Połącz się z nami

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Pokój dziecięcy dla ucznia, inwestycja, która się opłaca

Jako rodzice możecie się zastanawiać, kiedy jest właściwy czas na umeblowanie pokoju dziecięcego? Czy powinniście zacząć meblować wszystko, co potrzebne przed wejściem do pierwszej klasy, czy dopiero w drugiej klasie, czy też macie pomysł na stopniowe, stopniowe wyposażanie pokoju zgodnie ze stopniowymi, rzeczywistymi potrzebami? Spróbujmy w dzisiejszym czacie spojrzeć na tę potrzebę metryką dziecięcych oczu. Rozpoczęcie szkoły to duża zmiana w życiu każdego dziecka, nic już nigdy nie będzie takie samo, wszystko się zmieni dla dziecka i na pewno zaczną się obowiązki, więcej dyscypliny.

Dzieci dzielą się zasadniczo na dwie grupy. Te, które nie mogą doczekać się rozpoczęcia szkoły i te, które idą do pierwszej klasy płacząc i wcale nie ciesząc się na szkołę. I niezależnie od tego, czy Twoje dziecko należy do grupy dzieci, które nie mogą się doczekać szkoły, czy do grupy dzieci, które nie mogą się doczekać szkoły, zawsze zalecamy rozpoczęcie urządzania pokóju dziecięcego dla dziecka przed rozpoczęciem pierwszej klasy. Wszystkie dzieci będą szczęśliwe, a być może te, które nie cieszą się na szkołę, zaczną się cieszyć dzięki nowemu pokojowi.

A dla dzieci, które z niecierpliwością czekają na szkołę, będzie to jeszcze bardziej radosne, gdy szkoła się zbliża i na pewno będą gotowe do szkoły. A wy, jako rodzice, możecie skoncentrować swoją energię wyłącznie na szkole, ponieważ każdy pierwszoklasista będzie potrzebował waszej pomocy na początku.

 

   

 

Meble, które są najważniejsze w pokoju ucznia

Każde dziecko w wieku szkolnym musi mieć wystarczająco duże łóżko do spania, tak, mamy na myśli łóżko dziecięce. Przed rozpoczęciem pierwszej klasy zdecydowanie nie szukaj "rosnącego łóżka", Twój maluch będzie bezpieczny w klasycznym łóżku z materacem 90x200 cm. Wystarczająco duża przestrzeń i oczywiście wygodna dla dziecka aż do dorosłości, jeśli nie masz miejsca możesz zaopatrzyć się w łóżko z materacem 120x200 cm, lub 140x200 cm, wymiar polecany dla nastoletnich dzieci.

Ale z ręką na sercu, ilu z nas może sobie pozwolić na łóżko tej wielkości dla nastoletniego dziecka? Tym bardziej, jeśli mamy dwójkę dzieci i tylko jeden pokój, w którym możemy urządzić ich królestwo. To bardzo częste pytanie, do ilu lat dziecko powinno spać na łóżku o wymiarach 90x200 cm. Spróbujmy spojrzeć na ten wymiar z innej perspektywy. Masz podwójne łóżko z materacem 160x200cm? W takim razie dla każdego z dorosłych dostępny jest wymiar spania 80 x200 cm i wierzymy, że jako rodzice również możecie spać wygodnie.

Tak więc, jako sprzedawcy, możemy z całą pewnością powiedzieć, że łóżeczko dziecięce jest wystarczająco wygodne do spania nawet dla dziecka w wieku dorosłym. A jeśli kupisz to łóżko przed pójściem do pierwszej klasy, jesteś naprawdę gotowy.

 

                                                    Łóżko dziecięce ze schowkiem Blake różowe

 

Jeśli Twoje wnętrze dla dziecka jest naprawdę bardzo małe i starasz się dobrać takie meble, aby pokój pozostał jak najbardziej przestronny i przyjemny, to zdecydowanie warto zainspirować się projektami wielofunkcyjnymi. Wielofunkcyjne łóżko dziecięce to idealne rozwiązanie dla jednego dziecka w niewielkim pokoju. Możesz wybierać spośród wielu różnych wzorów, które oprócz miejsca do spania oferują dziecku biurko i szereg innych schowków.

