Połącz się z nami

Facebook Twitter Youtube Pinterest


10 zasad zapewniających dzieciom bezpieczeństwo

Drodzy rodzice, czy wybierając meble dziecięce kierujecie się wyglądem, zainteresowaniami dzieci, odcieniami, czy też tym, aby wyposażenie pokoju Waszych pociech było praktyczne i miały one wszystko, czego potrzebują, mimo że pomieszczenie na ten cel, którym jako rodzice dysponujecie, jest naprawdę bardzo małe? Niestety, zdecydowana większość z nas nie ma na tyle szczęścia, by dysponować dużą przestrzenią na urządzenie pokoju dziecięcego, nie mówiąc już nawet o dwóch pokojach.

Zakup łóżka piętrowego jest więc dla większości z nas logicznym krokiem, logicznym wyborem, aby maksymalnie zaoszczędzić miejsce w pokoju dziecięcym, tak aby znalazło się w nim miejsce nie tylko na inne niezbędne meble, których w pokoju nie może zabraknąć, ale również trochę miejsca do zabawy. A poza tym chyba większość z nas chce, aby pokój dziecięcy był miejscem przyjemnym, przestronnym, a nie przepełnionym meblami. Oczywiste jest więc, że łóżka piętrowe są najczęstszym wyborem, ale czy wiesz, że istnieją również zasady dotyczące łóżek piętrowych, aby zapewnić dzieciom bezpieczeństwo? Wierzymy, że wszyscy, drodzy rodzice, macie jedno wielkie życzenie, aby wyposażyć swoje maluchy w idealny pokój dziecięcy. I z pewnością nie znajdziecie tego w nierealistycznym świecie.

 

                                                   Łóżko piętrowe Bo1 90x200 - cascina, białe

 

Zasada 1 - odpowiedni wiek dzieci

Jak już wspomnieliśmy, małe dziecko w wieku co najmniej do pięciu lat powinno spać na dolnym łóżku. W przypadku łóżek piętrowych dla trójki dzieci, to na dodatkowym łóżku jako najmłodsze z nich. Ale jesteśmy również rodzicami i wiemy, że nie można być z dzieckiem przez cały czas. Oprócz ustalenia, jako rodzice, kto śpi na górze, a kto na dole, musisz również zabezpieczyć schody na wypadek, gdybyś miał własną pracę i nie mógł pilnować najmłodszego dziecka. Masz dwie możliwości. Jeśli starsze dziecko jest odpowiedzialne i ma twoje zaufanie, rozwiązanie jest bardzo proste, po prostu będzie pilnować młodszego brata lub siostry. Ale nawet starsze dziecko nie może być w żłobku cały czas, ma swoje własne zainteresowania i młodsze rodzeństwo czasami znajduje się w żłobku. Nie ma nic prostszego niż zabezpieczenie schodów, aby dziecko nie mogło dostać się na górną pryczę. Na szczęście obecnie na rynku dostępne są świetne zabezpieczenia, które zapewnią dzieciom bezpieczeństwo. Ochrona stopni poprzez zabezpieczenie ich w taki sposób, aby uniemożliwić dostęp do górnego łóżka, wydaje nam się najprostszym i, co ważniejsze, najbezpieczniejszym rozwiązaniem.

 

                         Łóżko piętrowe z miejscem do spania i stołem Urbanic black

 

Łóżko piętrowe to idealne rozwiązanie, nie ma co do tego wątpliwości, ale zawsze jest to duży problem, gdy oboje dzieci są małe. Jeśli jesteś rodzicem dwójki małych dzieci, być może w odstępie zaledwie roku, lub nawet jeśli jesteś rodzicem bliźniaków, to tym bardziej ważne jest, aby upewnić się, że górne łóżko piętrowe jest zabezpieczone, aby dzieci nie mogły się do niego dostać. Jeśli kupujesz łóżko piętrowe dla dzieci z większą różnicą wieku, zaufaj nam, będziesz miał o wiele mniej powodów do zmartwień niż w przypadku małych dzieci w tym samym wieku. W tej sytuacji rozważalibyśmy łóżko piętrowe jako rozwiązanie do pokoju dziecięcego i wolelibyśmy raczej klasyczne łóżko dziecięce z dodatkowym łóżkiem.

