Połącz się z nami

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Jak udekorować pokój dziecięcy na Boże Narodzenie?

Drodzy rodzice i przyjaciele designu,

Święta Bożego Narodzenia to jedne z tych, w których wszystko jest dozwolone, nawet w pewnym sensie pewien "przesyt"? Krótko mówiąc, wiele dekoracji i ozdób jest nieodłącznym elementem świąt Bożego Narodzenia, chyba że planujesz uczynić święta naprawdę ultra-designerskimi, w których nawet dekoracje świąteczne mają swój własny porządek. Ale w dzisiejszym artykułu skupimy się na dekoracjach świątecznych do pokoju dziecięcego, ponieważ to właśnie te święta nasze dzieci kochają najbardziej, a my dorośli, kiedy stajemy się rodzicami, chcemy mieć piękne święta specjalnie dla naszych dzieci. W czasach nie tak dawno temu dekorowanie świąteczne odbywało się w duchu "zrób to sam", ponieważ różnorodność oferowanych świątecznych smakołyków była żałosna. Dziś sytuacja wygląda zupełnie inaczej i naprawdę jest w czym wybierać. I właśnie dlatego, dzięki tak szerokiej ofercie ozdób świątecznych, które w wielu przypadkach przeznaczone są również dla dzieci, możemy pozwolić sobie na udekorowanie pokoju dziecięcego, a nawet całego mieszkania czy domu. A świątecznie udekorowany pokój dziecięcy? Uwierzcie nam, dzieci będą wniebowzięte i szczęśliwe.

 

                                                 Łóżko piętrowe dla trójki dzieci z szufladą Bibliobed

 

Dziś porozmawiamy o najpiękniejszych świętach w roku i o tym, jak stworzyć magiczną, bajkową atmosferę w pokoju dziecięcym. I wcale nie musi to być kosztowna sprawa, wystarczy kilka drobiazgów, aby dzieci były bardzo szczęśliwe. Wierzymy, że nawet dekorując pokój dziecięcy, przypomnisz sobie Boże Narodzenie swoich dzieci i będziesz mógł miło porozmawiać z dziećmi o tym, jak wyglądało to dawno temu.

 

Pokój dziecięcy pełen przyjemnych zapachów

Zawsze można samemu stworzyć najpiękniejszą świąteczną atmosferę. To podstawa i wystarczy wyjść z dziećmi na spacer. Nie dość, że zrobisz coś dla swojego zdrowia, to jeszcze spędzisz cenne chwile ze swoimi pociechami, a co więcej, oderwiesz je od komputera, tabletu czy telefonu komórkowego w sposób pozbawiony przemocy. A dlaczego dekorowanie pokoju dziecięcego na święta zaczynamy od spaceru? Najlepiej w lesie? Bo tam znajdziemy najpiękniejsze świąteczne zapachy. Wystarczy zebrać kilka opadłych gałęzi drzew iglastych, kilka szyszek i już można dekorować.

Zawieś kilka ozdób świątecznych na gałązkach, pozwól dzieciom wykazać się kreatywnością i samodzielnie udekorować gałązki. Umieść szyszki, wraz z innymi dekoracjami, które przyjdą Ci do głowy, w miejscach takich jak okno lub stół. Ich pokój będzie pięknie pachniał już po kilku minutach. A jeśli chcesz pójść jeszcze dalej ze świątecznym zapachem, nie ma nic prostszego niż umieszczenie całej laski cynamonu w żaroodpornej misce podczas Świąt Bożego Narodzenia, wraz ze skórką świeżo obranej pomarańczy lub cytrusa. Następnie po prostu umieść miskę w ciepłym miejscu, na przykład na kaloryferze lub po prostu umieść ją gdzieś, jeśli masz ogrzewanie podłogowe. Wspólne spędzanie czasu z dziećmi jest tym, co dzieci najbardziej zapamiętają z Bożego Narodzenia. Nie prezenty, które otrzymywały od Ciebie przez lata.

 

Wystarczy tylko kilka drobiazgów

Świąteczna atmosfera w pokoju dziecięcym, to niekoniecznie musi być cała choinka. Tak naprawdę wystarczy kilka drobiazgów. Może pończocha na prezenty i kartki, świąteczna kolekcja lub płatki śniegu ładnie ułożone na półce łóżka piętrowego, jak widać na naszym pierwszym, ilustracyjnym zdjęciu. Dzieci uwielbiają świąteczne dekoracje na oknie. Również w tym przypadku można spędzić miło czas podczas wspólnego dekorowania okien, które wszyscy będą zawsze pamiętać. Dzieci, jeśli dasz im impuls, mogą być niesamowicie kreatywne. Już w sklepie, w którym dzieci wybierają dekoracje okienne, będziecie się świetnie razem bawić. Atmosfera Świąt Bożego Narodzenia jest magiczna, a wszystkie przygotowania i długie oczekiwanie na nadejście Wigilii ostatecznie będą dla dzieci silniejszym wspomnieniem w dorosłym życiu niż rozpakowywanie prezentów pod choinką.

 

                                                        

 

Tak, Święta Bożego Narodzenia są dla nas bardziej związane z naszymi bliskimi i chwilami spędzonymi razem niż z liczbą prezentów. Boże Narodzenie, to szereg okazji do spędzenia pięknych, wspólnych chwil z dziećmi. Klejenie, wycinanie, malowanie, to wszystko można wykorzystać do stworzenia własnych dekoracji. A rodzice, zamiast mieć jeszcze jeden rodzaj świątecznych cukierków lub jeszcze jedno nieumyte okno, lepiej tworzyć świąteczne ozdoby do pokoju swoich dzieci lub idźcie z nimi na spacer. I nie ma znaczenia, czy wszystkie słodycze się nie udadzą, ponieważ upiekłeś je razem z dziećmi. Ważniejsze jest to, że zrobiliście je razem. Dzieciom spodoba się to tym bardziej, jeśli udekorują pokój dziecięcy własnoręcznie upieczonymi cukierkami, które dodatkowo sprawią, że pokój dziecięcy będzie ładnie pachniał.

 

Dzisiejszym artykułem chcieliśmy podkreślić, że najpiękniejszą świąteczną atmosferę w pokoju dziecięcym tworzycie Wy, drodzy rodzice. Nie ilość prezentów, nie duża ilość słodyczy. Dzieci nic z tego nie zapamiętają. Ale magiczna atmosfera, której doświadczamy raz w roku, zależy od nas, dorosłych. W dzisiejszych, pełnych pośpiechu czasach, to najlepsza okazja, by choć na chwilę się zatrzymać.

 

                    

 

A więc życzymy wszystkim przede wszystkim najpiękniejszych chwil spędzonych razem, kiedy mamy czas dla siebie, kiedy mamy czas na wspólny spacer, na wspólne tworzenie magicznej atmosfery Świąt Bożego Narodzenia.