A dlaczego mówimy teraz o tych łóżkach? Ponieważ innym ważnym rodzajem mebli dla dziecka w wieku szkolnym jest oczywiście biurko. A więc jeśli masz wystarczająco dużo szczęścia i miejsce na umeblowanie pokoju jest wystarczająco duże, to nie ma nic prostszego niż wybrać odpowiedni rozmiar i atrakcyjny wygląd.

Dziś naprawdę nie będzie problemu z dobraniem stołu do każdego rodzaju wnętrza, ponieważ na naszym rynku są tysiące różnych wzorów i odcieni do wyboru. Ale jako sprzedawcy, którzy również interesują się designem, z pewnością nie polecamy żadnej "rosnącej" opcji biurka. Klasyczne biurko o pożądanej wysokości powierzchni roboczej od 70 cm do 76 cm, plus regulowane krzesło, to odpowiednie rozwiązanie od pierwszej klasy do szkoły średniej. Rosnące meble to tylko niepotrzebne opóźnienie w zakupie klasycznych mebli, które i tak będziesz musiał nabyć, a w rezultacie Twoja inwestycja podwoi się.

 

Biurko komputerowe dla graczy Play - czarne   Biurko do małej przestrzeni Tok scandi

 

Meble, które można jeszcze kupić do pokoju dziecka w wieku szkolnym

Prawdopodobnie wszyscy zgodzimy się, że alfą i omegą dla każdego dziecka w wieku szkolnym jest łóżko i biurko. To naprawdę podstawa, której nie powinno zabraknąć w żadnym pokoju. Ale jeśli jako rodzice chcecie urządzić pokój dziecięcy dla swojego dziecka w wieku szkolnym ze wszystkimi dodatkami, ponieważ biorąc pod uwagę wielkość pokoju i fakt, że macie jedno dziecko, możecie sobie na to pozwolić, to macie kilka opcji.

Umebluj pokój swojego dziecka w wieku szkolnym, projektując pokój z jednej kolekcji, w której każdy mebel ma identyczny wygląd, lub możesz wybrać meble inaczej, każdy element zgodnie z tym, jak ci się podoba i jak pasuje do pokoju. Obie opcje są odpowiednie, poprawne i mają swoje wady i zalety. To od ciebie zależy, w jaki sposób podejdziesz do tego zadania.

Jednak zdecydowanie przekonalibyśmy rodziców do zakupu jednego rodzaju mebli, biorąc pod uwagę przestrzeń w pokoju. Tak, być może zgadłeś, to otwarty regał, który szczególnie dla dzieci w wieku szkolnym będzie bardzo satysfakcjonujący. Na przybory szkolne, podręczniki, książki, krótko mówiąc, miejsce do przechowywania, które nie pozostanie niewykorzystane w żadnym pomieszczeniu. A jeśli myślisz o regale, ale niestety ze względów przestrzennych nie możesz sobie na niego pozwolić, to wiedz, że istnieją inne rozwiązania i nie zajmują one cennej powierzchni podłogi. Przykładem może być nasz ostatni projekt aranżacji wnętrz dla Miss, w którym wykorzystaliśmy niepotrzebnie puste ściany do zawieszenia półek do przechowywania.

 

                                                Łóżko dziecięce ze schowkiem Blake różowe

 

Ostatnim rodzajem mebla, który przyda się w pokoju ucznia jest oczywiście szafa. Jeśli nie masz innego wyboru, takiego jak posiadanie jednej dużej, wspólnej szafy, to szafa w pokoju ucznia ma swoje miejsce. Ale jeśli masz możliwość nieposiadania szafy w pokoju, to zdecydowanie nie rób tego, pokój bez szafy będzie zdecydowanie wygodniejszy dla dziecka.

Życzymy wszystkim rodzicom, aby jak najlepiej poradzili sobie ze zbliżającym się nadejściem pierwszego roku szkoły, a także z wyborem najbardziej odpowiednich mebli, które na naszej stronie można łatwo znaleźć w kategorii mebli dziecięcych, kategorii zawierającej wszystko, czego potrzebujesz, meble, które zostały przetestowane przez nasze dzieci i możesz być pewien, że Twoje będą zadowolone.