 

Zasada 3 - wyjaśnij dzieciom, co mogą, a czego nie mogą robić

Dzieci są podekscytowane łóżkiem piętrowym, wierzymy Ci. Zadaj sobie jednak trochę trudu i wyjaśnij dzieciom, jak prawidłowo korzystać z łóżka piętrowego, aby naprawdę nie zrobiły sobie krzywdy. Wyjaśnij starszemu dziecku, aby pilnowało swojego młodszego brata, młodszej siostry. Ostrzeż dzieci, że jeśli wskoczą na szufladę, której być może jedno z dzieci używa jako łóżka do spania, po prostu pęknie. Wyjaśnij dzieciom, że nie skacze się z górnej pryczy, do tego służą wygodne stopnie, ale nie są one przeznaczone do używania jako drążki na siłowni. Wszystko rządzi się swoimi prawami i nawet najlepszej jakości łóżko piętrowe nie wytrzyma wszystkich pułapek.

 

                                                       

 

 

Mała dziewczynka na krawędzi łóżka to sytuacja, która zdecydowanie nie powinna mieć miejsca. Przede wszystkim wywiera duży nacisk na półkę, która powinna być tylko miejscem do przechowywania książek, ale co najważniejsze, i wszyscy to wiecie jako rodzice dwójki dzieci, młodsze z dzieci zawsze naśladuje starsze rodzeństwo. I wtedy pojawia się niebezpieczna sytuacja, która może mieć fatalne konsekwencje w postaci paskudnego urazu. Młodszy brat naśladuje to, co widzi u starszej siostry. Tak poprostu jest.

 

                             Łóżko piętrowe Bo1 90x200 - cascina, białeŁóżko piętrowe Bo1 90x200 - cascina, białeŁóżko piętrowe Bo1 90x200 - cascina, białeŁóżko piętrowe Bo1 90x200 - cascina, białeŁóżko piętrowe Bo1 90x200 - cascina, białeŁóżko piętrowe Bo1 90x200 - cascina, białeŁóżko piętrowe Bo1 90x200 - cascina, białeŁóżko piętrowe Bo1 90x200 - cascina, białeŁóżko piętrowe Bo1 90x200 - cascina, białeŁóżko piętrowe Bo1 90x200 - cascina, białeŁóżko piętrowe Bo1 90x200 - cascina, białeŁóżko piętrowe Bo1 90x200 - cascina, białeŁóżko piętrowe Bo1 90x200 - cascina, białeŁóżko piętrowe Bo1 90x200 - cascina, białeŁóżko piętrowe Bo1 90x200 - cascina, białeŁóżko piętrowe Bo1 90x200 - cascina, białeŁóżko piętrowe Bo1 90x200 - cascina, białeŁóżko piętrowe Bo1 90x200 - cascina, białeŁóżko piętrowe Bo1 90x200 - cascina, białe Łóżko piętrowe Bo1 90x200 - cascina, białe

 

