Połącz się z nami

Facebook Twitter Youtube Pinterest


10 zasad jak urządzić pokój dla dwójki dzieci

Urządzanie pokoju dla dwójki małych dzieci ma swoje własne zasady, tak aby dzieci były szczęśliwe, miały wystarczająco dużo miejsca do przechowywania, ale także miały miejsce do zabawy. Jak połączyć te wszystkie meble, aby pokój pozostał przyjemny i przestronny nawet po ich ustawieniu? Od czego zacząć?

Najlepiej wyobrazić sobie, czego dzieci będą potrzebować za pięć lat, gdy dorosną, aby nie musieć na nowo urządzać pokoju dziecięcego lub szukać oddzielnych dodatkowych mebli, które będą pasować wzorem i odcieniem do istniejących mebli. Ponieważ nigdzie nie zawiodą; projektowanie mebli, podobnie jak moda, bardzo się zmienia. A to, co jest dostępne dzisiaj, z pewnością może nie być dostępne za pięć lat. Dlatego my, jako sprzedawcy, zdecydowanie skłaniamy się ku powiedzeniu: mierz dwa razy, rozwiązuj raz, ponieważ w przypadku zakupu pokoju dziecięcego jest to spora oszczędność finansowa.

                                                  

Zasada numer 1 - pomyśl o wieku dzieci

Zanim jeszcze wejdziesz do swojego pierwszego sklepu meblowego lub zaczniesz surfować po sieci w poszukiwaniu niezawodnego sklepu z samoobsługą i miłymi do przeczytania recenzjami wśród internetowych sprzedawców mebli, poświęć chwilę na zastanowienie się nad wiekiem swoich dzieci. Jako sprzedawcy zawsze zalecamy, aby wyobrazić sobie swoje dzieci w wieku pięciu lat. Czego będą wtedy naprawdę potrzebować w pokoju dziecięcym? Umeblować pokój dziecięcy już teraz, czy odłożyć niektóre meble na później? A my mówimy, po co to odkładać? Najlepszym przykładem jest biurko, ale wszystko stopniowo, każdy mebel zostanie osiągnięty, ponieważ musimy zacząć od miejsca do spania w pierwszej kolejności.

 

Zasada nr 2 - zacznij od właściwego wyboru łóżeczka dziecięcego

Chyba wszyscy się zgodzicie, że jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz. Jest to podwójnie prawdziwe w pokoju dziecięcym, zwłaszcza jeśli chodzi o wybór łóżka dla dziecka i nie zapominajmy o materacu. Dzieci rosną, rozwijają się i najważniejszą rzeczą w tym wieku jest wysokiej jakości łóżko i materac. Zdecydowanie nie oszczędzaj na tych rzeczach, zapewnij swoim dzieciom dobry sen. Inną kwestią jest to, czy wybierzesz dwa klasyczne łóżka, ponieważ masz dwa pokoje, aby umeblować dwa pokoje dziecięce, czy też wybierzesz jedno z wielofunkcyjnych łóżek dziecięcych lub wreszcie łóżko piętrowe. Wspólnym mianownikiem dla wszystkich łóżek dziecięcych różnych typów i wzorów musi być naprawdę wysoka jakość. Ale jako sprzedawcy już wiemy, że najczęstszym wyborem jest łóżko piętrowe dla dwójki, a nawet trójki dzieci, bo niewielu rodziców dysponuje dużym pomieszczeniem na urządzenie pokoju dziecięcego, a już na pewno niewielu dysponuje dwoma pokojami. Dlatego w dzisiejszej rozmowie skupimy się na najczęstszym rozwiązaniu dotyczącym miejsca do spania w pokoju dla dwójki dzieci, jakim jest łóżko piętrowe.

 

Łóżko piętrowe Bibliobed    Łóżko piętrowe dla trójki dzieci z szufladą Bibliobed

 

Zasada nr 3 - jak najlepsze łóżko piętrowe dla dzieci

Jeśli więc naprawdę zdecydowałeś się na łóżko piętrowe, które ma być częścią kompletnego pokoju dziecięcego, powinno ono być jak najbardziej komfortowe dla Twoich dzieci. I nie chodzi tylko o samą przestrzeń do spania, o której już mówiliśmy, ale o ogólny projekt, który powinien być jak najbardziej zbliżony do potrzeb dzieci. Jeśli Twoje maluchy są w wieku przedszkolnym, to zdecydowanie wybieraj między łóżkami piętrowymi ze schodkami i barierkami. Stopnie, które mają wystarczająco szeroki rozstaw i są nie tylko wygodne, ale także bezpieczne dla maluchów.

