Połącz się z nami

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Czy znasz swoje dzieci? Jak zaaranżować idealny pokój dzieci

Drodzy Rodzice, wierzymy, że każdy z Was pragnie znaleźć idealny pokój dziecięcy dla swojej pociechy. Jednak według jakich parametrów wybierać meble, aby najlepiej odpowiadały potrzebom dziecka? Zanim wybierzesz pokój dziecięcy, a wierzymy, że każdy z Was chce wybrać naprawdę idealny pokój dziecięcy dla swoich dzieci, zastanów się najpierw, co tak naprawdę chcesz wybrać, a może wybrałeś już w przeszłości i nie było to możliwe? Nie jest dokładnie to, co sobie wyobrażałeś? I dlatego zebraliśmy się tutaj podczas dzisiejszej rozmowy, aby wspólnie zastanowić się, jak dojść do właściwego celu. Bez wątpienia naszym celem są szczęśliwe dzieci, które mają wystarczająco dużo miejsca w swoim królestwie.

 

                                          Pokój dziecięcy dla dwóch dzieci Artic white

 

Wiem, w jakim wieku są dzieci, ale.. jaki powinien być idealny pokój dziecięcy?

Wielokrotnie pisaliśmy już w naszych artykułach, że wybór mebli dziecięcych nie powinien być zależny od aktualnego wieku dzieci. Powtarzanie jest jednak matką mądrości, zacznijmy od tego aspektu, pomyślmy o wieku dzieci, aby choć za kilka lat były naprawdę szczęśliwe w pokoju dziecięcym. Wybierając meble dziecięce lub cały pokój dziecięcy, zadaj sobie jedno podstawowe pytanie. Czego będą potrzebować moje dzieci za dwa, trzy lata? Przede wszystkim urządzając pokój dla przedszkolaka pamiętajmy, że za dwa lata biurko będzie mu naprawdę potrzebne. I nawet jeśli Twoje dziecko nie jest jeszcze gotowe do szkoły a Ty spędzasz z nim najpiękniejszy, beztroski czas, pewnego dnia szkoła naprawdę się zacznie. Ale może za dwa, trzy lata dana kolekcja mebli przestanie być sprzedawana a Ty będziesz się zastanawiać, gdzie kupić biurko, które będzie pięknie komponowało się z resztą wyposażenia wnętrza, które już doskonale zaaranżowałeś. I uwierzcie nam, zakup jeszcze jednego mebla do już umeblowanego pokoju dziecięcego to czasem jest problem. Kupując biurko dla przedszkolaka, pomożesz także swojemu dziecku. Dzięki formie zabawy, czyli rysowaniu, kolorowaniu czy klejeniu, w sposób pozbawiony przemocy przygotujesz swoje dziecko na to, co będzie musiało znosić w szkole.

 

                                                           Biurko dla dzieci Shelter, oak     

 

W końcu biurko to także świetna zabawa a nie tylko obowiązek nauki. Krótko mówiąc, biurko powinno znajdować się w pokoju dziecięcym. Na przykład Twoje dwie małe dziewczynki będą spędzać dużo czasu przy biurku, używając go jako swojej pierwszej toaletki. A jeśli masz dwójkę dzieci, zdecydowanie zalecamy zakup dwóch biurek. Zaufaj nam, z czasem, gdy Twoje dzieci podrosną, będą bardzo wdzięczne za dwa biurka. Dwoje dzieci może mieć też zupełnie odmienne zainteresowania i potrzeby. Każde z dzieci potrzebuje spokoju, aby przygotować się do szkoły, każde z dzieci potrzebuje swojej osobistej przestrzeni a Wy jako rodzice przynajmniej nie będziecie musieli się martwić, jak długo które z dzieci było przy biurku, bo nie będą się kłócić o jedno biurko. Dwoje dzieci to dla nas jako sprzedającego zawsze dwa biurka. Często spotykamy się z zakupem w postaci łóżka piętrowego, czyli wiemy, że rodzice kupują miejsce do spania dla dwójki dzieci a do łóżka piętrowego kupują tylko jedno biurko. Nawet jeśli wybierzesz mniejsze biurka, lepiej mieć dwa niż jedno, Twoje dzieci będą zadowolone.