Zasada 4 - sprawdź wszystkie połączenia i zmontuj po miesiącu

Łóżko piętrowe jest już w pokoju dziecięcym, a dzieci są podekscytowane wszystkim, co nowe. Uwierz nam, w pierwszym miesiącu łóżko piętrowe wymaga najwięcej pracy, właśnie dlatego, że dzieci chcą wszystko wypróbować. Drodzy rodzice, następnym krokiem dla bezpieczeństwa waszych dzieci jest sprawdzenie poprawności montażu łóżka piętrowego, ponowne dokręcenie wszelkich poluzowanych połączeń, sprawdzenie zamocowania materacy i naprawdę zadanie sobie trudu zdjęcia materacy z łóżek, aby dostać się również do połączeń między łóżkiem a materacem. Powtórz tę kontrolę po kolejnym miesiącu, a będziesz gotowy na lata. Jako sprzedawca zalecamy proces dokładnego sprawdzania połączeń nowo zmontowanych mebli, takich jak podwójne łóżko. Nowe meble zawsze działają i dostosowują się, a dokręcając śruby i sprawdzając je prawidłowo po pewnym czasie użytkowania, tak naprawdę niczego nie zepsujesz, wręcz przeciwnie, przedłużysz żywotność mebla.

 

Zasada 5 - skakanie po łóżku, a nie po szufladzie naprawdę

Tak, wiemy, że wszyscy o tym wiedzą, ale nadal najczęstszą przyczyną obrażeń ogólnie dla wszystkich łóżek jest skakanie na łóżku. Kratka łamie się pod ciężarem skoku, głównie ze względu na częstotliwość skakania w jednym miejscu, a waga osoby, a tym samym dziecka, podwaja się podczas skakania. Nośność każdego łóżka jest podawana przy przestrzeganiu pewnych zasad, tj. siedzenia, leżenia, krótko mówiąc wygodnego i odpowiedniego korzystania z łóżka. I uwierzcie nam, dobrej jakości łóżko piętrowe wytrzyma wizytę znajomych, ale pod warunkiem, że nie będą skakać po dostawce, jak na zdjęciu poniżej.

 

                                        Łóżko piętrowe dla trójki dzieci z szufladą Bibliobed

 

Dodatkowe łóżko ma nośność 80 kg, ale jest na nim czworo dzieci. Nawet dobrej jakości łóżko piętrowe poradzi sobie z taką sytuacją, pod warunkiem, że dzieci nie będą wskakiwać na łóżeczko, jak wspomniano. Dzieci zdecydowanie chcą cieszyć się wspólnie spędzanym czasem, więc jako rodzice nie zabraniajmy im niczego, tylko wskażmy im właściwy kierunek. A co najważniejsze, aby dzieci mogły w pełni cieszyć się każdym łóżkiem piętrowym, naprawdę wybieraj spośród wysokiej jakości projektów, które będą tak dobre, jak nowe nawet za kilka lat.

 

Zasada 6 - młodsze dziecko zawsze będzie chciało być na górnej pryczy.

Nie mówimy, że nie jest to możliwe, po prostu zalecamy, aby młodsze dziecko spało na dolnym łóżku, gdy nikt go nie obserwuje. Nie można całkowicie zabronić młodszemu dziecku spania na górnym łóżku, ponieważ będzie ono smutne i tym bardziej będzie domagać się dostępu do górnego łóżka. Prosta zasada. W końcu może spędzić wspaniałe chwile razem ze starszym dzieckiem na górnej pryczy lub może cieszyć się górną pryczą, gdy jako rodzice jesteście z nim w pokoju dziecinnym. Tylko dziecko poniżej czwartego roku życia nie powinno być na górnej pryczy samo, zawsze z kimś i nic nie może się stać.

 

                                            Łóżko piętrowe dla dzieci z przestrzenią Shelter dąb

 

Tak więc nawet górne łóżko piętrowe jest bezpieczne dla małego dziecka pod pewnymi warunkami. W końcu to Wy, rodzice, ustalacie zasady prawidłowego korzystania z łóżka piętrowego i to Wy będziecie instruować swoje dziecko, jak zachowywać się bezpiecznie. W takim przypadku łóżko piętrowe jest najlepszym rozwiązaniem dla małej przestrzeni.

