Połącz się z nami

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Składane stoły dla nawet najmniejszych pomieszczeń

W wielu mieszkaniach, domach zawsze można znaleźć stół jadalny, czy to stały, czy rozkładany. Po prostu nie ma zbyt wielu ludzi bez stołu. Ale dzisiejsza rozmowa skupi się bardziej na wyborze stołu do jadalni i na tym, czy naprawdę wiesz, który stół do jadalni będzie odpowiedni dla Ciebie i Twoich bliskich. Jak właściwie wybrać własny stół do jadalni? Czy kierować się tylko designem i "ładnością", czy może bardziej skupić się na liczbie gości? Nie są to jedyne kwestie, o których dzisiaj porozmawiamy i być może nasza dzisiejsza rozmowa okaże się dla Ciebie inspirująca.

 

                                                                 Stół jadalny okrągły rozkładany branża Dina

 

Składany stół do jadalni, łatwe i szybkie rozkładanie to podstawa

Jesteśmy pewni, że nikt nie chce spędzać długich godzin na rozkładaniu i składaniu stołu do jadalni. Dlatego też, wybierając stół rozkładany, należy również zwrócić uwagę na mechanizm jego rozkładania. Bardzo praktyczne jest również umieszczenie wkładki, jak nazywamy dodatkową deskę zwiększającą powierzchnię jadalni, pod jadalnią po złożeniu, dzięki czemu wkładka jest zawsze pod ręką. Wkładka, część powierzchni jadalnej, jest najczęściej wkładana po rozsunięciu dwóch powierzchni jadalnych, aby stworzyć przestrzeń na środku stołu jadalnego do jej włożenia. W zależności od wymiarów stołu, które uzyskuje się po rozłożeniu, stosuje się jedną lub więcej wkładek, zwiększając w ten sposób szerokość stołu. Obecnie dostępne są bardzo wyrafinowane projekty składanych stołów do jadalni, które na przykład po złożeniu przybierają formę biurka lub praktycznego stolika do przechowywania w korytarzu.

 

Składany stół jadalny, biurko, komoda w jednym, Kiona glossy white    

 

                                      

 

Możesz sam ocenić wyrafinowanie projektu na zdjęciu ilustracyjnym, na którym prezentujemy składany stół do jadalni, który naprawdę nie będzie przeszkadzał po złożeniu. Rozkładany stół lub biurko można złożyć w stół jadalny dla dwóch do czterech osób za pomocą wkładek, których liczbę można wybrać w zależności od szerokości stołu, a jeśli dodasz kolejną wkładkę, możesz uzyskać stół jadalny dla maksymalnie sześciu lub ośmiu osób. Cały sens tego projektu polega na tym, że jeśli nie masz gości lub przyjęcia rodzinnego, stół jadalny w twoim małym domu nie tylko nie będzie przeszkadzał, ale możesz nadal używać stołu jako "mebla", w zależności od tego, co jest dla ciebie ważniejsze. Może po prostu biurko, przy którym i tak nie będziesz siedzieć, gdy będziesz mieć gości. Dla nas to naprawdę fantastyczne rozwiązanie.

 

Okrągłe stoły do jadalni, zdecydowanie przyzwoita sprawa

Można powiedzieć, że okrągłe stoły rozkładane są jednymi z najbardziej poszukiwanych. Po złożeniu można ich używać jako stolików kawowych umieszczonych w pobliżu tapicerowanego fotela lub sofy, stolików do przechowywania w dowolnym miejscu, a nawet jako stołu jadalnego tylko dla rodziny, czyli dla osób mieszkających w tym samym gospodarstwie domowym. Prawda jest taka, że w ofercie jest bardzo niewiele okrągłych rozkładanych stołów do jadalni, więc zawsze z przyjemnością przedstawiamy ten konkretny typ projektu na naszej stronie.

