Połącz się z nami

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Pokój dziecięcy dzieci z dużą różnicą wieku

Urządzanie pokoju dziecięcego dla dwójki dzieci z dużą różnicą wieku to nie lada wyzwanie, gdy jako rodzice dysponujemy tylko jednym pokojem. Każde z dzieci, ze względu na dużą różnicę wieku, ma zupełnie inne zainteresowania, a w większości relacji między rodzeństwem jest tak, że starsze dziecko niestety ma mało spokoju i prywatności. Ale dzięki pomysłowym projektom istnieje obecnie wystarczająca odpowiedź na każdy problem, a w dzisiejszym czacie przyjrzymy się właśnie temu, jak umeblować pokój dziecięcy nastolatka, który musi dzielić z młodszym bratem lub siostrą.

Zacznijmy od samego początku, od pytania, które tak często jest nam zadawane. Do jakiego wieku dzieci mogą spać na łóżku piętrowym? Bo tak, nawet przy projektowaniu pokoju dziecięcego dla dzieci z dużą różnicą wieku, jeśli nie masz dodatkowej przestrzeni do stracenia, łóżko piętrowe wydaje się najbardziej przyjaznym dla środowiska rozwiązaniem. Więc?

 

Łóżko piętrowe tak czy nie?

Jeśli miejsce na umeblowanie pokoju dziecięcego jest bardzo małe, to łóżko piętrowe jest naprawdę idealnym rozwiązaniem. Łóżka ustawione jedno na drugim, a nie obok siebie, mogą zaoszczędzić najwięcej miejsca ze wszystkich możliwych, dostępnych projektów, a jednak żadnemu projektantowi nie udało się wymyślić innego rozwiązania oszczędzającego miejsce. Ale nie chodzi o to, czy łóżko piętrowe pozwoli zaoszczędzić najwięcej miejsca, ale o to, czy łóżko piętrowe jest odpowiednie dla, powiedzmy, chłopca o wzroście 193 cm. Tego właśnie próbowaliśmy się dowiedzieć jako sprzedawcy w naszej najnowszej sesji produktowej, ale ocenę pozostawimy Tobie. Tak więc łóżko piętrowe Urban od hiszpańskiego producenta, którego produkty można znaleźć wyłącznie w naszym asortymencie, z pewnością spodoba się nastoletnim chłopcom jako jeden z niewielu wzorów. A młodszy brat? On też jest dla nas szczęśliwy.

 

Łóżko piętrowe ze stolikiem i szafą dla dwóch osób Urbanic - odcień    

 

Naszym głównym zmartwieniem jest więc znalezienie miejsca do spania dla dwójki naszych dzieci, którym chcemy zaoszczędzić jak najwięcej. Chłopiec o wzroście 193 cm może wygodnie leżeć zarówno na górnym, jak i dolnym łóżku, a zaoszczędzoną przestrzeń w pokoju dziecięcym można wykorzystać zgodnie z własnymi potrzebami. W przypadku starszego chłopca jest to już większe wyzwanie, ponieważ ma on więcej przyborów szkolnych i więcej ubrań, ale na pewno nie trzeba się martwić o to, gdzie pomieścić wszystkie zabawki. W pokoju dziecięcym powinna więc znaleźć się osobna przestrzeń dla każdego z dzieci, która powinna skupiać się na potrzebach adekwatnych do ich wieku. Łóżko piętrowe na zdjęciu ma również biurko, dolne łóżko można łatwo złożyć w wygodną otomanę, nie brakuje półek, ale także drążka do zawieszania, wreszcie projekt obejmuje oświetlenie LED, które chłopcy mogą wybrać lub wybrać w kilku odcieniach kolorów.

 

                                                     

 

Kupując to łóżko piętrowe, jak wspomniano, otrzymujesz jedno biurko, dzięki czemu masz możliwość lub miejsce na umieszczenie drugiego biurka, które można kupić w tym samym odcieniu co łóżko piętrowe. W każdym razie, dzięki biurku obok łóżka piętrowego, nie trzeba niepotrzebnie zajmować miejsca w pokoju dziecięcym dwoma biurkami. Łóżko piętrowe jest również bardzo wysokiej jakości i może pomieścić nawet dużego chłopca. Jedynym dylematem będzie to, kto będzie spał na górze, a kto na dole. Jeśli martwisz się o mniejsze dziecko, to powinno ono spać na dolnej pryczy, a starsze na górnej. Ale jeśli młodsze dziecko osiągnęło wiek sześciu lat i nie martwi się o górną pryczę, nic nie stoi na przeszkodzie, aby dzieci również dzieliły łóżka w ten sposób. W każdym razie starszemu dziecku będzie wygodniej w dolnym łóżku, ale to oczywiście może być bardzo indywidualne.

 

    

 

Pokój dziecięcy musi kochać dzieci

Jednym z pytań jest to, jak rozmieścić wszystkie meble w pokoju dziecięcym, ale jako rodzice musimy również pamiętać, że starsze z dzieci będzie już konfrontować się z wybranym projektem. Po prostu będzie miało więcej do powiedzenia w kwestii wyboru mebli i nie będzie tak podekscytowane wszystkim, jak młodsze dziecko. Dlatego nawet przy wyborze mebli w tym przypadku, gdy mówimy o pokoju dziecięcym dla dwójki dzieci z dużą różnicą wieku, rezultatem powinno być to, że dzieci będą czuły się komfortowo w pokoju, na swoim własnym tle. Z drugiej strony nie można wszystkiego podporządkowywać starszemu z dzieci, urządzając pokój dziecięcy trzeba iść drogą kompromisu. W naszym imieniu, jako sprzedawcy, chcieliśmy dziś pokazać, że nawet oferta łóżek piętrowych może mieć bardzo ciekawy design dla starszych, nastoletnich chłopców.

 

   

 

Gdy młodszego brata nie ma w domu, dolny materac może zostać złożony przez starszego chłopca, aby zapewnić mu bardzo wygodną strefę dla jego potrzeb. I odwrotnie, młodsze dziecko może również korzystać z tego oryginalnego dolnego piętra. W ciągu dnia dolne łóżko piętrowe można również złożyć w wygodną sofę i wykorzystać powstałą przestrzeń do przygotowania się do szkoły, odrabiania lekcji lub po prostu relaksu. Krótko mówiąc, oryginalne projekty zawsze mogą zaoferować Tobie, a zwłaszcza Twoim dzieciom, dodatkową wartość, co jest szczególnie istotne w małym pokoju dziecięcym.