 

     

 

Ale od łóżek piętrowych można dziś wymagać znacznie więcej. Na przykład szuflada, którą można wykorzystać jako wygodne miejsce do spania dla trzeciego dziecka lub jako okazjonalne miejsce do spania dla przyjaciela. Krótko mówiąc, szuflada zawsze się przydaje. A jeśli nie potrzebujesz szuflady, koniecznie kup łóżko piętrowe z szufladą, ponieważ zawsze możesz z niej skorzystać. Jeśli nie umieścisz materaca w szufladzie, masz świetne miejsce do przechowywania koców, poduszek, a nawet zabawek.  Jednak łóżko piętrowe, które teraz prezentujemy na naszych zdjęciach realistycznego projektu, oferuje dzieciom coś jeszcze. Pod stopniami znajdują się półki, półki wzdłuż obu łóżek, w skrócie cała masa dodatkowej przestrzeni do przechowywania, która nie zajmuje miejsca. A to zawsze przydaje się w małym pokoju dziecięcym.

 

Zasada numer 4 - wybierz łóżko piętrowe z opcją dodatkowych mebli

Jeśli chcesz urządzić pokój dziecięcy z łóżkiem piętrowym w całości w jednolitym stylu, a wierzymy, że większość rodziców ma takie pragnienie, wybierz z kolekcji mebli. Możesz wtedy uzyskać szereg innych mebli w identycznym projekcie łóżka piętrowego, które pięknie ujednolicą cały pokój. Pokój dziecięcy w jednolitym wzornictwie mebli jest naprawdę o wiele ładniejszy, niż gdyby każdy pies był z innej wioski. A wracając do początku, kiedy zestawiasz elementy, które chcesz zdobyć, zrób to nie według obecnego wieku, ale według tego, czego dzieci będą potrzebować za pięć lat. Na koniec więcej o wspomnianym biurku.

 

Zasada numer 5 - zdecydowanie biurko, a najlepiej dwa

Jeśli urządzasz pokój dla dwójki dzieci, naprawdę kup dwa biurka. Asortyment jest bardzo szeroki, a konstrukcja biurek jest minimalistyczna, dzięki czemu nie zajmują one więcej miejsca niż potrzeba, ale spełniają swoje zadanie. Jeśli kupisz dwa biurka dla dwójki dzieci, zaufaj nam, zaoszczędzisz sobie wielu kłopotów jako rodzic, gdy dzieci będą się kłócić o jedno biurko.

 

                                                                     

 

Zakup biurka wiąże się jednak z innymi zasadami, nie tylko z tym, że każde z dzieci powinno mieć swój własny pokój. Biurka powinny być integralną częścią pokoju dziecka od trzeciego roku życia, ponieważ dzięki temu jako rodzice zyskacie szereg korzyści na przyszłość.

 

Zasada numer 6 - zapewnij dzieciom biurko, gdy są w wieku przedszkolnym

W końcu biurko to zabawa dla przedszkolaków. Lubią rysować, kleić, bazgrać, krótko mówiąc, jako rodzice możecie zapewnić, że czasami siedzenie przy biurku w spokoju jest cudowne. Uwierz nam, będziesz miał o wiele mniej powodów do zmartwień, gdy Twoje dzieci rozpoczną naukę w szkole, niż gdyby siedziały przy biurku po raz pierwszy, gdy były w szkole. To byłoby naprawdę zbyt późno, aby nauczyć się, że czasami trzeba też siedzieć spokojnie. Zakup biurka nawet dla przedszkolaka to najwspanialsza metoda nauczenia dziecka siedzenia przez chwilę w miejscu, nauczenia go trzymania kredki w dłoni, po prostu bycia przez chwilę w bezruchu i skupienia się na czymś. Tak więc, drodzy rodzice, biurko powinno znaleźć się w pokoju dziecka, nawet jeśli macie dzieci w wieku, powiedzmy, trzech i pięciu lat.

