci, że komfort dziecka i jakość snu są ważniejsze od dekoracji.