Połącz się z nami

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Podwójne łóżko z miejscem do przechowywania w sypialni

Umeblowanie sypialni o niewielkich wymiarach wymaga nieco wysiłku, zwłaszcza przy wyborze podwójnego łóżka. Jeśli jednak Twoim pierwszym celem jest maksymalne wykorzystanie przestrzeni dostępnej do umeblowania sypialni, wiedz, że podwójne łóżka z miejscem do przechowywania zapewnią najwięcej miejsca i wykorzystania. A dziś, szczególnie dzięki bardzo wyrafinowanym projektom, jest nie tylko wiele do wyboru, ale być może w wielu przypadkach będziesz mile zaskoczony tym, co dzisiejszy design ma do zaoferowania. I tak nasza dzisiejsza rozmowa będzie dotyczyła nowych, bardzo wyrafinowanych projektów podwójnych łóżek z przestrzenią. Od czego więc zacząć, aby upewnić się, że jesteś jak najbardziej zadowolony ze swojego wyboru?

 

                                                            Łóżko tapicerowane z przestrzennym, rozkładanym rusztem Bess czarne

 

Wysokie podwójne łóżko ze schowkiem

Bardzo popularnym rozwiązaniem do spania jest tapicerowane łóżko podwójne. Nie tylko dlatego, że ten typ łóżka oferuje wyższą powierzchnię spania niż na przykład podwójne łóżka laminowane, ale także dlatego, że wyższa powierzchnia spania sprawia, że przestrzeń do przechowywania jest bardziej przestronna. Oczywiście wyższa powierzchnia spania oznacza również większy komfort podczas wstawania, podobnie jak niestandardową tapicerkę i wypełnienie łóżka podwójnego można określić jako bardzo wygodne. Jest przyjemne w dotyku, tapicerowane wezgłowie jest zdecydowanie wygodne do oparcia się, a w przypadku łóżka tapicerowanego z pewnością nie zranisz się ostrymi krawędziami, ponieważ są one miękkie i zaokrąglone. A jeśli nie jesteś pewien, czy wybrać łóżko podwójne z laminatu, czy tapicerowane, nasz ostatni artykuł "Jak wybrać odpowiednie łóżko" może pomóc Ci podjąć decyzję.

 

Łóżko tapicerowane z miejscem 160 Lemon beige    Podwójne łóżko Escale

 

W przeciwieństwie do tego, nawet podwójne łóżko z laminatu ma swoje niezaprzeczalne zalety. Być może największą zaletą, która przychodzi na myśl jako pierwsza, jest łatwość konserwacji. W porównaniu do łóżka tapicerowanego, naprawdę nie musisz się martwić o to, że łóżko lub tkanina z czasem się zabrudzą, a w przypadku łóżka tapicerowanego niskiej jakości, tkanina rozerwie się bardzo łatwo i po prostu podczas normalnego użytkowania, co nie może się zdarzyć w przypadku podwójnego łóżka z laminatu. Te ostatnie z pewnością wytrzymają znacznie dłużej. Wielu z was może być zaskoczonych, że nawet wyrafinowany projekt podwójnego łóżka wykonanego z laminatu może oferować obszerne przestrzenie do przechowywania. W przypadku łóżek z laminatu, oprócz szuflad pod łóżkiem, często można uzyskać poręczne przedłużenie nad łóżkiem. Ponieważ jest to zupełnie nowy trend, zatrzymamy się na chwilę przy podwójnych łóżkach z nadstawką.

 

Łóżko podwójne z nadstawką Bridge czarne    Łóżko podwójne z nadstawką Bridge biały

 

W przypadku, gdy masz tylko bardzo małe pomieszczenie do umeblowania sypialni, dla nas jako sprzedawcy, podwójne łóżko z nadbudową jest najbardziej przemyślanym rozwiązaniem, aby uzyskać naprawdę dużą dodatkową przestrzeń do przechowywania bez konieczności "przepełniania" sypialni meblami. Sypialnia zdecydowanie nie powinna być ani torem przeszkód, ani magazynem, w którym odkładamy rzeczy, które nie powinny być na widoku, ale wręcz przeciwnie, pokój do spania powinien być przestronny, przewiewny, krótko mówiąc, przyjemny.

Nadstawka nad łóżko, dwie szuflady po każdej stronie łóżka, to już naprawdę duża dodatkowa przestrzeń do przechowywania. Nadstawka zastąpi szafę, której nie trzeba już kupować do sypialni, uważamy, że szuflady również znajdą zastosowanie. Dzięki nadstawce zaoszczędzisz również miejsce na stoliki nocne, które są naprawdę sprytnie i przemyślanie zaprojektowane w nadstawce na zdjęciu poglądowym.

 

Podwójne łóżko 160x200 z miejscem do przechowywania

W naszej rozmowie zatrzymamy się również na rzeczywistych wymiarach przestrzeni do spania, jakie ma dzisiejszy rynek lub asortyment łóżek podwójnych. Najpopularniejszy rozmiar miejsca do spania, czasami nazywany również rozmiarem powierzchni do spania, to 160x200 cm. Jest wystarczająco duży dla dwóch osób, można go umieścić nawet w mniejszej sypialni, a dobrą wiadomością jest to, że oferta łóżek podwójnych z miejscem do przechowywania w tym wymiarze jest naprawdę największa. Jeśli masz małą sypialnię i chcesz zaoszczędzić trochę miejsca, zdecydowanie nie rób tego kosztem przestrzeni do spania. Dwuosobowa para potrzebuje co najmniej takiego metrażu, łóżko o powierzchni spania 140x200 cm byłoby naprawdę niewystarczające. Zamiast wybierać podwójne łóżko na dłużej, znajdź sposób na zaoszczędzenie miejsca w sypialni w inny sposób, na przykład po prostu kupując podwójne łóżko z dodatkową przestrzenią do przechowywania w postaci nadstawki i szuflad.

 

                                                    Podwójne łóżko z licznymi schowkami, nadbudowa Lanka white

 

Możesz wybierać między podwójnymi łóżkami, w których nacisk kładziony jest na naprawdę duży rozmiar nadbudowy, ale są też projekty z łóżkami o mniejszych nadbudowach, w których nacisk kładziony jest bardziej na dolną część łóżka, szuflady i różne szafki. I być może nie zapominając, że jeśli twoja sypialnia jest również mała, spróbuj zdobyć podwójne łóżko w jasnym odcieniu, które sprawi, że przestrzeń będzie wizualnie większa, lustra są również bardzo subtelnym elementem wizualnie zwiększającym przestrzeń. 

W każdym razie, w dzisiejszych czasach nawet bardzo mała sypialnia może być wspaniałym miejscem do relaksu, nawet bardzo mała sypialnia może pomieścić wiele rzeczy, które musisz przechowywać, przechowywać lub ukrywać dzięki wyrafinowanym przestrzeniom do przechowywania.