Połącz się z nami

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Czy zamierzasz zapisać się w tym roku? Czas na nowy pokoj?

Mamy nadzieję, że dzisiejsza rozmowa będzie inspirująca dla wszystkich rodziców, którzy w tym roku po raz pierwszy idą do szkoły ze swoimi dziećmi. Niektórzy z was być może już zrobili ten duży krok, jeśli macie dwoje dzieci, a starsze jest już w szkole, ale nawet w tej sytuacji, transformacja pokoju dziecięcego, która czeka na was w tym roku, może być konieczna.

Ponieważ mieć jednego lub dwójke dzieci w wieku szkolnym w domu to duża zmiana nawet dla wnętrza pokoju dziecięcego. A największym problemem, jak sądzimy, dla wielu z was jest to, jak zmieścić wszystkie niezbędne meble na małej przestrzeni. Zła wiadomość jest taka, że nie można nadmuchać pokoju dziecięcego, ale dobra wiadomość jest, że niektóre rozwiązania w postaci wielofunkcyjnych projektów mebli dziecięcych mogą przecież bardzo pomysłowo rozwiązać problem braku miejsca w pokoju. Jak więc urządzić pokój dziecięcy dla dziewczynki w wieku szkolnym, dla jednego dziecka, ale także dla dwójki dzieci, gdy oboje będą w tym roku podlegać obowiązkowi szkolnemu, porozmawiamy o tym wszystkim dzisiaj.

 

                                                             Biurko dla dzieci Shelter, oak

 

Kiedy zacząć przekształcać pokój? A może po prostu kupić tylko biurko?

Naprawdę ostatnią datą jest dla nas kwiecień, maj, kiedy zapisałeś swoje dziecko do szkoły, do pierwszej klasy. Niezależnie od tego, czy mówimy tylko o zakupie biurka, czy podążamy za tą potrzebą, przekształcając cały pokój. Jako sprzedawcy mebli, ale nie tylko, bo jak wielu z Was już wie, zajmujemy się również projektowaniem, zawsze zalecamy rozpoczęcie urządzania pokoju dziecka do szkoły, najlepiej w ostatnim roku przedszkola. Dziecko musi przyzwyczaić się do siedzenia przy biurku przez jakiś czas, dobrze jest również, jeśli opanuje trzymanie kredek, ołówków, jeśli wie, jak pracować z kredkami, klejem, ale może także z nożyczkami, oczywiście z pomocą rodziców.

Jeśli regularnie wykonujesz te, powiedzmy, prace kreatywne z dzieckiem w formie gry, ułatwisz mu wejście do szkoły. Krótko mówiąc, nie tylko przyzwyczai się do pracy ze wszystkimi przedmiotami szkolnymi, ale także nauczy się siedzieć przy biurku przez jakiś czas. Wierzymy, że wielu z was ma w domu niespokojne dziecko, dla którego stopniowe przyzwyczajanie się do siedzenia przy biurku jest dość istotne, a nawet może być najtrudniejszą rzeczą, jaką musicie zrobić. Tak, biurko to największa zmiana, z jaką będą musiały zmierzyć się wszystkie dzieci, a biurka należy wybierać ostrożnie. Podobnie jak krzesło do biurka.

 

                        Biurko dziecięce z nadstawką Shelter

 

Jak wybrać biurko dla dziecka w wieku szkolnym?

Wszystko zależy od dostępnej przestrzeni. Kolejną rzeczą do przemyślenia jest to, czy kupujesz biurko dla jednego dziecka, czy też musisz kupić drugie biurko dla drugiego dziecka, które również rozpocznie szkołę w tym roku. Ostatnią, ale nie mniej ważną kwestią jest to, czy kupujesz "tylko" biurko do istniejącego pokoju dziecięcego, czy też zajmiesz się wyposażeniem pokoju dziecięcego raz na zawsze, dopóki twoje dziecko lub kilkoro dzieci nie dorośnie, całkowicie przekształcając pokój dziecięcy. Prawda jest taka, że transformacja pokoju dziecięcego jako całości najczęściej następuje właśnie w momencie rozpoczęcia szkoły lub gdy oboje dzieci będą dziećmi w wieku szkolnym. Ale więcej o tym modelu później, na razie skupmy się na sytuacji, w której po prostu szukasz odpowiedniego, funkcjonalnego biurka.

 

                     

 

Jeśli twój pokój jest mały i wiesz na pewno, że po prostu nie możesz mieć biurka i regału do biurka, ponieważ nie masz miejsca nawet na komodę, poszukaj biurek z nadstawką na biurko. Jest to bardzo praktyczna konstrukcja, która nie zajmuje dodatkowego miejsca w pokoju, a zamiast tego wykorzystuje przestrzeń do swojej wysokości. Inną opcją jest biurko z dużą przestrzenią do przechowywania, o większych rozmiarach, dzięki czemu dziecko naprawdę może przechowywać wszystkie swoje przybory szkolne i nie muszą one być stale w teczce szkolnej lub rozmieszczone w różnych miejscach w pokoju.

