Połącz się z nami

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Meble dziecięce dla dziewcząt, w typowo dziewczęcych kolorac

Meble dziecięce z reguły dzielimy na dwie podstawowe kategorie. Meble dziecięce dla dziewcząt i meble dziecięce dla chłopców. Dzisiejszy artykuł w całości poświęcamy nowym projektom pokoi dziecięcych dla dziewcząt francuskiego producenta. Mamy nadzieję, że będzie on cennym źródłem inspiracji dla rodziców małych dziewczynek i dorastających nastolatek. Mówiąc o meblach dziecięcych dla dziewcząt, z reguły mamy na myśli meble w typowo dziewczęcych kolorach, czyli fioletowym, różowym i białym, lub ich kombinacjach. Bardzo rzadko trafiają się meble wyłącznie różowe lub fioletowe, choć podejrzewamy że i takie byłyby przyjęte z entuzjazmem, ale co za dużo to niezdrowo, a mniej czasami znaczy więcej. Niewystarczającą, w oczach naszych pociech, ilość różu lub fioletu zawsze można dopełnić odpowiednimi dekoracjami. Jakie więc nowości oferują nam w tym temacie producenci w tym roku?

 

 

Pokój dziecięcy uczennicy i studentki

Francuski producent na rok 2016 przygotował kolekcję mebli dziecięcych Mila, przeznaczoną dla małych dziewczynek i dorastających nastolatek. Nowoczesne, eleganckie i praktyczne meble dostosowane do wykorzystania w małych pomieszczeniach. W ofercie pojedynczych elementów oprócz klasycznych łóżek znajdziemy również łóżko piętrowe z biurkiem i szafą, wręcz idealne do małych pokoi dziecięcych. 

 

   

 

Na dołączonych zdjęciach przedstawiamy dwa projekty zestawów pokoju dziecięcego. Łóżko oprócz miejsca do spania oferuje ciekawie rozwiązaną szufladę, dyskretnie ukrytą w mini barierce. Regał widoczny w obu projektach można stosować jako uzupełnienie przestrzeni do przechowywania biurka lub szafy. Bardzo praktyczna jest też półka do zawieszenia widoczna na pierwszym z dołączonych zdjęć, umieszczona nad biurkiem. Materiałem do produkcji jest płyta laminowana o grubości 15-22 mm. Wysokiej jakości meble wykonane z typowo francuską elegancją.

 

 

Łóżko piętrowe dla dwójki dziewcząt

Oferta łóżek piętrowych od dawna nie dotyczy już talko miejsc do spania. Współczesne konstrukcje łóżek piętrowych oferują sporo przestrzeni do przechowywania, często też ich integralną częścią są biurka czy szafy. Do dyspozycji są też łóżka piętrowe z szufladą, która może być wykorzystana jako przestrzeń do przechowywania lub jako dodatkowe miejsce do spania, tworząc miejsce do spania nawet dla trójki dzieci.

 

  

 

Na pierwszym z dołączonych zdjęć widoczne jest łóżko piętrowe kolekcji Ninety, w układzie łóżek idealnym do umieszczenia w narożniku. Obszerną przestrzeń do przechowywania tworzą szafa, szuflada pod łóżko oraz szereg półek do odkładania. Układ narożnikowy w połączeniu z szafą potrafią zaoszczędzić sporą przestrzeń pokoju dziecięcego. Dolne i górne łóżko posiadają półkę do odkładania, zapewniającą każdej z dziewczynek osobistą przestrzeń do odkładnia wszelkich niezbędnych drobiazgów.

Drugie zdjęcie przedstawia łóżko piętrowe nawet dla trójki dziewcząt, z wykorzystaniem szuflady jako dodatkowego miejsca do spania. Szuflada może być w ciągu dnia ukryta pod łóżkiem, zwalniając znaczną przestrzeń pokoju dziecięcego. Szuflada może być ustawiona w dowolnym miejscu w przestrzeni i niekoniecznie musi być ustawiona jak na zdjęciu. Również ta konstrukcja dysponuje półką dla każdego łóżka, a bezpieczeństwo gwarantują szerokie schodki i barierka górnego łóżka. Szufladę oczywiście można wykorzystać jako dodatkową przestrzeń do przechowywania dla dwójki dziewcząt. Łóżko piętrowe jest do dyspozycji również w tańszej opcji bez szuflady.

 

Dodatki i akcesoria do pokoju dziewczęcego

Fenomenem w wyposażeniu pokoi dziecięcych dla dziewcząt stają się w ostatnich latach toaletki. Nie tak dawno mebel ten spotykaliśmy tylko i wyłącznie w sypialniach dorosłych, jednak coraz częściej producenci wprowadzają je do kolekcji mebli młodzieżowych czy wręcz dziecięcych. Ich popularność co roku narasta.

 

    

 

Z toaletką dziewczęta zyskują osobistą przestrzeń w której dbają o należytą prezentację swej urody. Uzyskują również sporo przestrzeni do przechowywania. Oferowane toaletki z reguły przedstawiają nowoczesny design, co można ocenić na dołączonym zdjęciu. Istnieje wiele typowo dziewczęcych dodatków wyposażenia, ale żaden popularnością nie dorównuje toaletkom, więc właśnie na nich postanowiliśmy zamknąć dzisiejszy artykuł.