Połącz się z nami

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Jesteś singlem? Poszukujesz sypialni dla jednej osoby?

Wielu młodych ludzi budując karierę zawodową, decyduje się na wynajem małych, tymczasowych mieszkań w które nie chcą inwestować większych środków. Niektórzy producenci wychodząc naprzeciw tym właśnie klientom oferując oszczędne, ale praktyczne i eleganckie zestawy. Tematem dzisiejszego artykułu są jednoosobowe sypialnie, przedstawimy więc kilka propozycji starających się w maksymalny sposób wykorzystać każdy centymetr drogocennej przestrzeni.

 

 

Rozmiar odpowiedni dla jednej osoby

Mimo iż chodzi o sypialnię dla jednej osoby, a raczej właśnie dlatego, podstawowym rozmiarem łóżka do sypialni dla singli jest łóżko o powierzchni spania 140x200 cm. Rozmiar znacznie większy od minimalnego rozmiaru 90x200 cm, ale rozmiar akceptujący fakt, że sypialnia aktywnego, budującego karierę zawodową singla, w znacznym stopniu zastępuje również gabinet. Dzięki nowoczesnym narzędziom pracy, takim jak laptopy, tablety czy smartfony, łóżko staje się nie tylko miejscem relaksu i odpoczynku, ale często bywa miejscem pracy i komunikacji, więc większa powierzchnia ma swoje uzasadnienie. Oczywiście istnieje również kompromisowe rozwiązanie o wymiarach 120x200 cm, ale gorąco polecamy wspomniany wcześniej rozmiar 140x200 cm.

 

    

 

Na dołączonych zdjęciach prezentujemy dwa projekty sypialni dla singli z łóżkami o powierzchni spania 140x200 cm. Oba projekty są dziełem francuskiego producenta. Pierwsza sypialnia to łóżko o prostej konstrukcji z zestawem dwu szuflad i komoda. Rozwiązanie do naprawdę małych pomieszczeń bez możliwości umieszczenia szafy. Zestaw cechują proste linie i nowoczesny wygląd.

Druga sypialnia w popularnym białym wykonaniu, to rozwiązanie przeznaczone do o nieco większych pokoi, starające się w maksymalnym stopniu wykorzystać zajmowaną przestrzeń. I tym razem łóżko pod materac 140x200 cm uzupełnione jest szufladami. Dodatkowo jednak posiada dostawkę z półkami. W zestawie znajduje się również szafa z lustrem. Oba projekty pokazują nam, że nawet sypialnie dla jednej osoby mają wiele rozwiązań i mogą mieć swój urok. Niektóre z rozwiązań takich właśnie sypialni dysponują szufladą jako dodatkowym miejscem do spania dla okazyjnego przenocowania znajomych. Łóżek z powierzchnią spania 90x200 cm mamy do wyboru bardzo dużo i to różnych konstrukcji i kolorów.

 

Brakuje Ci przestrzeni?

A w dodatku potrzebna jest przestrzeń do przechowywania? Idealnym rozwiązaniem są łóżka wielofunkcyjne. Pod niektórymi łóżkami wielofunkcyjnymi znajduje się przestrzeń mogąca bez problemu zastąpić szafę. Z ofertą takich łóżek warto się zaznajomić, zwłaszcza kiedy mamy do dyspozycji bardzo małe pomieszczenie.

 

                                

 

Przykładem takiego właśnie łóżka jest prezentowane na zdjęciu łóżko Space Up z powierzchnią spania 140x200 cm. Wewnątrz konstrukcji tego łóżka znajduje się cała masa półek i szuflad z naprawdę ogromną pojemnością. Dodatkowe półki do odkładania znajdują się również z boku łóżka. Samo łóżko zajmuje jednak niewielką przestrzeń, niewiele przekraczającą powierzchnię spania. Bardzo praktyczna konstrukcja umożliwia bardzo prosty dostęp do przestrzeni pod łóżkiem. Wystarczy podnieść specjalną ramę z materacem i możemy wejść do stworzonej w ten sposób garderoby.

Łóżko Space Up jest przykładem szybko się rozwijającego trendu nowoczesnego mieszkania. Łóżka takiej konstrukcji na pewno znajdzie swoje miejsce w pokoju studenckim, ale przykładów zastosowania tego właśnie łóżka znajdziemy znacznie więcej. Mamy nadzieję, że udało nam się przynajmniej częściowo przekonać Państwa do łóżek pod materac 140x200 cm.