 

Zasada 7 - wybór odpowiedniego materaca

Każde łóżko piętrowe ma podane w parametrach wymiary przestrzeni do spania, czyli wymiary potrzebne na materac. W większości przypadków podawana jest długość i szerokość, np. 90x200 cm. Ale co z wysokością? Co z twardością materaca? Sprężynowy czy warstwowy? Te parametry również warto znać przy wyborze materaca. Wysokość materaca powinna zawsze, zwłaszcza w przypadku dolnego łóżka, zachodzić na krawędź, bok łóżka. Jeśli materac jest zbyt niski, dziecko może zranić się o krawędź łóżka. Najlepiej co najmniej 3 cm nad krawędzią i wszystko będzie dobrze. W przypadku górnego łóżka piętrowego materac musi być na tyle wysoki, aby nie zabierał zbyt wiele z wysokości kredensu, w zasadzie barierki. Dla dzieci, które wciąż rosną i rozwijają się, każdy ortopeda zaleci materac, który jest raczej twardszy. A sprężynowy czy sandwiczowy? Dla nas, jako sprzedawcy, sandwich, ale ostateczna decyzja w tym momencie należy do Ciebie, oba typy są odpowiednie dla dzieci.

 

Zasada 8 - jak wysoka bariera jest bezpieczna

Jeśli kierujemy się zasadą, że starsze z dzieci śpi na górnej pryczy, to 15 cm barierki na obwodzie całego łóżka w zupełności wystarczy. Jeśli jednak samo dziecko nie czuje się bezpiecznie lub jeśli my jako rodzice nie czujemy się bezpiecznie, nie ma nic prostszego niż zakup dodatkowej barierki i podniesienie krawędzi łóżka o kolejne 15 cm. Obecnie na naszym rynku można znaleźć wiele bardzo odpowiednich, zmiennych barierek do łóżek, w których nie trzeba nawet wiercić żadnych otworów w nowo zakupionym łóżku, aby przymocować barierkę. Barierki wsuwa się pod materac, a gdy dziecko jest już większe i pewniejsze siebie, barierkę można po prostu zdjąć.

 

                          Łóżko piętrowe Palatino - cascina, pink

 

Zasada 9 - spać w nocy, żadnych telefonów komórkowych ani tabletów w łóżku w nocy

I to od was, rodziców, zależy, czy poprowadzicie swoje dzieci we właściwym kierunku. Nowy wiek z pewnością temu nie zapobiegnie, po prostu musimy przyzwyczaić się do tabletów i telefonów komórkowych, ale jako rodzice powinniśmy zdecydowanie ograniczyć czas, jaki nasze dzieci spędzają na tych urządzeniach. Aby dzieci były wypoczęte, dobrze wyspane, co jest warunkiem wstępnym ich zdrowego rozwoju, upewnijmy się, że dzieci faktycznie śpią w nocy. Upewnij się, że nie korzystają z tabletu lub innego urządzenia do północy. A jeśli wszystko inne zawiedzie, po prostu upewnij się, że te nowe urządzenia nie znajdują się w pokoju dziecięcym w nocy. W ten sposób zrobisz to, co najlepsze dla swoich dzieci.

 

                                                             

 

Zasada 10 - łóżka piętrowe nie są przeznaczone do nauki szkolnej

W tym celu dzieci mają biurko do pisania, które jako rodzice z pewnością zapewnią do pokoju dziecięcego. Upewnij się, że wszystko w życiu Twojego dziecka odbywa się w miejscach do tego przeznaczonych. Utrapieniem naszych czasów jest to, że dzieci naprawdę robią już wszystko w łóżku. Od pisania zadań, przygotowywania się do szkoły, oglądania telewizji, po telefony komórkowe i tablety. Przede wszystkim każde łóżko służy do spania i żadne dziecko nie powinno być w łóżku przez cały dzień, a potem w nocy.

Mamy nadzieję, że wszyscy rodzice przemyśleli te zasady. Czasami dobrze jest przypomnieć sobie o tym, co potajemnie wiemy, choćby dlatego, że te dni są gorączkowe i po prostu przestaliśmy zauważać pewne rzeczy. Na przykład fakt, jak długo moje dzieci korzystają z tabletu lub telefonu komórkowego każdego dnia?