Połącz się z nami

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Pokoje dziewczęce w stylu skandynawskim

Każdy z nas zetknął się kiedyś ze stylem skandynawskim - popularny nurt estetyczny gości w coraz większej liczbie mieszkań. Uniwersalne i minimalistyczne meble skandynawskie pasują do każdego rodzaju wnętrz, a funkcjonalność i proste wzornictwo w jasnych barwach pomagają wprowadzić porządek - także ten wizualny. Dzięki tym cechom styl skandynawski podbija dziewczęce pokoje, niezależnie od wieku ich właścicielek.

 

 

Łóżko dziecięce białe Kiddy

 

Mała estetka

Małe dziewczynki mają wielkie potrzeby. Urządzając pokój warto zwrócić uwagę na to, czy wybrane meble będą na nie odpowiadać. Powinny zawierać odpowiednią ilość miejsca do składowania zabawek i innych akcesoriów na wysokości łatwo dostępnej dla rąk dziecka.

Łóżko dziecięce Alpha z szufladami i kontener na kółkach Dandy zmieszczą mnóstwo skarbów małej właścicielki, a dzięki zastosowanej kolorystyce stworzą harmonijne połączenie z pastelami i odcieniami różu lubianymi przez dziewczynki. Starszej pociesze na pewno przyda się toaletka, na przykład model Frivole w eleganckim odcieniu bieli. Ale pokoje skandynawskie to nie tylko biel i pastele - kolekcja mebli Ethan o minimalistycznym, harmonijnym wzornictwie i w deseniu drewna dębu to świetny wybór pod kątem wszechstronności.

 

 

Kolorystyka i forma w uniwersalny sposób łączy się z różnego rodzaju dodatkami i kolorami, dziewczynka będzie więc mogła śmiało z nimi eksperymentować, dając upust swojej twórczej energii. Nie będzie też problemem zorganizowanie dla niej przestrzeni do odpoczynku i pracy w niewielkim pokoju - łóżko piętrowe z biurkiem i szafą z kolekcji Ethan lub łóżko wielofunkcyjne Tiago to mebel-królestwo dla małej lokatorki.

Przestrzeń osobista stylowej dziewczyny

Nie zaskakuje stwierdzenie, że z wiekiem potrzeby dorastającej młodzieży zmieniają się. Nastolatki pragną personalizować swoją przestrzeń, a dotychczasowe meble stają się dla nich za małe lub zbyt infantylne. Potrzebne będzie większe łóżko czy biurko, inne będą też preferencje kolorystyczne - w tym czasie młode dziewczyny poważnieją, ale też chcą wyrazić siebie.

Dziewczęce pokoje skandynawskie dzięki stonowanej kolorystyce będą stanowiły doskonałe tło dla ich ulubionych dodatków. W tym czasie rodzi się również potrzeba organizowania i porządkowania swoich rzeczy, a miejsce zabawek zajmują ubrania, książki i przedmioty związane z hobby właścicielki. Ważną rolę zatem będą odgrywały szafy, które zmieszczą obszerną garderobę, oraz różnego rodzaju półki i regały.

 

 

Meble skandynawskie z kolekcji Tiago, takie jak szafy ubraniowe czy komody, oferują dużą ilość miejsca do przechowywania ubrań, którego tak potrzebują nastolatki. Ponadto znajdziemy w niej nowoczesne biurko z szufladami i nadstawką z praktycznymi przegródkami, które pomogą zorganizować każdej uczennicy przestrzeń do nauki. Natomiast kierowana do starszej młodzieży kolekcja Larvik zrywa z konwencją mebli dziecięcych - wkraczająca w dorosłość studentka będzie mogła stworzyć z ich pomocą funkcjonalną, estetyczną sypialnię. Duże, minimalistyczne łóżko dostępne w kilku rozmiarach uczyni pokój dla dziewczyny przestronnym i komfortowym, a regał i zgrabne komódki w stylu retro zapewnią dużo miejsca na książki. Akcenty kolorystyczne w odcieniach granatu, błękitu i bieli na meblach nadają im spokojnej elegancji i powagi, harmonizując z ciepłym, jasnym odcieniem drewna i tworząc atmosferę sprzyjającą zarówno skupieniu, jak i twórczym poszukiwaniom studentki.

 

Meble, które pokocha twoja córka

W dobie, kiedy w coraz większej liczbie mieszkań króluje funkcjonalny minimalizm, dziewczęce pokoje wyposażone w meble skandynawskie świetnie korespondować będą z resztą wystroju domu, jednocześnie zachowując indywidualny charakter. Styl ten, w równym stopniu delikatny co praktyczny, jest prawdziwym kameleonem, który w łatwy sposób pozwala tworzyć kompozycje z różnymi deseniami i kolorami, a wyjątkowo korzystnie daje zestawiać się z lubianymi przez dziewczęta pastelami. Dzięki temu stanowi idealną opcję, która przypadnie do gustu każdej młodej lokatorce.