Połącz się z nami

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Bezpieczne meble dla niemowląt to nasz priorytet

W ciągu ostatnich kilku miesięcy przedstawiliśmy mnóstwo nowych kolekcji mebli dla niemowląt francuskiego producenta. Wiele z przedstawionych kolekcji posiada unikalne, niespotykane jak dotąd rozwiązania, więc postanowiliśmy dzisiejszy artykuł poświęcić właśnie tym nietypowym rozwiązaniom. Przedstawimy kolekcję Ludo oszczędzającą znaczne środki finansowe dzięki możliwości wykorzystania przez dłuższy okres, nawet do dorosłości dziecka. Na początku meble wykorzystywane są dla niemowlęcia, w wieku późniejszym przetworzymy je w meble dla ucznia i studenta. Opiszemy w skrócie poszczególne kroki wykorzystania mebli tej kolekcji.

 

 

Meble dla niemowlaka i przedszkolaka

W kolekcji Ludo francuski producent przedstawił od razu kilka rozwiązań. Jedną z opcji jest możliwość wykorzystania mebli do wieku przedszkolnego, czyli do lat sześciu dziecka. Jak to możliwe? W bardzo prosty sposób możemy łóżeczko dziecięce rozłożyć do postaci łóżka dziecięcego bez barierek. Łóżka o identycznej powierzchni spania jak łóżeczko dziecięce, czyli pod materac 70x140 cm. Łóżko dziecięce możemy wykorzystać do wieku sześciu lat, bez potrzeby kupowania nowego materaca. Z komody można w bardzo prosty sposób zdemontować przewijak i resztę kolekcji (szafa, komoda) tak samo możemy wykorzystać w późniejszym wieku. Możliwość wykorzystanie mebli przez okres sześciu lat to w przeciwieństwie do standardowych trzech lat, znaczne wydłużenie okresu eksploatacji. Rozwiązanie tego typu ma kilka plusów. Zdecydowanie zaoszczędzi nie małe środki finansowe. W łóżku dziecięcym bez barierek, ale o powierzchni spania lepiej dostosowanej do wzrostu dziecka czuje się ono bardziej komfortowo niż bezpośrednio w łóżku pod materac 90x200 cm. Rozłożone łóżko jest również niższe, a zarazem bezpieczniejsze dla dziecka.

 

  

 

Na dołączonych zdjęciach łatwo można ocenić wygląd mebli omawianej kolekcji Ludo. Na pierwszym ze zdjęć widoczny jest pokój dla niemowlęcia, a na drugim dla przedszkolaka. Na drugim zdjęciu widoczne jest już łóżeczko rozłożone do łóżka dziecięcego o identycznej powierzchni spania i komoda bez przewijaka. Praktyczny mini regał, który był częścią komody, wykorzystany jest jako stolik nocny. Wszystkie elementy są wzajemnie zharmonizowane pod kątem maksymalnego wydłużenia okresu ich eksploatacji.

 

Bardzo praktyczne są zwłaszcza komody z przewijakiem, które producent oferuje we wszystkich kolekcjach mebli dziecięcych dla niemowląt. Komodę z przewijakiem gorąco polecamy i nie ważne czy aranżują Państwo kompletny pokój dziecięcy, czy tylko kupują Państwo łóżeczko dziecięce do ustawienia w sypialni rodziców. Komoda z przewijakiem to najbezpieczniejsza forma przewijania niemowlęcia. Pod przewijakiem znajduje się przestrzeń do przechowywania wszelkich potrzebnych do przewijania akcesoriów. W wypadku przedstawionej na obrazku komody, przestrzeń ta poszerzona jest o praktyczny mini regał. Konstrukcja dzięki której nie m,a potrzeby odbiegania po cokolwiek i zostawienia dziecka choć przez chwilę bez opieki. Na prawdę gorąco polecamy.

 

                                                                 

 

 

Meble od narodzin do dorosłości?

Dla wielu możliwość wykorzystania mebli niemowlęcych aż do dorosłości to raczej trudne do wyobrażenia, ale francuski producent faktycznie oferuje taką możliwość. Umożliwia to bardzo pomysłowa konstrukcja łóżeczka dziecięcego z możliwością rozłożenia do postaci tradycyjnego łóżka o powierzchni spania 90x190 cm. Powierzchnia odpowiednia nawet dla osoby dorosłej. Łóżeczko umożliwia rozłożenie do dwu pojedynczych elementów, łóżko i komodę. Jak wygląda to w praktyce, można osądzić na dołączonych zdjęciach.

 

   

 

Obie opcje wykorzystania mebli to konstrukcje eleganckie i praktyczne. Łóżeczko zintegrowane z komodą i przewijakiem oferuje bezpieczeństwo dla dziecka i komfort dla rodziców. Po rozłożeniu komody otrzymujemy praktycznie poszerzoną komodę mogącą częściowo zastąpić szafę. Wszystkie elementy elegancko harmonizują z sobą i współdziałają. Nie ma chyba potrzeby podkreślania oszczędności finansowych. Kiedy dziecko dorośnie do wieku szkolnego, wystarczy zestaw dopełnić o odpowiednie biurko z krzesłem i mamy pokój dziecięcy z możliwością wykorzystania do dorosłości.

 

Przedstawiona kolekcja mebli francuskiego producenta należy do kategorii markowych mebli. Jakie znaczenie ma marka? Dla rodziców i dziecka jest ona gwarantem najwyższej jakości udokumentowanej międzynarodowymi certyfikatami, które z kolei są gwarantami długiego okresu eksploatacji mebli. Co prawda początkowo cena może wydawać się wysoka to po dokładniejszej analizie jasnym staje się fakt, że ta początkowo wyższa inwestycja na pewno się zwróci właśnie dzięki oferowanym możliwościom mebli.