 

    

 

Ile przyjaciół ma moje dziecko? Dodatkowe łóżko tak czy nie?

Jeśli Twoje dziecko od najmłodszych lat aktywnie uczestniczy w kontaktach towarzyskich, ma wielu przyjaciół, to uwierz nam, nadejdzie taki moment, gdy dorośnie, że poprosi Cię, abyś pozwolił jego przyjacielowi nocować u siebie. Dzieci uwielbiają te nocne przygody, dlatego wybierając jakiekolwiek łóżko, czy to piętrowe, czy klasyczne łóżko dziecięce, czy nie lepiej wybrać miejsce do spania dla dziecka i dostawkę dla przyjaciela? Czy zastanawiałeś się nad tym faktem wybierając meble dla swojego dziecka? Nie będziesz się czuć źle, gdy powiesz dziecku, że jego przyjaciel nie może tu spać, bo nie miałby gdzie spać? Wierzymy, że zawsze chętnie pozwolisz swojemu dziecku na te nocne przygody a jeśli tak, to pomyśl o tej potrzebie urządzając pokój dziecięcy. I szczerze mówiąc, dodatkowe miejsce do spania zawsze się przyda. A gdy dziecko podrośnie i te przygody przerodzą się w zupełnie inne zainteresowania, zawsze można wykorzystać szufladę i dostawkę jako bardzo praktyczne miejsce do przechowywania. W końcu naszym dzieciom nic nie jest niepotrzebne.

 

                                   Łóżko piętrowe dla trójki dzieci z szufladą Bibliobed

 

Idealny pokój dziecięcy powinien być sprzeczny z interesem dziecka

Urządzając pokój dziecięcy, z pewnością musimy wziąć pod uwagę zainteresowania dziecka, a nawet obojga dzieci, jeśli dysponujemy dwoma i jednym pokojem do wyposażenia ich królestwa. Czy dzieci są żywe i niespokojne? Wtedy potrzebują wystarczająco dużo miejsca do zabawy, a może można kupić łóżeczko dziecięce ze zjeżdżalnią, łóżeczko dziecięce w formie domku. Obecnie możliwości jest naprawdę wiele. Masz w domu małego „informatyka”? Być może łóżko dziecięce z tym motywem sprawi mu wiele radości. A może z drugiej strony masz w domu dużych czytelników, więc wolałbyś przestrzeń, w której możesz zapewnić im taką możliwość? Kącik do czytania, kącik do malowania, jakiego kącika potrzebuje Twoje dziecko w swoim pokoju?

 

                                                                             Łóżko piętrowe z miejscem do spania i stołem Urbanic black

 

Czy Twoje dzieci są zorientowane na sport i potrzebują dużo miejsca do przechowywania na swoje sportowe potrzeby, a także więcej niż wystarczająco miejsca do zabawy? Jeśli Twoje dziecko jest małym sportowcem, wówczas przestrzeń do zabawy traci sens, bo dziecko będzie zmęczone codziennymi treningami i będzie miało nie tylko czas, ale i pomysł na rozrywkę. Nawet w tej sytuacji warto zastanowić się, co będzie dla nas priorytetem przy urządzaniu idealnego pokoju dziecięcego.

 

Łóżko dziecięce z biurkiem dla dziewczynki cascina, antyczny róż  Łóżko dziecięce z biurkiem Cascina,smoky blue

Jest wiele sytuacji, które warto zasymulować przed zakupem pokoju dziecięcego, jednak niewielu sprzedawców zwróci Twoją uwagę na taki sposób myślenia o pokoju dziecięcym. A my, jako sprzedawcy, bardzo chętnie pytamy, dla jakiego wieku dzieci chcecie pokój, czy macie dwójkę czy jedno dziecko, jakie są wasze dzieci, bo zależy nam również, abyście naprawdę znaleźli idealny pokój dziecięcy. Dlatego też znajdziesz tam zdjęcia realnie zmontowanych mebli a nie wizualizacje stworzone w programie.