Połącz się z nami

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Nowe, zaskakujące konstrukcje łóżek dziecięcych

Sezon co sezon producenci przedstawiają nowe kolekcje mebli i sezo co sezon zaskakują nas pomysłowością swych projektów. W dzisiejszym artykule przedstawimy kilka pozycji koncentrujących się na wielofunkcyjności i związanej z tym oszczędności drogocennej przestrzeni w pokoju dziecięcym. Wszystkie przedstawiane produkty pochodzą z kolekcji Higher francuskiego producenta. Chociaż wyraźnie różnią się co do konstrukcji i zastosowań, to cechuje je wspólne dążenie do oszczędności przestrzeni w aranżacjach pokoju dziecięcego.

Dziecięce łóżko wielofunkcyjne Higher

Idealne rozwiązanie do małego pokoju, zwłaszcza jeżeli ograniczenia dotyczą również stropów (np. skosy na poddaszach). Przedstawiane dziecięce łóżko wielofunkcyjne oferuje miejsce do spania dla dziecka w wieku od trzech do osiemnastu lat, wysuwane biurko oraz szereg przestrzeni do przechowywnia i odkładania. Warta uwagi jest zwłaszcza półka umieszczona wzdłuż łóżka, pozwalająca na bezpieczne i praktyczne umieszczenie ulubionych zabawek czy książek. Bardzo praktycze i bezpieczne są również szerokie stopnie schodków.

 

 

Łóżko piętrowe z biurkiem i szafą Higher     Łóżko piętrowe dla chłopca z biurkiem i szafą Higher

 

Biurko nie jest na stałe połączone z konstrukcją łóżka i może być ustawione dowolnie w przestrzeni pokoju dziecięcego. Łóżko posiada również sporo przestrzeni do przechowywania i w zasadzie każdy centymetr przestrzeni pod łóżkiem wykorzystany jest włażnie do tego celu. Oprócz praktycznej konstrukcji i eleganckiego wyglądu, dodatkowym plusem tego łóżka jest również jego atrakcyjna cena.

 

Dziecięce łóżko piętrowe Flow

Koncepcja drugiego z produktów kolekcji Flow jest podobna do tej przedstawianej powyżej, jednak dzięki wyższej konstrukcji, wykorzystuje ona  w jeszcze większym stropniu przestrzeń pod łóżkiem i oprócz biurka i wielu półek, łóżko dysponuje również szafą z drążkiem do ubrań i przesuwnymi srzwiami.

 

                                                                      Podwyższone łóżko z biurkiem Flow - białe

 

Łóżko piętrowe dla jednego dziecka należy do bardzo popularnych rozwiązań aranżacji w małych pomieszczeniach. Na dołączonym zdjęciu łatwo ocenić praktyczność konstrukcji i wynikające z tego oszczędności przestrzeni. Łóżko o neutralnej kolorystyce może być wykorzystane do wyposażenia pokoju dziecięcego dla dziewcząt i chłopców, wystarczy tylko odpowiednio dobrać dekoracje. Powierzchnia spania 90x200 cm jest wystarczająca nawet dla staeszych dzieci. Bardzo praktyczne  (i oszczędne pod względem przestrzeni) jest również przsuwne skrzydło szafy. Szereg półek umieszczonych koło biurka też zapewne znajdzie swoje zastosowanie.

 

Łóżko piętrowe Palatino

Przede wszystkim przedstawiamy jedno z niewielu łóżek piętrowych, które można również umieścić w przestrzeni. Jedno z niewielu łóżek piętrowych w kształcie litery L i jeden z niewielu projektów, w których łóżko piętrowe oferuje, oprócz dwóch miejsc do spania, również szafę, półki, dużą szufladę jako miejsce do przechowywania, a wszystko to jest dodatkowo otoczone narożnym biurkiem. Właściwie nie zapomnieliśmy nawet o praktycznym stoliku nocnym obok dolnego łóżka.
                                 Wierzymy, że Twoje małe i duże dziewczynki przyciągnie również piękny, pastelowy odcień różu, który staje się bardzo popularny wśród dzieci. 
Ogólny projekt łóżka piętrowego od hiszpańskiego producenta z kolekcji Palatino koncentruje się przede wszystkim namaksymalnym wykorzystaniu przestrzeni, którą przeznaczyłeś na umeblowanie pokoju dziecięcego Dzięki pomysłowej konstrukcji, oszczędność miejsca w pokoju nawet dwójki dzieci jest znaczna. Dzięki temudzieci będą miały więcej miejsca do zabawy, a pokój dziecięcy nie będzie musiał być zagracony meblami. Ale jeśli chcesz uzyskać inne meble o identycznym designie, takie jak komoda, szafa, pojemnik lub półka do zawieszenia, oczywiście masz taki wybór w tej kolekcji.