 

Biurko dla dzieci Shelter, oak    

 

Twoje dzieci również będą szczęśliwe, ponieważ będą miały miejsce do rysowania w swoim pokoju, będą miały miejsce do zabawy. A kiedy dwoje dzieci jest w wieku przedszkolnym, uważamy, że idealnym rozwiązaniem jest zakup dwóch biurek, po jednym dla każdego dziecka. One również pokochają wspólne rysowanie i rywalizację o to, czyj obrazek jest ładniejszy.

 

Zasada numer 7 - komoda edukuje

Posprzątaj swoje zabawki, proszę. No właśnie, gdzie? Jeśli chcesz nauczyć dzieci porządku, musisz nauczyć je również tej lekcji. A jeśli nic innego, komoda jest do tego wspaniała. Jest niska, łatwa w obsłudze, nawet trzyletnia dziewczynka lub czteroletni chłopiec może otworzyć szuflady, a potem naprawdę można użyć prosa, posprzątać te zabawki, proszę. I może jeszcze jedna mała rada, choć wierzymy, że wszyscy ją znacie. Magiczne słowo odnosi się również do waszych dzieci i musicie używać tego słowa tak często, jak to możliwe, a także dziękuję.

 

                                                    Komoda dziecięca w skandynawskim designie Shelter, oak

 

Zasada numer 8 - szafa to zdecydowanie dobry wybór

Ponadto szafa może uczyć dzieci porządku. Ale nie tylko to, podobnie jak w przypadku biurka, podobnie jak w przypadku komody, również w przypadku szafy prawdą jest, że dzieci od najmłodszych lat uwielbiają "swoje" miejsca. Przestrzeń do przechowywania, która jest po prostu ich, miejsce, w którym wiedzą, że umieszczają swoje rzeczy. Pragnienie osobistej przestrzeni, nie uczymy się tego, jest to naturalne dla nas ludzi i rodzimy się z tym pragnieniem. Drodzy rodzice, zapewnijcie swoim dzieciom maksymalny komfort i prywatność. Co więcej, jedna szafa nie zajmie tak dużo miejsca, a Ty zyskasz dodatkową przestrzeń do przechowywania, której nie będziesz musiał zajmować na przykład w sypialni. Wreszcie, jako rodzice, będziecie mieli wszystko w pokoju swoich dzieci uporządkowane i, co najważniejsze, na wyciągnięcie ręki.

 

                        Szafa dziecięca w skandynawskim designie Shelter, oak

 

Zasada numer 9 - dywan tak czy nie?

Dywanik jest zdecydowanie ciepły, a dzieci go doceniają i zdecydowanie lubią. Ale proszę, jeśli dywan, to naprawdę do zabawy, po kawałku, żeby nie był porozrzucany po całym pokoju dziecięcym. Sam dywan to niestety cała gama różnych roztoczy i nie przynosi żadnych korzyści w pokoju dziecka, a nawet w całym domu, z wyjątkiem efektu dekoracyjnego. Więc znowu, idealnym wyborem jest droga kompromisu, mały kawałek dywanu gdzieś na środku pokoju, tak aby dzieci miały na nim swój obszar, miejsce do zabawy, gdy bawią się siedząc na podłodze. Na przykład budowanie z klocków.

 

                                                                   Meble do pokoju dziecięcego - kolekcja Bibliobed, Shelter

 

Zasada numer 10 - akcesoria i dekoracje oszczędnie

Więc co podsumować? Jeśli urządziłeś pokój dziecięcy ze wszystkim w pięknym, jednolitym designie, to pokój, a raczej same meble dziecięce, stworzą magiczną atmosferę. I tak z dodatkami, dekoracjami naprawdę nie trzeba przesadzać, aby nie stracić przyjemnej, zwiewnej atmosfery. Wystarczy kilka obrazków na ścianie, naprawdę kilka ulubionych pluszaków, nie setki, tam są tylko dodatkowe szkodniki, zabawki ładnie uporządkowane w komodzie, ładny dywanik do zabawy, ładny odcień pościeli i poduszek i naprawdę nic więcej nie potrzeba. Niestety, to właśnie w pokoju dziecięcym, nawet jeśli być może rodzice wolą urządzić pokój oszczędnie, ich poczucie wdzięku i porządku, lub powiedzmy zmysł projektowy, znika jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Podsumowując, drodzy rodzice, życzymy wam wszystkim, abyście również znaleźli idealny pokój dziecięcy dla swoich dzieci.