Połącz się z nami

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Jaka jest bezpieczna grubość materiału?

Wierzymy, choć z pewnością jest nam przykro, że wybrałeś już kiedyś wspaniały mebel, czy to dla dorosłych, czy dla dzieci, ale zdjęcie nie do końca odpowiadało rzeczywistości. Jak uniknąć takiego niefortunnego zakupu? Jak wybrać meble dobrej jakości, aby być zadowolonym i mieć pewność, że przez kilka lat będą wyglądały tak samo? I jaka jest odpowiednia grubość materiału nie tylko dla bezpieczeństwa Twoich dzieci, ale także dla Ciebie, zwłaszcza w łóżku? Dziś w naszym artykułu porozmawiamy sobie trochę właśnie na temat materiałow i ich, można powiedzieć, naprawdę minimalną grubość, która jest niezbędna dla bezpieczeństwa i utrzymania jakości.

 

                     Dziecięce łóżko piętrowe ze stolikiem i szafą Urbanic    Łóżko piętrowe dla dzieci z przestrzenią Shelter dąb

 

Rodzaj łóżka nie ma znaczenia, o to właśnie chodzi

Zgadza się, niezależnie od tego, czy kupujesz laminowane łóżko piętrowe dla swoich najmłodszych, czy łóżko piętrowe z litego drewna, czy klasyczne łóżko dziecięce, łóżko w kształcie domku, ta sama zasada dotyczy ich wszystkich. Im grubszy materiał, użyjmy terminu grubość desek, tym lepsza jakość każdego łóżka. I to nie tylko łóżka, ale w ogóle każdego rodzaju mebla. Grubość różni się także w zależności od materiału. Jeśli kupujesz dla swojego dziecka łóżko z laminatu, o którym również pisaliśmy w naszym ostatnim artykule "Łóżko z laminatu czy tapicerowane, to grubość powyżej 15 mm jest idealna. Jest to również grubość, którą znajdziesz dla wszystkich rodzajów łóżek na naszej stronie internetowej, a najczęściej dla łóżek piętrowych, łóżek wielofunkcyjnych lub łóżek podwójnych, grubość boków wynosi 20-25 mm. Inne części łóżka, takie jak fronty szuflad, fronty szaf lub biurko, jeśli jest częścią łóżka, mają grubość materiału 15 mm. Jest to całkowicie w porządku, ponieważ części te nie są częścią konstrukcji nośnej, jak ma to miejsce w przypadku boków każdego łóżka.

 

Łóżko piętrowe dla dzieci Shelter dąb    Pokój dziecięcy dla dwóch dzieci Artic white

 

Jeśli natkniesz się na piękny projekt, ale grubość laminatu lub płyty mdf jest mniejsza niż 15 mm, jako sprzedawca detaliczny, który działa w branży projektowej od dwóch dekad, zdecydowanie zalecamy, abyś po prostu nie kupował tego typu łóżka. Niezależnie od tego, czy łóżko jest przeznaczone dla dzieci, czy dla nas, dorosłych, jest ono narażone na duże obciążenia, a im słabsze są płyty, tym większe ryzyko obrażeń. Co więcej, nawet jeśli kupiłeś łóżko tanio i jesteś zadowolony z takiej okazji, nie wierzymy, że łóżko będzie Ci służyć dłużej niż dwa lata. Takie niskiej jakości łóżko wykonane z cienkich desek po prostu zniszczy się po roku lub dwóch. Skrzypi, deski się rozchodzą i nie da się ich już dokręcić, bo słabej jakości, cienka deska jest jak papier, a otwór na śrubę podczas korzystania z łóżka już dawno stracił rozmiar, aby go przytrzymać. Oczywiście dokładnie te same zasady dotyczą na przykład zakupu łóżka podwójnego lub łóżka o wymiarach 140x200 cm tylko dla Ciebie. Nie dostaniesz łóżka, w którym grubość desek jest mniejsza niż 15 mm, a dla nas nawet 15 mm jest niewystarczające, idealna grubość materiału na kredensy jest naprawdę w zakresie 20-25 mm. A w przypadku innych części, na przykład frontów szuflad lub półek, nadstawek, wspomniane 15 mm jest tutaj wystarczające.

 

                                            Podwójne łóżko Escale

 

Czy ruszt łóżka opada na podłogę?

Dlaczego grubość materiału jest tak ważna, zwłaszcza w przypadku łóżek? Jeśli laminat o grubości 15 mm jest poddawany naprężeniom, a dzieje się tak, gdy poruszasz się na łóżku, wówczas słabe deski uginają się, gdy poruszasz się z większą siłą, na przykład gdy dzieci wskakują na łóżko, gdy wiedzą, że nie powinny, a co się stanie, ruszt po prostu spadnie. Otwór na jego umieszczenie jest powiększony przez ugięcie płyt, ponieważ są one cienkie, a ruszt wypadnie. I z ręką na sercu, jesteśmy pewni, że zdarzyło się to niektórym z was. Zła wiadomość jest taka, że nieuczciwi sprzedawcy nie przyjmują takich reklamacji, ponieważ jedynym rozwiązaniem jest po prostu zwrot pieniędzy. Doskonale wiedzą, że sprzedali ci łóżko tanio tylko dlatego, że grubość materiału jest niewystarczająca i dlatego istnieje możliwość zaoferowania takiego łóżka w "niewiarygodnej cenie". Jeśli kupujesz łóżko o grubości materiału 12-15 mm, to oczywiście jest ono o połowę tańsze od łóżka o grubości płyty 20-25 mm, ponieważ do jego produkcji zużywa się o połowę mniej materiału. Dobrej jakości łóżko piętrowe waży 150-230 kg, łóżko podwójne waży bez materaca co najmniej 45 kg dla rozmiaru 160x200 cm.

