Połącz się z nami

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Meble białe, nowoczesne i stylowe

Popularność białych mebli to rzecz ogólnie znana i producenci oferują białe meble w przeróżnych wykonaniach i stylach, można się więc z białymi meblami spotkać jak w kategorii mebli rustykalnych tak i kategorii mebli nowoczesnych. Białe meble są bardzo eleganckie co można jeszcze podkreślić i uwydatnić ścianami pomalowanymi w kontrastujący ciemny odcień. Kolekcje białych mebli przeznaczone są do wyposażenia jadalni, salonów, sypialni tak i pokoi dziecięcych. Jak zaaranżować wnętrze białymi meblami i na co zwrócić uwagę? To właśnie jest tematem dzisiejszego artykułu.

 

 

Białe meble w nowoczesnym stylu

Wielu z was sądzi zapewne, że białe meble, a raczej wnętrza nimi wyposażone, są zimne i bezosobowe. Spróbujemy więc dzisiaj przekonać o tym że jest wręcz odwrotnie. Dotrzymując kilka prostych zasad aranżacji wnętrz, można stworzyć z białych mebli bardzo przyjemne wnętrze mające swoistą atmosferę i styl. Bardzo zależy na odpowiednim doborze dekoracji i kolorystyki ścian, które potrafią harmonijnie dostroić wnętrze. Nowoczesne białe meble, bywają często wykonane w bardzo popularnym wysokim połysku. Według ogólnie utartej opinii, powierzchnia ta jest bardzo wymagająca w utrzymaniu i konserwacji. W rzeczywistości jednak ta powierzchnia należy do najprostszych w utrzymaniu i jedyne czego wymaga, to przetarcie wilgotną ścierką. W nowoczesnych konstrukcjach najczęściej stosowanym materiałem do produkcji jest przede wszystkim płyta MDF i płyta laminowana i tylko wyjątkowo, i to raczej u luksusowych mebli, stosowane jest drewno o wysokiej twardości.

 

  

 

Na pierwszym z prezentowanych zdjęć widoczny jest zestaw salonu harmonijnie połączony z jadalnią. Salon i jadalnia wyposażone są meblami kolekcji Ceram, typowym przedstawicielem nowoczesnego designu. Meble w kombinacji matowego wykonania i wysokiego połysku. Stylowe uchwyty idealnie dopełniają praktyczną konstrukcję. U tego typu mebli oczywistym jest system samo domykania szuflad. Właśnie do salonów i jadalni są białe meble najczęściej stosowane. Na drugim zdjęciu widoczny jest projekt sypialni. Meble tyk samo wykonane w kombinacji matowego wykonania i wysokiego połysku. Wysoki połysk zastosowano tylko na widocznych powierzchniach czołowych, co pozwala na znaczne obniżenie kosztów produkcji. Oba projekty są dziełem francuskiego producenta.

 

Białe meble w rustykalnym stylu

Dla zwolenników stylu rustykalnego w kolorze białym producenci też mają wiele do zaoferowania. Białe meble rustykalne dostępne są do prawie wszystkich wnętrz, od przedpokoju, jadalni czy pokoju dziecięcego. Najczęściej jednak białe meble rustykalne spotykamy w jadalniach i salonach.

 

  

 

Na pierwszym z dołączonych zdjęć widoczna jest jadalnia w stylu rustykalnym. Kolejny projekt francuskiego producenta. Stylowe i cenowo atrakcyjne rozwiązanie dzięki zastosowaniu płyty laminowanej do produkcji. Meble w śnieżnobiałym wykonaniu w połączeniu ze ścianami pomalowanymi ciemnymi odcieniami tworzą przyjemne i zharmonizowane wnętrze. Większość projektantów aranżuje wnętrza wyposażone białymi meblami właśnie w kombinacji z ciemniejszymi ścianami. Na drugim z dołączonych zdjęć widoczny jest projekt eleganckiego salonu, tym razem duńskiego producenta. Co do kolorystyki to jednak oba projekty są więcej niż podobne. Projekt salonu to zestaw pojedynczych elementów wykonanych z drewna mahoniowego, które dzięki wysokiej twardości należy do materiałów najwyższej jakości, co niestety odbija się również na cenie mebli. Z drugiej strony meble tego typu kupujemy w zasadzie na całe życie.

 

Białe meble w pokoju dziecięcym

Również do aranżacji pokoi dziecięcych biały kolor stosowany jest bardzo często. Nieważne czy do pokoju dla niemowlęcia, czy dla dorastających nastolatków, białe meble są równie popularne. Częściej jednak stosowane są do pokoi dziecięcych dla dziewcząt, bo biały kolor elegancko łączy się z dekoracjami i akcesoriami koloru różowego, tak popularnego wśród dziewcząt. Nie znaczy to jednak wcale, że nie ma rozwiązań dla chłopców. Wystarczy białe meble połączyć z ścianami koloru niebieskiego i mamy typowo chłopięcy pokój dziecięcy. Na dołączonych zdjęciach przedstawiamy meble tej samej kolekcji w projekcie pokoju dziecięcego dla dziewcząt i pokoju dziecięcego dla chłopców.

 

  

 

Sami Państwo mogą ocenić w jak zasadniczy sposób może się zmienić wygląd pokoju dzięki kolorystyce ścian, pomimo wyposażenia identycznymi meblami tej samej kolekcji. Bardzo często bywają meblami w kolorze białym wyposażane pokoje dziecięce dla niemowląt, bo jest to kolor neutralny, który w prosty sposób można dostosować do potrzeb jak dziewczynki, tak chłopca.

 

Współczesne białe meble, dzięki stosowaniu nowoczesnych technologii produkcji i materiałów, są bardzo proste w utrzymaniu i konserwacji. Biały kolor jest również odpowiedni do aranżacji małych pomieszczeń, ponieważ przy odpowiednim ustawieniu, ewentualnie dodaniu lustra, powiększa on optycznie dane wnętrze. W białych meblach wręcz trudno się doszukać minusów czy słabości, oprócz może jedynego, muszą one Państwu się spodobać.