 

Stół jadalny okrągły rozkładany branża Dina   

 

W szczególności układ stołu jadalnego na zdjęciach ilustracyjnych różni się od poprzedniego stołu jadalnego i być może jest najbardziej popularny. Wkład jest podzielony na dwie części i składa się bardzo łatwo i szybko pod blatem, gdzie ma swoje miejsce tak długo, jak stół jest złożony. Mechanizm jest ponownie bardzo łatwy w obsłudze. Szczególnie w przypadku stołu do jadalni ważna jest również wysoka jakość materiału, a także jego grubość. Powierzchnia stołu jest poddawana dużym obciążeniom podczas spożywania posiłków i zdecydowanie musi coś wytrzymać. Zwłaszcza w przypadku rodziny z małymi dziećmi jakość wykończenia jest bardzo ważna. Stół do jadalni z uczciwym wykończeniem fornirowym jest idealny, a w przypadku stołów do jadalni wykonanych z drewna, wysokiej jakości wykończenie lakierem w kilku warstwach jest zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem. Powierzchnia stołu jest narażona na kontakt z gorącymi talerzami i ostrymi przedmiotami podczas jedzenia, dzieci często rozlewają rzeczy, a stół musi być w stanie wytrzymać to wszystko bez najmniejszego uszkodzenia

Aby zapewnić wytrzymałość i stabilność, niezbędna jest faktyczna konstrukcja stołu jadalnianego. Prosimy o zwrócenie uwagi również na ten aspekt, abyście nie byli rozczarowani, że ciągle musicie sobie radzić, gdy stół się przesuwa. Jest to irytujące dla wszystkich i wierzymy, że każdy z was spotkał się z "chybotliwym" stołem w jednej z kawiarni.

 

Składany stół do jadalni - kompromis, który się opłaca

Zanim wybierzesz swój własny rozkładany stół do jadalni, zastanów się nad jego rozmiarem nie tylko po złożeniu, ale także po rozłożeniu. Ilu z Was najczęściej zasiada przy stole jadalnym, ilu z Was zasiada przy stole jadalnym w codziennej, normalnej rutynie. Dopiero po rozważeniu wymiarów stołu do jadalni, przejdź do wyboru własnego projektu. Jednak w naszym imieniu jako sprzedawcy możemy powiedzieć, że jednym z najpopularniejszych jest biały rozkładany stół do jadalni. Dużą popularnością cieszą się również proste, wręcz minimalistyczne projekty stołów do jadalni, co związane jest z chęcią, aby tak zwany stół do jadalni naprawdę nie przeszkadzał i pięknie komponował się z danym pomieszczeniem kuchni czy jadalni.

 

Składany stół do jadalni Giga biały  

 

Jeśli jednak planujemy zakup stołu jadalnianego do salonu lub nie posiadamy jadalni jako osobnego pomieszczenia, a więc jedynym rozwiązaniem jest jadalnia w salonie, wybór projektu stołu jadalnianego również powinien być podporządkowany pozostałym meblom w pomieszczeniu. Tak, aby nie spełniło się powiedzenie: co pies, to inna wieś. Dziś na szczęście producenci mebli prezentują kompleksowe kolekcje, w których dostępne są elementy zarówno wyposażenia jadalni, jak i salonu. Kolekcje mebli, które odzwierciedlają potrzeby rynku, gdzie jadalnia i salon są często tworzone jako jedna wspólna, otwarta przestrzeń.

W takiej kolekcji można wybrać meblościanki, które oferują identyczne wyposażenie do obu wnętrz. Komoda, witryna, meblościanka do salonu, stolik kawowy, stolik RTV i wreszcie stół jadalniany. Jadalnia i salon w jednej wspólnej przestrzeni o niestandardowym designie pięknie komponują się w harmonijną całość.

 

Meble do jadalni i salonu - kolekcja Stout  Zestaw stolików do salonu, kolekcja Stout

 

Wymieniliśmy kilka zasad wyboru składanego stołu do jadalni, które, mamy nadzieję, będą pomocne dla tych z Was, którzy są w trakcie zakupu składanego stołu do jadalni. Podsumowując, może tylko mała rekomendacja. Jeśli szukasz naprawdę dobrej jakości stołu do jadalni, stałego lub z opcją rozkładania, to naprawdę nie dostaniesz takiego stołu tanio, a już na pewno nie z podejrzanie wysokim rabatem. Podobnie, nie można uzyskać wysokiej jakości stołu do jadalni o grubości materiału 15 mm i wykończeniu folią papierową. Po niecałym roku użytkowania taki stół do jadalni będzie daleki od swojej nowej, oryginalnej formy, a ty i tak kupisz nowy, lepszej jakości stół.

 

Czy Ty również szukasz rozwiązania do jadalni dla siebie i swoich bliskich? Oferujemy szeroką gamę stołów do jadalni i rozkładanych stołów do jadalni w szerokiej gamie wzorów i odcieni.