Połącz się z nami

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Jak wybrać odpowiednie biurko

Wręcz integralną częścią dzisiejszych mieszkań są biurka, miejsce do nauki czy pracy nie jest już niczym wyjątkowym. Biurka umieszczamy do pokoju dziecięcego lub gabinetu, czasami również do salonu, w wypadku, że częściowo jest wykorzystywany jako biuro lub gabinet. Jest więc rzeczą naturalną, że w jednym mieszkaniu znajduje się nawet więcej biurek. Mając do dyspozycji wielki dom lub mieszkanie, nie mamy problemu ze stworzeniem indywidualnego miejsca pracy (lub nauki) dla każdego potrzebującego członka rodziny. Czasami jednak trzeba korzystać z kompromisowych rozwiązań i kilku osobników musi dzielić się biurkiem. Zwłaszcza w blokach mieszkalnych z małymi mieszkaniami. Jaka więc jest oferta biurek i co mamy do dyspozycji? 

 

Biurko dla partnerów

Jeżeli z biurka korzysta kilku użytkowników, powinno ono spełniać podstawowe wymagania każdego z nich i być wynikiem kompromisu. Również potrzeba wybrać odpowiednie miejsce do ustawienia takiego biurka. Najczęściej miejscem ustawienia wspólnego miejsca pracy bywa salon. Niezbyt szczęśliwym rozwiązaniem jest natomiast umieszczenie biurka w sypialni, gdzie bardzo często dochodzi do sytuacji kiedy praca jednego z partnerów przeszkadza w odpoczynku drugiemu. Tak samo jak nie polecamy umieszczenia telewizora w sypialni nie polecamy tego robić z biurkiem. W odróżnieniu do sypialni, salon jest miejscem odpowiednim do umieszczenia biurka dla partnerów.

 

   

 

Na dołączonych zdjęciach przedstawiamy dwa projekty z biurkiem harmonijnie wkomponowanym do salonu i sypialni. Na sytuację kiedy biurka coraz częściej bywają częścią składową salonu zareagowali niektórzy producenci oferujący kolekcje mebli do salonu, których częścią składową są również biurka. Dzięki takim kolekcjom nie powstaje problem zharmonizowania w jednym pomieszczeniu mebli różnych kolekcji, co łatwo osądzić na dołączonych zdjęciach.

 

Pierwsze zdjęcie przedstawia projekt przeznaczony raczej dla partnerów intensywnie pracujących. Francuski producent zakomponował biurko do meblościanki, dając do dyspozycji sporo przestrzeni do odkładania i przechowywania. Ogromną przestrzeń łatwiej można podzielić według potrzeb partnerów. Dostateczna przestrzeń do przechowywania to klucz do sukcesu w wypadku partnerów intensywnie wykorzystujących biurko. Na drugim zdjęciu widoczny jest projekt obejmujący skromniejsze, co do możliwości wykorzystania, biurko. Biurko przeznaczone dla osób sporadycznie pracujących w domu. Zapewnia w zasadzie tylko podstawowe potrzeby i nie oferuje prawie żadnej przestrzeni do przechowywania. Biurko prostej konstrukcji nie zajmujące wielkiej przestrzeni, a mimo to zapewniające niezbędny komfort do pracy.

 

   

 

Odpowiednim rozwiązaniem mogą również być biurka z możliwością zmiany kształtu i wymiarów. Przykład takiego rozwiązania ilustrują kolejne zdjęcia. Prezentowane na nich biurko Iron umożliwia nie tylko zmianę wielkości blatu, ale również możliwość zmiany na konstrukcję narożną, w zależności od potrzeb. Oferta biurek jest bardzo szeroka i nie powinno być problemu z wyborem odpowiedniego biurka dla jedne lub wielu osob.

 

 

Biurko dla rodzeństwa, dla dwójki dzieci

Podobny problem również często rozwiązujemy u dzieci. Jeżeli nie możemy każdemu dziecka zaoferować osobnego biurka, to idealnym rozwiązaniembiurka z możliwością ustawienia wysokości i kąta nachylenia blatu. Biurko z którego wspólnie mogą korzystać nawet dzieci różnego wieku i wzrostu, i każdemu można ustawić biurko indywidualnie.

 

  

 

W ofercie znaleźć można wiele klasycznych konstrukcji biurek dziecięcych, ale często stosowanym rozwiązaniem są konstrukcje wielofunkcyjne, będące idealnym rozwiązaniem do małych pomieszczeń. W takich konstrukcjach biurko zintegrowane jest z konstrukcję łóżka. Do dyspozycji są również łóżka piętrowe z integrowanym biurkiem.

 

   

 

Przykładem takiej właśnie konstrukcji może być prezentowane na dołączonym zdjęciu łóżko Bonny belgijskiego producenta. Producent ten stworzył konstrukcję obejmującą dosłownie wszystko. Długość blatu jest zgodna z długością łóżka, co daje nam biurko ogromnej szerokości 195 cm. Przestrzeń wystarczająca nawet dla dwójki studentów równocześnie korzystających z biurka. Rozwiązanie eleganckie, praktyczne i oszczędne pod względem przestrzeni.