 

Dzieci nie powinny dzielić się jednym biurkiem

Naszą zasadą, lub powiedzmy zaleceniem, jest zdecydowanie się na biurko dla każdego z dzieci, aby nie tylko nie musiały się dzielić, ale także aby mogły odrabiać lekcje i prace szkolne w tym samym czasie. Tak, wiemy, że nie każdy może sobie pozwolić na dwa biurka, ale dwa biurka, nawet jeśli są mniejsze, są lepsze niż jedno lub żadne. Rozwiązania, w których dziecko odrabia lekcje i przygotowuje się do szkoły przy stole w jadalni są powszechne, a my jako sprzedawcy detaliczni wiemy o tym, ponieważ wszyscy też mamy dzieci, ale jest to rozwiązanie tymczasowe. Kiedy dziecko jest starsze i nie musisz odrabiać z nim lekcji, nie musisz też nadzorować go tak, jak robiłeś to w pierwszej klasie szkoły podstawowej, zaufaj nam, dziecko będzie chciało mieć własną przestrzeń, własną prywatność, aby przygotować się do szkoły, a ostatnią rzeczą, jakiej chce, jest siedzenie w kuchni przy stole w jadalni. Tak więc zakup biurka dla dziecka i tak zawsze cię dogoni.

 

Zestaw biurek komputerowych do gier dla dwóch osób, D-Game large     

 

Jeśli pierwszy rok szkoły podstawowej masz już za sobą i masz już starsze dzieci, będą one zachwycone posiadaniem dwóch biurek. To pewnik, który wszyscy znamy. Istnieje kilka opcji aranżacji dwóch biurek w pokoju dziecka. I znowu, jeśli po ustawieniu dwóch biurek nie ma już miejsca na półki, nie ma nic prostszego niż wybór między biurkiem z nadstawką i półką, elementami, które dwa biurka na zdjęciach ilustracyjnych mają również w różnych konfiguracjach. W zależności od układu pokoju masz kilka opcji. Biurka do pisania ustawione obok siebie nie zajmują tak dużo miejsca w głębi pokoju dziecięcego lub wygodniej jest umieścić je naprzeciwko siebie. Ale w przypadku bardzo małej przestrzeni na szczęście istnieje jeszcze wiele innych opcji, ale będą one już wymagały całkowitego przekształcenia pokoju dziecięcego.

 

Nie masz miejsca na biurko? Czas pomyśleć o przekształceniu całego pokoju

Każdy rodzic chce, aby pokój jego dziecka był przestronny i najlepiej z wystarczająco dużą, wolną przestrzenią do zabawy. Tak, wszyscy to wiemy, ale jak to zrobić? Wielofunkcyjne projekty są idealnym punktem wyjścia do umeblowania pokoju dziecięcego w taki sposób, aby wszystko, co potrzebne, było przestrzegane, a dzieci były szczęśliwe i zadowolone. Jeśli wiesz, że nie możesz zmieścić wszystkich mebli w pokoju z najlepszą wolą, to łóżka dziecięce ze stolikiem i dużą przestrzenią do przechowywania lub łóżka piętrowe ze stolikiem są najlepszym rozwiązaniem. Oszczędność miejsca jest naprawdę spora. Nie będziemy tutaj mówić o poprawności ich wyboru, można to przeczytać w wielu naszych artykułach, ale skupimy się na faktycznym zaprojektowaniu przestrzeni przy użyciu tych projektów. Niezależnie od tego, czy wybierzemy łóżko podnoszone z wysuwanym biurkiem, czy łóżko piętrowe z biurkiem, zasada jest taka sama. Biurko jest umieszczone pod łóżkiem, więc nie zajmuje dodatkowej przestrzeni.

 

Łóżko dziecięce z biurkiem Cascina, białe     Łóżko piętrowe z biurkiem dla chłopców On-Line

 

Gama wielofunkcyjnych wzorów jest naprawdę duża, wierzymy, że dziś każdy może wybrać odpowiednie rozwiązanie dostosowane do swoich dzieci i do pomieszczenia, które masz do dyspozycji do umeblowania ich pokoju. Ogromną zaletą są również łóżka dziecięce, które oferują opcję montażu lustrzanego. I tak, podobnie jak w przypadku biurek jako oddzielnych elementów, łóżka dziecięce i biurka mogą być umieszczone nie tylko obok siebie, ale także naprzeciwko siebie w lustrzanym odbiciu. Istnieją nawet wspaniałe rozwiązania o identycznym designie, gdzie mamy możliwość otrzymania łóżka z różowymi elementami dla dziewczynki i niebieskimi dla chłopca. Oczywiście gama odcieni jest znacznie większa i można wybrać inne kolory, które są bardziej popularne wśród dzieci. Aby dać ci wyobrażenie o tym, o czym mówimy, ponownie mały przykład wielofunkcyjnego rozwiązania, łóżko dziecięce ze stolikiem, które można umieścić nie tylko naprzeciw siebie, ale także lustrzane.

 

                                         Pokój dziecięcy dla dwójki dzieci Blake white

 

Na niewielkiej przestrzeni nie tylko zapewnisz wystarczająco dużą powierzchnię do spania, ale dzięki opcji lustrzannej łóżka zyskasz biurko dla każdego z dzieci i naprawdę nieporęczną, dodatkową przestrzeń do przechowywania. Idealne rozwiązanie do małego pokoju jako pokoju dziecięcego dla dwójki dzieci w wieku szkolnym. Uwielbiamy te wielofunkcyjne projekty, skupiamy się na maksymalizacji przestrzeni na naszej stronie, co zaowocowało również naszymi własnymi projektami we współpracy z francuskim producentem. Ale o tym następnym razem.

 

Podsumowując, chcielibyśmy życzyć wszystkim dzieciom i rodzicom udanego wejścia w nowy etap edukacji szkolnej, który przyniesie, jak wierzymy, gorące, ale i przyjemne chwile. A my, jako sprzedawcy, jesteśmy tu po to, by jak najbardziej pomóc w urządzaniu pokoju dla dzieci w wieku szkolnym.