 

Im większa powierzchnia spania, tym większa waga samego łóżka. W przypadku grubszych desek siatka nie zapadnie się podczas przenoszenia, ponieważ deski o grubości 25 mm nie ugną się. Musiałaby być użyta duża siła, duży nacisk na nie. Ponadto, przed zakupem łóżka, warto znać grubość materiału, jeśli nie jest wymieniona, ale znowu, wiarygodny sprzedawca nie tylko automatycznie podaje grubość materiału, jest to standard dla takiego sprzedawcy, ale także wagę produktu, co również wiele mówi o jakości. Wreszcie, wiarygodny sprzedawca wskazuje kraj pochodzenia, w którym łóżko zostało wyprodukowane, certyfikat jakości, który jest również niemożliwy do uzyskania dla łóżka o grubości płyty 15 mm lub mniejszej dla producenta, a także instrukcje montażu online, z którymi można się zapoznać przed zakupem produktu. Dodamy również, że wszystkie nawet najbardziej szczegółowe wymiary powinny być podane dla każdego produktu w formie "naszkicowanego" rysunku technicznego oraz jak dany typ mebla wygląda w rzeczywistości. Dlatego też na naszej stronie znajdziesz tak wiele zdjęć, które wykonaliśmy z realnie zmontowanych mebli. Kolejnym czynnikiem, który również może przekonać o jakości, są zdjęcia prawdziwych zmontowanych mebli, a nie tylko wizualizacje z komputera. Istnieje również wiele rozczarowań, gdy nie możesz się doczekać mebli, a kolor nie pasuje do rzeczywistości i niestety często do ogólnego projektu.

 

Jak rozpoznać łóżko w kształcie domku dobrej jakości? Tak, po grubości płyt

Nie możemy nie zatrzymać się przy łóżkach w kształcie domku z litego drewna, zwłaszcza w oparciu o tak wiele opinii. W końcu nie ma czegoś takiego jak lite drewno, a w pewnych szczególnych przypadkach, których oczywiście nie możemy wymienić, często jesteśmy zaskoczeni, że dane łóżko jest w ogóle oznaczone jako lite drewno. Klienci kupili łóżko dzienne za niską cenę, a następnie wybrali droższe, ale wysokiej jakości łóżko dzienne z naszej oferty. Tak, radość z zakupu taniego łóżka z kopułą znika po pewnym czasie, gdy dziecko przewraca się kilka razy w nocy, ponieważ kratka nie utrzymuje się w otworze. A dlaczego, pytasz? Tak, znowu winny jest brak mocnej, solidnej płyty. Nie odważylibyśmy się nazwać deski solidną, jeśli ma tylko 10-15 mm grubości. Ale istnieje wiele, wiele więcej zasad wyboru właściwego w przypadku łóżek domków letniskowych, a raczej wysokiej jakości łóżek domków.

 

                                                            Łóżko dziecięce ze zjeżdżalnią Dallas white

 

Przede wszystkim jednak o grubości płyt. Jeśli są one wykonane z litego drewna i nie ma znaczenia, jaki to rodzaj drewna, to boki powinny mieć 25-35 mm. W przypadku łóżka z litego drewna połączonego z płytą mdf, ponownie powinno to być 20-25 mm. Zwróć szczególną uwagę na konstrukcję nośną łóżka, tj. pryzmy lub możemy powiedzieć, że struktura obwodowa wokół łóżka powinna wynosić co najmniej 5x5 cm, na naszej stronie internetowej często można znaleźć pryzmy 7x7 cm. Drewno musi być również bardzo dobrze wykończone, gładkie, szczególnie w przypadku zjeżdżalni jest to niezbędne, aby dziecko nie doznało poważnych obrażeń. Drewno musi być pozbawione skaz i sęków, odpowiednio wysuszone i oczywiście polakierowane, najczęściej lakierem wodnym, ale w kilku warstwach. Dzieci uwielbiają łóżka w domkach, ale rodzice muszą wybierać je ostrożnie, aby za kilka miesięcy nie szukać nowego łóżka.

Mamy nadzieję, że dzięki dzisiejszemu artykułowi przybliżyliśmy Wam nieco tajemnicę wysokiej jakości mebli i tego, jak wybrać meble, które naprawdę sprawią, że Wy i Wasze dzieci będziecie tak szczęśliwi, jak to tylko możliwe. I żegnamy się z jedną z zasad, że podejrzanie tanie meble naprawdę nie mogą być wysokiej jakości.