Połącz się z nami

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Pokój dziecięcy dla dwójki dzieci w wieku szkolnym

Najczęściej transformacja pokoju dziecięcego odbywa się, gdy jedno z dzieci zapisało się już do szkoły i we wrześniu rozpoczyna pierwszą klasę. Dzisiaj, w naszym artykułu, skupimy się również na przygotowaniu pokoju dziecięcego dla pierwszoklasisty, ale także dla starszego dziecka w wieku szkolnym, ponieważ jak urządzić pokój dziecięcy dla dwójki dzieci w wieku szkolnym to zupełnie inna sprawa i wymaga trochę planowania, organizacji i zdecydowanie przygotowania. Pokój dziecięcy dwójki dzieci w wieku szkolnym, rodzeństwa to przede wszystkim konieczność maksymalnego wykorzystania dostępnej przestrzeni na wyposażenie pokoju dziecięcego. Jeśli i Ty dysponujesz jednym pomieszczeniem na umeblowanie pokoju dziecięcego dwójki dzieci w wieku szkolnym, dziś porozmawiamy o możliwościach mebli dziecięcych, które bardzo pomogą Ci w całych przygotowaniach. Przede wszystkim jednak umebluj pokój dziecięcy tak, aby oboje dzieci miały wszystko, czego potrzebują do szkoły.

 

                                                     

 

Dwa łóżka i dwa biurka? Gdzie my to wszystko pomieścimy...

Nie rozpaczaj, dziś istnieje nieskończona gama rozwiązań dzięki pomysłowemu projektowi mebli dziecięcych, a zwłaszcza wielofunkcyjnych łóżek dziecięcych, które mogą wykorzystać przestrzeń w bardzo wyrafinowany sposób. Jeśli przed zakupem mebli do pokoju dziecięcego wiesz, że po prostu dwa biurka i dwa łóżka będą naprawdę dużym problemem, masz dwie opcje. Zakup łóżka piętrowego, które zaoszczędzi sporo miejsca i pozostawi miejsce na biurka, lub zakup wielofunkcyjnych łóżek dziecięcych z biurkami, którym przyjrzymy się dzisiaj. Napisaliśmy już wiele artykułów na temat łóżek piętrowych i ich zastosowania w małych pomieszczeniach. Dlatego dziś damy pierwszeństwo zupełnie innym rozwiązaniom, szczególnie dla rodziców, którzy z jakichkolwiek powodów po prostu nie chcą mieć łóżka piętrowego dla swoich dzieci. Są dzieci, które uwielbiają łóżka piętrowe jako rozwiązanie do spania, ale są też dzieci, które po prostu nie chcą łóżka piętrowego.

 

                             Pokój dziecięcy dla dwojga dzieci w wieku szkolnym Blake

 

Jeśli brak miejsca w pokoju dwójki dzieci w wieku szkolnym jest również Twoim problemem, być może zainteresuje Cię jeden z naszych projektów, który niedawno stworzyliśmy w tym celu. Do niewielkiej przestrzeni wybraliśmy dwa wielofunkcyjne łóżka dziecięce z kolekcji Blake, każde w innym odcieniu, dla dziewczynki i chłopca. Dlaczego właśnie te łóżka dziecięce? Są jednymi z wielu, które bardzo sprytnie wykorzystują przestrzeń. Łóżko dziecięce z biurkiem, które preferuje większą długość niż głębokość, dzięki czemu biurko nie zajmuje zbyt wiele cennej przestrzeni, ale łóżko dziecięce ma również wiele schowków i schowków, co nie mniej ważne, przedłużenie wokół łóżka jest przestrzenią, w której dzieci mogą nie tylko odłożyć swoje niezbędne rzeczy, ale także usiąść. U łóżek dziecięcych zastosowaliśmy również półki wiszące, co zdecydowanie oszczędza miejsce na podłodze. Półki w identycznych odcieniach jak łóżka dziecięce w projekcie pokoju, półki, które podzieliliśmy na dwie części, dla dziewczynki i dla chłopca.

 

                                                                          Zestaw trzech półek do pokoju dziecięcego Colors-cascina

 

Półki wcale nie są drogie i w przeciwieństwie do obrazów na ścianie, można z nich korzystać. Na zabawki, książki, podręczniki i inne potrzebne rzeczy. Możesz powiesić je tam, gdzie będą bardziej przydatne, na przykład nad biurkiem lub wręcz przeciwnie, bardziej nad łóżkiem. Można je powiesić pionowo lub poziomo, a także wybrać ich liczbę i kształt, w jaki chcemy je pogrupować. Być może będzie to świetna zabawa z dziećmi, jako takie kreatywne popołudnie, gdy pogoda na zewnątrz nie jest łaskawa. Wspólnie z dziećmi zastanowicie się, jak półki będą wyglądać w ostatecznej formie.

 

Meble dziecięce, które dostosowują się do Ciebie, szukaj lustrzanych rozwiązań

Wszyscy wiemy, że biurko powinno znajdować się jak najbliżej okna. W naszym projekcie, ponieważ jest to bardzo słoneczny pokój z dużymi oknami, gdzie jest dużo światła dziennego w całej przestrzeni, umieściliśmy łóżka i biurka pod ścianą, a duże okna znajdują się po lewej stronie przy łóżku dziewczynki. Oczywiście, jeśli nie masz tak słonecznego pokoju, to rozmieszczenie jest odpowiednie po obu stronach ścian, z oknem pośrodku i jednym łóżkiem po lewej stronie, a drugim po prawej. Jak to możliwe, pytasz? Jeśli urządzasz pokój dziecięcy dla dwójki dzieci i chcesz, aby wnętrze wyglądało zachęcająco i miało sens, zdecydowanie poszukaj łóżek dziecięcych z opcjami lustrzanymi. Z pewnością uzyskasz znacznie większą elastyczność podczas urządzania ich pokoju i nic Cię nie zaskoczy. Opcja lustrzanych mebli pozwoli ci utrzymać porządek w pokoju, łóżka naprzeciwko siebie lustrzane wyglądają pięknie. I znowu, można również powiesić półki nad każdym z łóżek, a nie pośrodku, jak w naszym projekcie. Krótko mówiąc, wszystko pasuje do lustrzanych mebli.

