Połącz się z nami

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Odpowiedni wiek dzieci do spania na łóżku piętrowym?

Zastanawiasz się nad zakupem łóżka piętrowego dla swoich dzieci? Nie jesteś pewien, czy ich wiek jest odpowiedni do spania na łóżku piętrowym, mimo że jako rodzice wiecie, że łóżko piętrowe byłoby idealnym rozwiązaniem, aby zaoszczędzić miejsce w pokoju dziecięcym? Oto plusy i minusy dzisiejszej rozmowy. Jako firma zajmująca się projektowaniem, działamy na rynku od prawie dwóch dekad i przez cały ten, można powiedzieć długi czas, pytania zadawane przez rodziców są w zasadzie niezmienne. I jest to logiczne, ponieważ niektórzy z was byli dziećmi piętnaście lat temu, a dziś też jesteście rodzicami. Inną prawdą jest to, że pytania projektowe są logicznie takie same.

Możemy również powiedzieć, w oparciu o nasze wieloletnie doświadczenie, że rodzice, urządzając pokój dziecięcy, mieli dokładnie takie same obawy i potrzeby, aby zapewnić dzieciom jak największy komfort w pokoju dziecięcym. Jednak to, co zmieniło się radykalnie w ciągu dekady, to wzornictwo mebli i niewątpliwie znacznie większy i bardziej zróżnicowany asortyment mebli. Dziś naprawdę jest w czym wybierać i nie ma problemu, aby nawet mały pokój stał się wspaniałym miejscem dla kilkorga dzieci. Wzornictwo staje się coraz bardziej wyrafinowane i wyrafinowane z każdym rokiem i dlatego, chociaż omówiliśmy już niezliczone strony na temat wieku dzieci i mebli, powtarzanie jest matką mądrości, a nowe projekty przynoszą również nowe pułapki dla dzieci, a przynajmniej nowe znaki zapytania.

 

                                                                   

 

Z łóżeczka dziecięcego na łóżko piętrowe?

Każdy ekspert, moze producent, powie ci głośne "NIE". Ale dzisiaj spojrzymy na to pytanie, czy trzyletnie dziecko może spać na łóżku piętrowym bardziej z punktu widzenia rodziców. I może jako sprzedawcy jesteśmy nawet przeciwko sobie, ale ostatecznie, właśnie dlatego, że lubimy design i nie jesteśmy "tylko" sprzedawcami detalicznymi, ale jesteśmy również zaangażowani w projektowanie, zawsze cieszy nas widok szczęśliwych dzieci, szczęśliwych rodziców i ośmielamy się powiedzieć, że wiemy już coś o meblach od tylu lat. Albo lepiej mówiąc, wiemy o Twoich problemach i zmartwieniach podczas urządzania pokoju dziecięcego.

Sprzedaż mebli nie powinna polegać na sprzedaży mebli jako takich, ale na potrzebach dzieci. I odwrotnie, kupując meble, zawsze lepiej jest wziąć pod uwagę lub dać pierwszeństwo potrzebom dzieci, a nie własnemu projektowi. Ten ostatni jest kwestią wizualną i dotykową, ale nie zawsze dobrze wyglądający i modny projekt spełni potrzeby i oczekiwania. A już na pewno może nie być najlepszym wyborem dla dzieci. Przede wszystkim, jeśli postrzegamy dzieci jako klientów, zaufaj nam, zawsze będą preferować "użyteczność i wygodę" ponad design. Z ręką na sercu. Jak wybrać meble dla dzieci? Aby ich pokój był ładny, ponadczasowy i przyjemny dla oka, czy aby pasował do koncepcji całego domu lub mieszkania, czy też zgodnie z faktem, że meble dla dzieci powinny przynosić radość, poczucie szczęścia, przestrzeń do zabawy i być jak najbardziej komfortowe dla ich życia?

 

Łóżko piętrowe Bibliobed   Łóżko piętrowe dla trójki dzieci z szufladą Bibliobed

 

Wracając do naszego pytania, lub wierzymy, że twoje pytanie. Od jakiego wieku dziecko może spać na łóżku piętrowym? Jeśli Twoje dziecko wyrosło z łóżeczka i masz dwoje dzieci, z których jedno jest starsze, być może nawet w wieku szkolnym, sytuacja jest zupełnie inna niż w przypadku jednego dziecka. Jeśli masz dwoje dzieci i tylko jeden pokój do dyspozycji, w dodatku mniejszy, to łóżko piętrowe jest naprawdę idealnym wyborem do umeblowania pokoju dziecięcego. Tak, jako rodzice możecie kupić łóżko piętrowe nawet dla trzylatka, ponieważ logicznie rzecz biorąc, i wierzymy wam, nie chcecie kupować konwencjonalnego łóżka o mniejszych wymiarach dla drugiego dziecka w wieku dwóch lat, lub co gorsza, po prostu nie umieszczacie drugiego łóżka w pokoju dla drugiego dziecka, ale bezpieczeństwo musi być zachowane. To jest alfa i omega, bezpieczeństwo jest najważniejsze.

