Połącz się z nami

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Komoda, rozwiązanie dla wszystkich pomieszczeń

Zakup komody nie jest wymagający finansowo, chyba że mówimy o szczególnie luksusowym designie i materiałach. Zaopatrzenie się w komodę często uwalnia nas od bałaganu czy chaosu w danym typie wnętrza. Krótko mówiąc, jest to "mebel", który ma swoje miejsce w każdym domu i jest tradycyjnym elementem niemal każdego rodzaju pomieszczenia, od kuchni po pokój dziecięcy. A dziś, w naszym w regularnym artykule, zajmiemy się tym rodzajem przestrzeni do przechowywania, która praktycznie wypełni brakującą przestrzeń dla naszych "małych" potrzeb. I w zależności od rodzaju potrzeb lub powiedzmy własnych przedmiotów, powinniśmy również wybrać układ komody. Szuflady, drzwiczki, a może połączenie obu tych rozwiązań? I jak dokonać właściwego wyboru, aby schludnie przechowywać swoje rzeczy?

 

                                              Komoda do kuchni, jadalni Wok duży

 

Komoda do kuchni

Przez większość czasu szukamy przydatnego miejsca do przechowywania w kuchni, gdy już się zadomowimy na jakiś czas. Jak w przypadku większości gospodarstw domowych, rzeczy stają się coraz większe, a kuchnia przestaje wystarczać. A może wystarcza, ale w jakiś sposób wszystkie te przybory kuchenne, talerze i urządzenia mnożą się i tracisz orientację, lub musisz misternie wyciągać wszystko z wnętrzności szafki kuchennej, aby dostać się do tego, czego potrzebujesz. Najczęściej są to rzeczy, których używasz sporadycznie, na przykład do pieczenia ciasteczek na Boże Narodzenie.

Jeśli więc marzysz o dodatkowej przestrzeni do przechowywania, właśnie w postaci poręcznej komody do kuchni, z pewnością istnieje szeroka gama wzorów, rozmiarów i odcieni dostępnych również dla tego typu pomieszczeń. W dzisiejszych czasach możemy jednak spotkać się również z bardzo niekonwencjonalnym wyposażeniem kuchni, gdzie główną rolę odgrywa kilka komód i proste półki nad nimi, bez tradycyjnych szafek kuchennych. W obu sytuacjach bardzo ważny jest jednak podział przestrzeni, gdzie przed zakupem trzeba samemu zastanowić się, na jakie przedmioty powinna być odpowiednia przestrzeń do przechowywania. Czy wolisz szuflady czy drzwiczki, czy komoda z nadstawką będzie odpowiednia itd. Podział przestrzeni do przechowywania jest naprawdę bardzo ważny w przypadku tego typu mebli.

 

Komoda do salonu

Komoda do salonu pojawiła się chyba najbardziej wtedy, gdy klasyczne ściany do salonu, jakie znamy z dawnych lat, przestały być modnym trendem. Dziś przy urządzaniu tego typu wnętrz preferuje się minimalizm i meble rozmieszczone w różny sposób po całym pomieszczeniu, a komoda do salonu jest zdecydowanie na pierwszym planie. I to właśnie do salonu najczęściej kupujemy komodę do przechowywania sięgającą prawie dwóch metrów, a czasem nawet więcej. Krótko mówiąc, dla tego typu pomieszczenia jest to odpowiedni mebel, który powinien zastąpić przestrzeń do przechowywania tradycyjnej ściany w salonie.

 

                          Komoda nordic z drewna dębowego Ness

 

Również w tym przypadku satysfakcja jest ściśle związana nie tylko z projektem, ale także z rozmieszczeniem przestrzeni do przechowywania. Wolnostojąca komoda może być bardzo eleganckim i praktycznym dodatkiem do salonu, jeśli zostanie odpowiednio dobrana, biorąc pod uwagę inne meble w pokoju.

 

Komoda do pokoju dziecięcego

To, czy kupić komodę do pokoju dziecięcego, zawsze zależy od rodziców i wymiarów dostępnego pomieszczenia. Posiadanie komody w pokoju dziecka, czy to na materiały szkolne gdzieś w pobliżu biurka, czy na małe ubrania, które byłyby przechowywane w szafie, jest zdecydowanie praktyczne. Niestety, nie każdy rodzic ma wystarczająco duży pokój, aby umeblować pokój swoich dzieci i pozwolić sobie na komodę. Ale jeśli jesteś jednym z tych szczęśliwców, którzy mają miejsce na tę praktyczną przestrzeń do przechowywania, to jako sprzedawca detaliczny zdecydowanie zalecamy, abyś nie wahał się przed jej zakupem.

 

                                                                       Komoda dziecięca w skandynawskim designie Shelter, oak

 

Komoda do sypialni

Nawet w przypadku tego typu wnętrz zakres przestrzeni do przechowywania jest z pewnością szeroki. Komoda do sypialni tak czy nie? Odwieczny dylemat, w przypadku którego obowiązują w zasadzie te same zasady, co w przypadku pokoju dziecięcego. Jeśli możesz pozwolić sobie na luksus zakupu komody do sypialni, zrób to koniecznie. Twoja sypialnia tylko na tym skorzysta, ale oczywiście nie kupuj dodatkowego miejsca do przechowywania, jeśli nie masz wystarczająco dużej przestrzeni, aby go pomieścić. Sypialnia, podobnie jak pokój, w którym śpią twoje dzieci, powinna być miejscem komfortu, a nie pomieszczeniem do przechowywania lub nawet torem przeszkód, gdzie przez przeszkody rozumiemy oczywiście poszczególne meble.

 

Komoda do sypialni Dream biała   Sypialnia komoda, szafka nocna Alicja biała

 

Jeśli nie masz miejsca na komodę, warto rozważyć zakup większego stolika nocnego, który spełni tę samą funkcję i zrekompensuje brak miejsca do przechowywania. Gdzie jest napisane, że szafka nocna musi być małą szafką tylko po to, by położyć na niej książkę? Dziś w szerokiej gamie wzorów można znaleźć odpowiedź na wszystkie pytania, można znaleźć rozwiązanie wszystkich problemów. 

 

Komoda, praktyczny element do każdego wnętrza

Oczywiście ten podręczny schowek możemy wykorzystać w każdym pomieszczeniu, nie tylko w tych sztandarowych, głównych, które dzisiaj dla Was wymieniliśmy. Bardzo często kupujemy komodę do przedpokoju, ale także do łazienki, czy wreszcie często szukamy komody do biura lub domowego gabinetu. Zastanówmy się więc, czy wiesz w ogóle, ile komód masz obecnie w swoim domu?

A jeśli przestrzeń do przechowywania jest niewystarczająca lub szukasz poręcznego miejsca do przechowywania, zamów komodę już teraz, na pewno znajdziesz idealne rozwiązanie na naszej stronie internetowej.