Połącz się z nami

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Łóżka z samochodami dla dziewczynki

Nie oferujemy już łóżeczek dziecięcych w formie samochodu, ale wierzymy, że mamy dla Was całą gamę innych, wspaniałych wzorów. Wygodne łóżko to gwarancja długiego snu i dobrego samopoczucia. Szerokie i odpowiednio długie posłanie z indywidualnie dobranym materacem jest niezbędne każdemu dziecku, które w nocy i podczas popołudniowych drzemek regeneruje swoje siły i odzyskuje energię. Jednak w przypadku maluchów ważny jest także wygląd łóżeczka. 

Atrakcyjne łóżeczko w pokoju

Dzieci w wieku przedszkolnym często nie chcą spać w swoim pokoju. Przychodzą w nocy do sypialni rodziców lub długo nie mogą zasnąć. Ich pokój powinien być przyjazny i przede wszystkim przez nie lubiany. A ponieważ centralnym punktem każdego dziecięcego pokoju jest łóżko, ono także powinno maluchowi odpowiadać wizualnie. To dlatego dziecięce łóżka coraz częściej wyglądają wyjątkowo: są kolorowe, wykonane z przyjaznych dzieciom materiałów drewnianych, ale mają też nietypowe kształty. Jednym z najchętniej wybieranych przez dzieci jest łóżeczko w kształcie samochodu lub innego pojazdu, np. rakiety, gdy chodzi o chłopców, albo karety, kiedy łóżko wybiera dziewczynka. Również dla dziewczynek produkowane są ciekawe samochody, które idealnie wpisują się w ich gust i w kolorystykę pokoju.

                             Łóżko piętrowe dla trojga dzieci Bo7 - antique pink

Łóżko księżniczki

Każda mała dziewczynka zna bajkę o Kopciuszku, która piękną karetą podjechała pod zamek księcia na uroczysty bal. Własną karetę może mieć każda dziewczynka To wyjątkowe łóżko w kolorze różowym ma typowe wymiary, czyli 90 na 200 cm, pomieści więc wygodny materac. Ma też praktyczne schodki, po których wchodzi się do wnętrza. Takie łóżko może służyć nie tylko do spania, ale też do codziennych zabaw w księżniczki z bajki.

                               Łóżko dziecięce z szufladami dla dziewczynki Sleep białe

Łóżko dla królewny

Inną, ale równie ciekawą wersją łóżeczka dla dziewczynki jest różowy pojazd  Kształt wyścigowej limuzyny, uwielbiany różowy kolor i akcenty związane z księżniczkami to olbrzymia zachęta do spania we własnym łóżku. Podobnie jak kareta, także i to łóżko ma typowe wymiary i zmieści materac 200 × 90 cm, czyli bardzo wygodny i na tyle duży, że spać na nim może także nastolatka, nawet jeśli wyrośnie już z kolorów różowych i z łóżeczek nawiązujących do bajek.

                                              

Łóżeczko Hello Pritty

Oto kolejne ciekawe rozwiązanie: wciąż autko, ale różowe, uśmiechnięte, z serduszkami na kołach i miejscem na duży materac.  W takim autku nie tylko znakomicie się śpi, ale także bawi. Samochód do spania w ciągu dnia przeniesie dziewczynki do krainy bajek. 

Łóżko piętrowe dla dzieci z przestrzenią Shelter dąb

Na co zwrócić uwagę kupując łóżko dla dziewczynki?

Niezależnie od tego, czy kupujemy łóżeczko dla dziewczynki, czy dla chłopca, ma ono posiadać te same niezbędne cechy. Pierwszą jest przestronność. Klasyczne łóżko dla dorastającego dziecka musi mieć minimum 80 cm szerokości, a 90 cm pozwala już na położenie klasycznego materaca i wygodny sen. Posłanie musi spełniać też wszelkie wymogi bezpieczeństwa.

Łóżko dziecięce powinno być wykonane z drewna i płyty laminowanej. Materiały nie mogą mieć ostrych kantów, odstających elementów, muszą być idealnie gładkie, bez drzazg i zadarć. Ponieważ dzieci kochają meble kolorowe, a drewno wymaga odpowiedniej impregnacji, producenci łóżek stosują farby i lakiery. Te zawsze muszą posiadać atesty, które dopuszczają je do użytku w produkcji mebli dla dzieci. Gwarantuje to nietoksyczność i całkowite bezpieczeństwo.

Maluchy też w łóżku bardzo się kręcą, wiercą, często też bawią się na nim, dlatego niezbędne są zabezpieczenia przed upadkiem z materaca albo schodki, które ułatwią wspinanie się i schodzenie z łóżka. Sam mebel musi być stabilny i odporny na dziecięce zabawy. Każde z wymienionych wyżej łóżek spełnia te wyśrubowane standardy i gwarantuje, że maluch będzie cieszyć się swoim łóżkiem przez długie lata.

Oferta łóżeczek w kształcie samochodzików przełamuje też stereotyp, że autka zarezerwowane są wyłącznie dla chłopców. Także rodzice dziewczynek znajdą bardzo ciekawe modele łóżeczek w kształcie samochodów dla swoich pociech.