 

    

 

Każde z dzieci ma wystarczająco dużo miejsca, nawet jeśli zakupione zostały łóżka dziecięce z biurkiem, a nie dwa łóżka i dwa biurka. Oferta wielofunkcyjnych łóżek dziecięcych jest naprawdę duża i wierzymy, że znajdziesz odpowiednie rozwiązanie dla swoich dzieci.

 

Światło w pokoju dziecięcym, światło dla prawo- i leworęcznych

Oczywiście wszyscy wiemy, jakie światło jest najlepsze i najprzyjemniejsze dla dziecięcych oczu. Tak, światło dzienne. Ale dzieci nie zawsze zdążą przygotować się do szkoły, gdy słońce jeszcze świeci, nie mówiąc już o zimowych wieczorach. Oczywiście dzieci mają różnego rodzaju kluby i zainteresowania i często nie wracają do domu i nie odrabiają lekcji do późnych godzin wieczornych. Na szczęście obecnie na rynku dostępny jest szeroki wybór bardzo wysokiej jakości lamp, które nie zastępują słońca, ale światło nie jest tak szkodliwe, jak w dawnych czasach.

Nie zapominajmy jednak o kilku zasadach, których należy przestrzegać zwłaszcza w pokoju dzieci w wieku szkolnym. Jeśli dziecko pisze lewą ręką, światło powinno padać z prawej strony biurka. Tak więc lampka biurkowa dla leworęcznego dziecka powinna być umieszczona po prawej stronie. I odwrotnie. Jeśli dziecko pisze prawą ręką, lampka powinna być umieszczona po lewej stronie biurka. A powód? Nawet ręka podczas pisania tworzy cień, a światło powinno znajdować się przed ręką, aby cień nie tworzył się tam, gdzie nie jest potrzebny, a oczy nie męczyły się niepotrzebnie.

 

                                                         Biurko dla dzieci Shelter, oak

 

I aby spełnić inną zasadę, zasadę prawidłowego przepływu źródła światła, ponownie bardzo przydatny jest zakup mebli dziecięcych z możliwością montażu lustra. Jeśli urządzasz pokój dziecięcy dla dwójki dzieci w wieku szkolnym na niewielkiej przestrzeni i chcesz, aby łóżka dziecięce były w tym samym stylu, a pokój również wyglądał w określony sposób, rozwiązanie z lustrzaną zabudową oferuje tę opcję.

 

Ekonomiczne rozwiązanie w postaci łóżek z wysuwanym stolikiem

Dla rodziców, którzy mają mały pokój do umeblowania pokoju dwójki dzieci w wieku szkolnym, ale tak mały, że nie mogą sobie pozwolić na łóżka, które przedstawiliśmy w naszym projekcie, istnieje bardzo skuteczne rozwiązanie łóżek dziecięcych z wysuwanym biurkiem. Meblując pokój dziecięcy, musimy pamiętać, że dzieci potrzebują nie tylko dwóch łóżek i dwóch biurek, ale także na przykład szaf. A po ustawieniu wszystkich tych mebli musi być miejsce na zabawę dla dzieci, a co nie mniej ważne, pokój nie powinien być przepełniony meblami, w których nie ma miejsca na ruch, ale także przyjemne miejsce do zabawy. Podnoszone łóżka z biurkiem, które wsuwa się w ciągu dnia, zwalniają przestrzeń dla dzieci do zabawy.

 

Łóżko dziecięce z biurkiem Lukas    Łóżko dziecięce z biurkiem Cascina, białe

 

Nawet w przypadku tych łóżek można zasadniczo zastosować jedno powiedzenie, im wyżej, tym lepiej, lub tym więcej miejsca w pokoju. Dzięki podniesieniu łóżka, pod nim znajduje się przestrzeń, którą zdecydowanie można wykorzystać nie tylko do wstawienia biurka, gdy dzieci chcą się bawić. Częścią projektu takich wielofunkcyjnych łóżek dziecięcych są naprawdę duże, być może zaskakująco nieporęczne dla wielu z was miejsca do przechowywania po złożeniu łóżka. Mogą one przybierać formę komód, szuflad, a nawet mniejszych szaf.

Drodzy rodzice dwójki dzieci w wieku szkolnym, nie rozpaczajcie. Dziś nawet mały pokój można urządzić praktycznie, celowo i przyjemnie. Wielofunkcyjne projekty łóżek dziecięcych ze stolikiem, ale także dużą przestrzenią do przechowywania, półkami na ścianie i wieloma innymi gadżetami, w tym możliwymi meblami lustrzanymi, to elementy, z których skorzystasz. A jeśli nadal nie jesteś pewien swojego wyboru, jesteśmy tu dla Ciebie od prawie dwóch dekad i wszyscy mieliśmy w domu dzieci w wieku szkolnym. Mamy duże doświadczenie w realizacji pokoi, znajdziesz również nasze własne propozycje projektowe, więc chętnie podzielimy się z Tobą naszym doświadczeniem, a może nawet doradzimy i pomożemy w wyborze.