Połącz się z nami

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Łóżko piętrowe, które zadba o Twoje dzieci

Urządzanie pokoju dziecięcego dla trójki dzieci, gdy ma się do dyspozycji "tylko" jedno pomieszczenie, wymaga nieco planowania i niestety także kompromisów. Na szczęście w dzisiejszych czasach w nowoczesnych projektach domów dostępne są bardzo wyrafinowane projekty mebli dziecięcych, które nie tylko oszczędzają miejsce w pokoju dziecięcym, ale także oferują szereg sprytnie ukrytych schowków. Ale dzisiaj skupimy się na jednym rodzaju mebli dziecięcych, tak, być może zgadłeś, łóżko piętrowe dla trojga dzieci, które dla nas jako sprzedawców detalicznych, którzy są w branży projektowej od prawie dwóch dekad, jest naprawdę najbardziej odpowiednim rozwiązaniem lub umeblowaniem dla jednego pokoju jako pokoju dziecięcego dla trojga dzieci.

 

                                                                  Łóżko piętrowe dla trójki dzieci Bibop

 

Łóżko piętrowe dla trójki dzieci, bezpieczeństwo przede wszystkim

Musimy również powiedzieć, że łóżko piętrowe dla trójki dzieci zawsze w danym pomieszczeniu, które masz do dyspozycji, najbardziej wykorzysta swój własny projekt. Być może wszyscy o tym wiemy, ale jak wybrać najbardziej odpowiednie łóżko piętrowe dla swoich dzieci? Z jednej strony jest design, który oczywiście musi, a przynajmniej powinien się podobać, ale z drugiej strony jest jakość.

Dla nas wysokiej jakości łóżko piętrowe, nawet jeśli początkowa inwestycja w jego zakup będzie wyższa, jest alfą i omegą, aby upewnić się, że nie tylko ty jako rodzic jesteś szczęśliwy, ale co ważniejsze, twoje dzieci są bezpieczne. Wybierając łóżko piętrowe, powinniśmy zawsze symulować kilka sytuacji. Po pierwsze, czy łóżko piętrowe będzie odpowiednie dla naszych dzieci za pięć lat, adekwatne do tego, jak będą rosły i oczywiście, czy nasze dzieci będą bezpieczne, a łóżko piętrowe jest wystarczająco mocne i solidne. Nikt z nas nie może zakładać, że dzieci będą po prostu leżeć na łóżku piętrowym w modelowy sposób, a nie jest w naszej mocy, aby być w przedszkolu jako rodzice przez cały czas. Wręcz przeciwnie, jako rodzice musicie kupić łóżko piętrowe, na którym możecie polegać.

 

    

 

Dzieci uwielbiają się razem bawić, dzieci uwielbiają być w jednym łóżku, dzieci uwielbiają wojny na poduszki, dzieci są też odwiedzane przez przyjaciół i znajomych, a wszystko to musi znieść łóżko piętrowe. Wiele razy pisaliśmy o tym, że grubość materiału powinna być wystarczająca, ale w końcu powtarzanie jest matką mądrości. Rodzice powinni wybierać łóżka piętrowe o minimalnej grubości płyty 20 mm, a najlepiej oczywiście większej. Łóżko piętrowe wykonane z laminatu o grubości 10 lub 15 mm, naprawdę wolelibyśmy na tym nie polegać.

Jaka jest właściwa wysokość łóżka piętrowego?

Jeśli szukasz łóżka piętrowego dla trójki dzieci, zdecydowanie zalecamy, abyś nie brał pod uwagę łóżka, które ma trzy łóżka jedno na drugim, a górne łóżko ma wysokość 200-250 cm. Jest to niebezpieczna wysokość dla dziecka pod wieloma względami, ale najpoważniejszym problemem jest fakt, że na tak wysokim łóżku dziecko będzie spało zbyt blisko sufitu, gdzie powietrze jest suche, pełne kurzu i gorące w zimie, ponieważ to po prostu cyrkuluje powietrze. Ciepło jest zawsze utrzymywane blisko sufitu, chyba że mówimy o ogrzewaniu podłogowym, gdzie nawet wtedy gorące powietrze dostaje się pod sufit dopiero po dłuższym czasie. I jak widać na naszych zdjęciach ilustracyjnych, posiadanie dużej przestrzeni nad dziećmi, gdy są one na górnej pryczy, jest po prostu wygodniejsze i bezpieczniejsze dla rozrywki. Właściwą wysokość łóżka piętrowego można również poznać po tym, że gdy dziecko wstaje na górnym łóżku piętrowym, nadal jest nad nim dużo miejsca aż do sufitu. Z pewnością Twoje dzieci poczują się znacznie lepiej.

 

                                                   

 

Łóżko piętrowe, które zadba o Twoje dzieci

Oczywiście slogan ten jest przesadzony, ale mimo to jesteśmy pewni, że jako rodzice również będziecie spokojniejsi, jeśli będziecie wiedzieć, że łóżko piętrowe, na którym bawią się dzieci, jest solidne i stabilne. Barierka wokół górnego łóżka piętrowego powinna być wystarczająco wysoka, aby nie było niebezpieczeństwa upadku. Bezpieczniejsze, zwłaszcza dla mniejszych dzieci, jest także łóżko piętrowe z szerokimi stopniami. Wreszcie, konieczne jest posiadanie łóżek, które mają wystarczającą nośność, aby wytrzymać coś więcej niż zalecana nośność, ponieważ, jak wspomnieliśmy na początku, nie możemy liczyć ani oczekiwać, że dzieci będą po prostu leżeć na łóżkach w przykładny sposób. Jestem pewien, że jako rodzice również chcecie, aby pokój ich dzieci był tak dobrze przystosowany, a meble takiej jakości, aby nic nie przeszkadzało im w zabawie.

 

Łóżko piętrowe dla trójki dzieci Teo-Tea   Łóżko dziecięce Bibop - dla 3 osób

 

Wybór łóżka piętrowego należy do rodziców, ale po zmontowaniu łóżka piętrowego w domu zalecamy ponowne sprawdzenie wszystkich połączeń po trzech tygodniach użytkowania i dokręcenie wszelkich poluzowanych połączeń. A ponieważ dzieci nie siadają, a meble dziecięce, nie tylko łóżka piętrowe, ale także klasyczne łóżka dziecięce, są narażone na duże obciążenia, zalecamy powtarzanie tego procesu lub sprawdzanie co sześć miesięcy.

Kiedy kupujesz łóżko piętrowe dla swojego dziecka, jako bardziej odpowiedzialny rodzic powinieneś również określić, kto gdzie śpi. Najmłodsze z rodzeństwa powinno zdecydowanie zająć dodatkowe łóżko, środkowe dziecko dolne łóżko, a najstarsze górne łóżko. A jeśli nadal nie wiesz lub wahasz się, czy łóżko piętrowe jest odpowiednie dla twoich dzieci, lub jeśli nie jesteś pewien, w jakim wieku twoje dzieci będą w stanie w pełni z niego korzystać, możesz znaleźć odpowiedzi na swoje pytania w jednym z naszych poprzednich artykułów "jaki jest odpowiedni wiek dzieci do spania na łóżku piętrowym". Mamy nadzieję, że znajdziesz również przydatne porady lub pomoc w naszych regularnych artykułach, które są tematycznie oparte na najczęściej zadawanych pytaniach.