 

Łóżko piętrowe dla trzylatka rządzi się swoimi prawami

Jeśli jako rodzice jesteście pewni, że kupicie łóżko piętrowe dla swojego trzyletniego dziecka, to jako rodzice musicie zapewnić maksymalne bezpieczeństwo swojemu dziecku, nie tylko trzyletniemu, ale także starszemu. Przede wszystkim należy wybierać spośród łóżek piętrowych, które są certyfikowane i bezpieczne dla zdrowia. Jeśli kupujesz łóżko piętrowe dla trójki dzieci, czyli z dostawką, to najmłodsze dziecko powinno zawsze spać na dostawce, gdzie tak naprawdę nic nie może mu się stać. Jeśli kupujesz łóżko piętrowe dla dwójki dzieci, to ponownie najmłodsze dziecko musi spać na najniższym łóżku, w naszym przypadku na dolnym łóżku. Dla trzylatka pierwsza ważna zasada. Upewnij się, że masz odpowiednią barierkę do łóżka, jeśli nie jest ono częścią łóżka piętrowego. Zdobycie barierki do dowolnego łóżka to dziś bardzo prosta sprawa, a także inwestycja za kilka koron, gdzie nie trzeba nawet wiercić w nowo nabytym łóżku. Barierkę wystarczy jedynie przymocować do łóżka z boku. Metoda montażu lub mocowania barierki do łóżka jest różna, to Ty decydujesz, co bardziej Ci odpowiada.

 

                                                      

 

Druga zasada dotycząca spania trzylatka na łóżku piętrowym? Zabezpiecz górne łóżko tak, aby małe dziecko nigdy nie było na niej samo. Jeśli w naszym przypadku możesz polegać na starszym z dzieci, które będzie pilnowało trzylatka, to wszystko jest w porządku. Jeśli jednak wiesz, że mała dziewczynka będzie w pewnym momencie sama w pokoju dziecięcym bez swojego brata lub brat po prostu nie będzie pilnował młodszej siostry, nie ma nic prostszego niż zabezpieczenie schodów tak, aby dzieci nie mogły dostać się na górną pryczę przez pewien czas, lub tylko mała dziewczynka. Nawet zabezpieczenia stopni można dziś zaaranżować. Nie wspominając o całej gamie innych, zmiennych zabezpieczeń, swobodnie dostępnych na naszym rynku, które jeszcze kilka lat temu nie były w ogóle dostępne. Z tych powodów można również kupić łóżko piętrowe dla trzyletniej dziewczynki lub chłopca. Ale znowu, to wy, rodzice, zapewnicie swojemu dziecku największe bezpieczeństwo. To Wy najlepiej znacie swoje dzieci i to od Was zależy, na co możecie sobie pozwolić. Generalnie producenci mebli i projektanci zalecają łóżka piętrowe dla dzieci powyżej szóstego roku życia. Ale nawet w naszych własnych projektach wnętrz wiemy już, że często trzylatek jest sprawniejszy niż sześciolatek, po prostu dlatego, że są bardziej wysportowani. Tak było zawsze i tak będzie nadal.

 

Łóżko piętrowe dla trójki dzieci Teo-Tea   Łóżko piętrowe z miejscem do spania i stołem Urbanic black

 

Jak długo dziecko może spać na łóżku piętrowym?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Aż do dorosłości, i to nie tylko w odniesieniu do rzeczywistej konstrukcji łóżek piętrowych, które często przypominają już projekty jak dla nas dorosłych, ale także ze względu na fakt, że asortyment łóżek piętrowych dzisiaj, jest również możliwe, aby wybrać z kilku wymiarów powierzchni spania. I tak mamy łóżka piętrowe o wymiarach powierzchni spania 120x200 cm, ale także 140x200 cm, gdzie dolne łóżko jest większe, a górne mniejsze. Wielu z was może być mile zaskoczonych szerokim wyborem tych łóżek piętrowych. Przykładem jest łóżko piętrowe na poniższym zdjęciu, gdzie dolne łóżko oferuje przestrzeń do spania 140x200 cm, dodatkowe łóżko i górne łóżko 90x200 cm. Jeśli masz trójkę dzieci, to dla nas, w małym pokoju dziecięcym dla trójki dzieci w bardzo różnym wieku, jest to naprawdę jedyne możliwe rozwiązanie.

 

                                                        Łóżko piętrowe z łóżkiem 140 i dostawką, Scotte white

 

Jednak inne pytanie, które słyszymy bardzo często jako sprzedawcy, dotyczy tego, czy nastoletnie dziecko będzie chciało spać na łóżku piętrowym? Oczywiście w większości przypadków nie. Po prostu każde nastoletnie dziecko chciałoby mieć więcej prywatności w postaci własnego pokoju lub przynajmniej łóżka tylko dla siebie. Ale niestety prawda jest taka, że niewielu z nas może sobie pozwolić na takie rozwiązanie. Dlatego jeśli i ty masz w domu nastoletnie dziecko i jednego malucha jeszcze w przedszkolu, wybierz kompromis. Dziś możesz wybierać także spośród łóżek piętrowych, które przypadną do gustu starszym dzieciom, tak jak wspomnieliśmy. Przynajmniej pozwól starszemu dziecku wybrać własny projekt łóżka piętrowego, jeśli ma na nim spać. A jakie są zasady urządzania pokoju dziecięcego dla dwójki dzieci z dużą różnicą wieku? Rozmawialiśmy o tym również kilka dni temu i nasz czat jest nadal dostępny.