Połącz się z nami

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Zaskakujące łóżka piętrowe z litego drewna

Wielu z nas będąc dzieckiem miało do czynienia z łóżkami piętrowymi, albo sami doświadczając snu z rodzeństwem na takim łóżku, lub u znajomych. Przed laty łóżka te były nie mniej spotykane co dziś, lecz znacznie różniły się konstrukcją. Prosta, jednofunkcyjna konstrukcja stawiająca na sobie dwa tradycyjne łóżka i oszczędzająca przestrzeń pokoju dziecięcego. Współczesne konstrukcje oferują jednak znacznie więcej. Nowoczesne łóżka piętrowe to już nie tylko miejsca do spania, ale prawdziwe rozwiązania wielofunkcyjne dysponujące mnóstwem miejsc do przechowywania czy nawet zintegrowanym biurkiem lub szafą. Pomysłowość producentów nie zna granic i corocznie pojawiają się nowe, bardziej wyrafinowane produkty, o których spróbujemy powiedzieć co nieco w dzisiejszym artykule.

 

 

Łóżko piętrowe z litego drewna z biurkiem

Poszukują Państwo łóżka dziecięcego oszczędnego pod względem przestrzeni? Mają Państwo do dyspozycji niewielką przestrzeń, ale chcą Państwo stworzyć zorganizowane, przewiewne i zorganizowane wnętrze? Gorąco polecamy wielofunkcyjne łóżko piętrowe, które oprócz miejsc do spania oferuje znacznie więcej, na przykład biurko. Przedstawiamy unikalne i bardzo praktyczne rozwiązanie belgijskiego producenta. Łóżko piętrowe z klasycznym górnym łóżkiem posiada składane dolne łóżko, które w stanie złożonym pełni funkcję fotela. Fotel może być wykorzystany do siedzenia, a przestrzeń zajmowana przez łóżko (w stanie rozłożonym) może być wykorzystana jako miejsce gier i zabaw. Wieczorem fotel możemy rozłożyć, uzyskując pełnowartościowe łóżko. Kolejnym praktycznym elementem tej konstrukcji jest biurko wykorzystujące przestrzeń pod górnym łóżkiem i oszczędzające w ten sposób drogocenną przestrzeń.

 

  

 

Na dołączonych zdjęciach można łatwo ocenić wygląd opisywanej konstrukcji. Prezentowane łóżko piętrowe to nie tylko praktyczna wielofunkcyjna konstrukcja ale również elegancki wygląd. Ekologiczne i pozytywnie wpływające na psychikę ludzką drewno sosnowe to dodatkowe atuty. Opisywane łóżko piętrowe jest do dyspozycji nie tylko w kolorze szarym, ale również w kolorze białym.

 

   

 

Oprócz możliwości złożenia i rozłożenia dolnego łóżka oraz zintegrowanego biurka, częścią składową tego łóżka jest również zestaw półek umieszczonych obok biurka. Oferta mebli dziecięcych jest bardzo szeroka i prezentowane łóżka piętrowe można uzupełnić o kolejne elementy pokoju dziecięcego takie jak szafy lub regały.

 

 

Łóżko piętrowe z litego drewna dla trójki dzieci

Dokładnie tak, współczesne konstrukcje łóżek piętrowych umożliwiają nawet takie rozwiązania. Łóżka piętrowe z litego drewna z miejscem do spania nawet dla trójki dzieci nie są niczym wyjątkowym. Trzecie miejsce tworzone jest szufladę pod dolnym łóżkiem, do której włożony jest materac. Po dorośnięciu i usamodzielnieniu się któregoś z dzieci materac może być usunięty a szuflada wykorzystana jako miejsce do przechowywania. Łóżko opisywanej konstrukcji nadaje się także tylko dla dwójki dzieci, a trzecie miejsce do spania może być wykorzystane do okazyjnego przespania kolegów. Szuflada nie musi być umieszczona bezpośrednio pod łóżkiem (chociaż tak jest chyba najczęściej), ale może być umieszczona w dowolnym miejscu.

 

    

 

Dla miłośników naturalnego drewna sosnowego, przygotowaliśmy również opcję łóżka w naturalnym kolorze drewna. Łóżko widoczne na dołączonym zdjęciu to drewno sosnowe pokryte przezroczystym lakierem z całkowicie widoczną strukturą drewna. Najpopularniejszym jednak rozwiązaniem są konstrukcje pokryte białym przezroczystym lakierem zachowującym częściową widoczność struktury drewna.

 

 

Nietypowe kształty i konstrukcje łóżek piętrowych

W ofercie łóżek piętrowych znajdują się również konstrukcje z nietypowym układem łóżek. Łóżka piętrowe nie muszą znajdować się bezpośrednio nad sobą, ale mogą na przykład tworzyć układ pod kątem prostym, idealnie wykorzystujące narożnik pomieszczenia. Podobnie nietypowe konstrukcje zyskują ostatnio na popularności, a to z powodu wykorzystania przestrzeni pokoju dziecięcego. Co prawda oferta łóżek o takim ładzie nie jest aż tak szeroka jak oferta klasycznych konstrukcji, ale ciągle się poszerza.

 

  

 

Jedna informacja na koniec dotycząca szuflad. Nawet jeżeli na zdjęciu nie jest widoczna szuflada (lub zastaw dwu szuflad) to prawie zawsze istnieje możliwość ich dokupienia. Dodatkowa przestrzeń do przechowywania raczej zawsze się przyda, zwłaszcza w małym pomieszczeniu. Oczywiście u łóżek piętrowych nie brakuje też elementów bezpieczeństwa takich jak barierka po obwodzie górnego łóżka. O ile nie wybrali Państwo odpowiedniego łóżka z litego drewna dla dziecka, to ciągle pozostaje do dyspozycji cała masa łóżek piętrowych z płyt laminowanych.