Połącz się z nami

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Z powrotem do szkoły z meblami Aldo !

Najszersza oferta mebli w naszym sklepie to meble dziecięce. Meble o d narodzin dziecka do wieku dorosłego. Ofertę mebli dziecięcych podzieliliśmy na kilka podkategorii dla uproszczenia wyszukiwania. Do najpopularniejszych i najczęściej wyszukiwanych mebli należą łóżka dziecięce, biurka i krzesła. Bardzo popularne są również łóżka wielofunkcyjne czy kompletne zestawy pokoi dziecięcych. Kategorię pokoi dziecięcych podzieliliśmy na pokoje dziecięce dla dziewcząt i pokoje dziecięce dla chłopców. Na naszych stronach można znaleźć również pokoje dla uczniów i studentów oferujące wszystko niezbędne dla stworzenia komfortowego miejsca do nauki dla uczniów i studentów od pierwszoklasisty aż po maturzystę. I to właśnie, co potrzebne uczniom i studentom, jest tematem dzisiejszego artykułu.

 

 

Pokój dziecięcy pierwszoklasisty

Każdy pierwszy raz, to niepowtarzalne i wielkie przeżycie, z reguły idące w parze z ogromnymi oczekiwaniami. Pierwszy dzień w szkole zdecydowanie należy do takich wydarzeń, tym bardziej że dotyczy nie tylko dziecka, ale w również rodziców. Okres oczekiwań tego wielkiego wydarzenia wypełniony bywa przygotowaniami pokoju dziecięcego dla ucznia. Przygotowaniom i wyborowi odpowiednich mebli warto poświęcić trochę czasu, by stworzyć wygodne i komfortowe miejsce do nauki i odrabiania lekcji, do którego dziecko chętnie będzie powracać. Jak więc zaaranżować taki pokój, by dziecko miało pod ręką wszystkie potrzebne akcesoria? Czego nie może zabraknąć w pokoju pierwszoklasisty? W zasadzie istnieją dwie modelowe sytuacje. Pierwsza, kiedy dziecko ma już własny pokój a brakuje mu tylko miejsca do nauki i odrabiania lekcji, czyli problem polegający w zasadzie na dokupieniu biurka. Druga sytuacja to kompletna aranżacja nowego pokoju dla ucznia.

 

Rozpoczniemy od prostszej sytuacji, czyli uzupełnienia pokoju dziecięcego o biurko i krzesło. Oba te meble powinny swą kolorystyką i wyglądem harmonizować zresztą wyposażenia, co nie stanowi większego problemu przy tak szerokiej ofercie jaka aktualnie jest do dyspozycji. Poważniejszym wyzwaniem jest odpowiednie dostosowanie biurka i krzesła do wzrostu i wagi dziecka. Przede wszystkim dla pierwszoklasistów gorąco polecamy biurka z możliwością ustawienia wysokości i kąta nachylenia blatu. Biurko takie można w prosty sposób dostosować do aktualnego wzrostu dziecka, który w tym wieku mieni się bardzo szybko. Co prawda biurka te nie mają klasycznych miejsc do przechowywania, ale można je zastąpić kontenerem lub regałem, a przy biurku w niczym nie ograniczającym ruchy, dziecko czuje się swobodnie i komfortowo.

 

  

 

Przedstawione na zdjęciach biurka są przykładem wyżej opisanej konstrukcji i można osądzić możliwości ich praktycznego wykorzystania. Dziecko nie przyzwyczajone do pracy przy biurku często przyjmuje nienaturalne, nieodpowiednie dla zdrowego rozwoju pozycje. Odpowiednim nastawieniem biurka upraszczamy dziecku przyjmowanie pozycji odpowiednich dla jego zdrowego i prawidłowego rozwoju, co chyba jest najważniejszym atutem tej konstrukcji.

 

Drugą modelową sytuacją, to kompletna aranżacja nowego pokoju dziecięcego dla ucznia. Wyposażając kompletnie pokój trzeba zacząć od podstaw, czyli od łóżka. Wygodne łóżko o odpowiedniej powierzchni spania, wyposażone odpowiednim materacem to bez wątpienia rzecz najważniejsza. Oczywiście w pokoju dziecięcym dla ucznia nie może też zabraknąć biurka i odpowiedniego krzesła. Jeżeli zdecydują się Państwo na przez nas polecane biurko z możliwością ustawiania, to warto uzupełnić je kontenerem lub regałem z odpowiednią przestrzenią do przechowywania i odkładania. Dziecko powinno mieć do dyspozycji przestrzeń osobistą w postaci szafy czy komody i oczywiście przestrzeń do gier i zabaw.

 

  

 

Jako źródło inspiracji przedstawiamy na dołączonych dwa projekty francuskich producentów. Projekty wykonane przez profesjonalnych projektantów. Specjalnie wybraliśmy dwa oddzielne projekty dla dziewcząt i chłopców. Prezentowane projekty przeznaczone są raczej dla klientów dysponujących wystarczająco dużą przestrzenią. Co jednak zrobić w wypadku małych pomieszczeń?

 

 

Dziecięce łóżko wielofunkcyjne i łóżko piętrowe, rozwiązanie dla małych pomieszczeń

Najwięcej drogocennej przestrzeń w małych pomieszczeniach jesteśmy w stanie zaoszczędzić odpowiednim wyborem łóżka. Pomysłowych konstrukcji oszczędzających przestrzeń jest bardzo wiele. Do dyspozycji są również łóżka piętrowe z dostawką, czyli miejsce do spania nawet dla trójki dzieci. Dziecięce łóżka wielofunkcyjne, oprócz miejsca do spania oferują również zintegrowane biurko, komodę i półki. 

  

 

Oszczędność przestrzeni pokoju dziecięcego dla dwójki lub trójki dzieci jest chyba sprawą pierwszorzędną. Francuski producent specjalizuje się właśnie w tej kategorii mebli i jego projekty mebli dziecięcych do małych pomieszczeń gorąco polecamy. Współczesna oferta jest bardzo szeroka i wybór odpowiednich mebli gwarantujących komfortowe warunki nawet dla wielu dzieci, nie stanowi większego problemu.