Połącz się z nami

Facebook Twitter Youtube Pinterest


ARANŻACJA POKOJU DLA DWÓJKI, A NAWET TRÓJKI DZIECI

Mając do dyspozycji jedno pomieszczenie dla dwójki czy nawet dla trójki dzieci, każdy centymetr zaoszczędzonej przestrzeni ma wagę złota. Pokój dziecięcy powinien gwarantować dla każdego dziecka przestrzeń do przechowywania i rzecz jasna , miejsce do spania. Wszystko powinno być ustawione w ten sposób by w pokoju pozostała przestrzeń do gier i zabaw. Pokój powinien być pod kątem umeblowania wyposażony raczej oszczędnie dla zachowania bezpiecznych przejść i poczucia komfortu. Jak więc zaaranżować pokój dla większej ilości dzieci ?

 

Pokój dziecięcy dla dwójki dzieci

Zanim zamówimy meble do wyposażenia pokoju dziecięcego, warto dokładnie przemyśleć co wszystko ma się w tym pokoju znaleźć i dopiero na podstawie takiej analizy podjąć decyzję. Najczęstszym rozwiązaniem miejsc do spania są łóżka piętrowe, dzięki którym jesteśmy w stanie zaoszczędzić naprawdę sporo przestrzeni w porównaniu z dwoma klasycznymi łóżkami. Kolejnym bardzo praktycznym rozwiązaniem są łóżka wielofunkcyjne z integrowanym biurkiem i mnóstwem przestrzeni do przechowywania. Równie popularne są też łóżka na antresoli oferujące praktyczne wykorzystanie przestrzeni pod łóżkiem. Każde z tych rozwiązań jest w stanie zaoszczędzić drogocenną przestrzeń, oferując zarazem w zasięgu ręki dużo przestrzeni do przechowywania i odkładania. Właściwym doborem mebli, możemy nawet w małym pomieszczeniu stworzyć komfortowy pokój dziecięcy dla dwójki dzieci.

 

Łóżko piętrowe dla trojga dzieci Bo7 - antique pink     Pokój dziecięcy dla dwóch dzieci Artic white

 

Na dołączonych zdjęciach prezentujemy właśnie takie rozwiązania, pozwalające na zaoszczędzenie przestrzeni. Łóżko wielofunkcyjne Moby przedstawione na pierwszym zdjęciu oferuje standardową powierzchnię spania 90x200 cm. Nie brakuje też elementów bezpieczeństwa w postaci barierki po obwodzie łóżka. Wysuwane biurko uzupełnione praktycznymi półkami do odkładania książek i potrzeb szkolnych. Wykonanie biało różowe dla dziewcząt i biało szare dla chłopców. Wygodne i szerokie schodki, są dodatkowym atutem tej konstrukcji.

 

                                                         Łóżko piętrowe z szufladą Leo

 

Łóżko piętrowe Leo przedstawione na drugim zdjęciu, oprócz dwóch miejsc do spania o powierzchni 90x200 cm oferuje również szufladę pod łóżko jako przestrzeń do przechowywania. Łóżko posiada również praktyczne półki do odkładania zabawek czy książek. Jeżeli nie odpowiada Państwu żadne z prezentowanych rozwiązań. Pozostaje jeszcze do dyspozycji opcja łóżka na antresoli przedstawiona na kolejnym zdjęciu. Łóżko z drugim miejscem do spania umieszczonym w szufladzie.

 

                                                  

 

Przedstawione łóżko dziecięce kolekcji Robin, oprócz dwu miejsc do spania oferuje również miejsca do przechowywania w postaci dwu szuflad. Elegancki wygląd i wiele kolejnych elementów o identycznym wyglądzie umożliwiają kompletne wyposażenie pokoju dziecięcego w jednolitym stylu.

 

Pokój dziecięcy dla trójki dzieci

Aranżacja pokoju dziecięcego dla trójki dzieci w jedynym pomieszczeniu, to już poważne wyzwanie wymagające praktycznego wykorzystania dosłownie każdego centymetra przestrzeni. Do małych pomieszczeń najpopularniejszym rozwiązaniem są łóżka piętrowe z dostawką, które potrafią zaoszczędzić najwięcej przestrzeni. Łóżka piętrowe z dostawką są względnie nowym rozwiązaniem, ale bardzo szybko zyskują na popularności. Szuflada służy jako kolejne (trzecie) miejsce do spania, które można później wykorzystać jako miejsce do przechowywania.

 

Pokój dziecięcy dla trójki dzieci - kolekcja Bo7 cascina, dymny niebieski     Łóżko piętrowe dla trójki dzieci z szufladą Bibliobed

 

Na dołączonych zdjęciach prezentujemy łóżka piętrowe Swan i Bibop z oferty francuskiego producenta. Najpopularniejsze chyba łóżka piętrowe w naszej ofercie, zyskały swą popularność zwłaszcza dzięki praktycznej konstrukcji oferującej sporo miejsc do przechowywania i odkładania w postaci półek wzdłuż łóżek i pod schodkami. Łóżka posiadają również elementy bezpieczeństwa takie jak barierka po obwodzie górnego łóżka i bezpieczne, szerokie schodki z balustradą. Szuflada z materacem może być jako miejsce do spania umieszczona w dowolnym miejscu. W dzień zasuwamy ją pod łóżko zyskując dodatkową przestrzeń, która może być wykorzystana do gier i zabaw.

 

Pokój dziecięcy dla jednego dziecka

Wyposażenie pokoju dziecięcego dla jednego dziecka jest prostsze niż uprzednio opisywane zadania, ale i w tym wypadku możemy się borykać z niedoborem przestrzeni. W takim wypadku również możemy zastosować łóżko wielofunkcyjne z wysuwanym biurkiem, lub łóżko piętrowe z biurkiem. Na dołączonych zdjęciach przedstawiamy takie rozwiązania.

 

Pokój dziecięcy w ofercie części - kolekcja cascina, antyczny róż     Dziecięce łóżko piętrowe ze stolikiem i szafą Urbanic - odcień

 

Na pierwszym zdjęciu widoczne jest łóżko piętrowe obejmujące w zasadzie kompletny pokój dziecięcy. W przestrzeni pod łóżkiem znajduje się szafa, czy raczej garderoba, nie zabrakło lustra, półek na ubrania i drzwi do zamykania szafy. Kolejną częścią składową jest biurko z mnóstwem półek do odkładania. Na drugim zdjęciu widoczna jest podobna, lecz prostsza konstrukcja nie oferująca szafy, ale mająca do dyspozycji naprawdę przestronne biurko.

 

Oferta mebli oszczędzających drogocenną przestrzeń jest szeroka i obejmuje bardzo pomysłowe i praktyczne konstrukcje. Zastosowaniem takich mebli jesteśmy w stanie stworzyć wygodne i komfortowe miejsce do nauki i zabaw nawet w bardzo małym pomieszczeniu.