Połącz się z nami

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Wiele postaci łóżek do sypialni

Przysłowiowe jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz, w branży meblarskiej działa dosłownie. Oferta łóżek do sypialni jest naprawdę bardzo szeroka i łatwo dostosować miejsce do spania według indywidualnych potrzeb każdego z nas. Jakość snu, tym bardziej jego niedobór czy całkowity brak, wpływa na samopoczucie człowieka i na jego wydajność w ciągu dnia. Wybór odpowiedniego łóżka i materaca jest więc sprawą bardzo ważną. Jak więc wybrać odpowiednie łóżko dla siebie czy dla pary? Próba odpowiedzi na to pytanie jest tematem dzisiejszego artykułu. Przedstawimy kilka prostych zasad pomagających pozytywnie wpłynąć na jakość snu.

 

 

Powierzchnia spania to podstawa

Wielkość powierzchni spania z reguły różni się u łóżek pojedynczych i łóżek podwójnych. Łóżko pojedyncze z powierzchnią spania 140x200 cm jest w pełni wystarczające dla jednej osoby, czasami bywa wykorzystywane przez pary, ale zdecydowanie nie polecamy takiego rozwiązania. Materac 140x200 cm dla pary dorosłych ludzi to rozwiązanie raczej awaryjne, do zaakceptowania tylko w wypadku naprawdę małego pomieszczenia przeznaczonego na sypialnię. Łóżka o powierzchni 140x200 cm są więc raczej przeznaczone dla jednej osoby. Często takie łóżka oferują mnóstwo przestrzeni do przechowywania, bo z reguły wykorzystywane są w małych pomieszczeniach, w których takie przestrzenie raczej zawsze znajdą zastosowanie.

 

 

  

 

Na dołączonych zdjęciach przedstawiamy dwa przykłady łóżek przeznaczonych do mniejszych pomieszczeń. Konstrukcje zaprojektowane pod kątem maksymalnego wykorzystania przestrzeni. Pierwsze zdjęcie przedstawia łóżko z powierzchnią spania 140x200 cm lub 140x200 cm w zależności od potrzeb klienta. Łóżko posiada podnoszony materac z mechanizmem ułatwiającym manipulację. Przestrzeń pod łóżkiem wypełniona jest mnóstwem szuflad, półek do odkładania i przechowywania.

Na drugim zdjęciu widoczne jest łóżko z powierzchnią spania 140x200 cm z zasuwanym stolikiem nocnym i głęboką szufladą na pościel. Biały kolor potrafi optycznie powiększać przestrzeń, stanowi więc idealne połączenie z łóżkiem przeznaczonym do małych wnętrz.

 

 

Łóżko to także stelaż i materace

Dla par mamy do dyspozycji dwa rozmiary łóżek. Łóżka podwójne z powierzchnią spania 160x200 cm, oraz 180x200 cm dla klientów nie ograniczanych brakiem przestrzeni. Oferta łóżek podwójnych podzielona jest nie tylko pod względem powierzchni spania, ale samodzielną kategorię tworzą ekskluzywne łóżka, łóżka z przestrzenią do przechowywania, łóżka z litego drewna czy tanie łóżka. Wybierać możemy z wielu różnych konstrukcji i kolorów. Do łóżek oczywiście można dopasować typowe elementy wyposażenia sypialni, takie jak komoda, lustro, stoliki nocne czy szafa.

 

  

 

Rosnącą popularnością cieszą się łóżka podwójne z wszelkiego rodzaju dostawkami. Częstym uzupełnieniem dostawek jest podświetlenie typu LED do czytania, lub podwieszone stoliki nocne. Tego typu dodatkami wyposażone są zwłaszcza nowocześniejsze konstrukcje, czyli konstrukcje przeznaczone dla klientów, dla których dużą rolę odgrywa również design. Najważniejszą dla wyboru właściwego łóżka jest więc powierzchnia spania, jednak nie mniej ważnymi elementami są stelaż i materac. Stelaże można wybierać od podstawowych (w pełni wystarczających) aż po luksusowe modele z możliwością elektronicznego pozycjonowania. Podobnie szeroką gamę możliwości przedstawiają materace, od najprostszych konstrukcji przez materace ortopedyczne aż po materace korzystające z prawie kosmicznych technologii. Przy ich wyborze nie warto pochopnie podejmować decyzje i ulegać chwytom reklamowym. Bo różnice w cenach mogą być ogromne a różnica w jakości spania minimalna.

 

Wybierając łóżko i materac tylko dla siebie to zadanie bardzo proste, bo uwzględniamy tylko własne zapotrzebowania. Wybierając jednak łóżko dla pary polecamy oddzielne materace pozwalające na lepsze dostosowanie do indywidualnych potrzeb partnerów. Do łóżka 160x200 cm polecamy dwa materace 80x200 cm. To samo dotyczy stelaży. Oddzielne materace są również prostsze w manipulacji i utrzymaniu.