Połącz się z nami

Facebook Twitter Youtube Pinterest


W jaki sposób wybrać powierzchnię spania łóżka podwójnego

Oferta łóżek podwójnych przeróżnych kształtów, kolorów i rozmiarów jest bardzo szeroka. Spróbujemy przekazać kilka porad w jaki sposób wybrać rozwiązanie najlepiej spełniające nasze wymagania. W zasadzie najpopularniejszym rozwiązaniem dla łóżek podwójnych jest powierzchnia spania 160x200 cm. Mając do dyspozycji dostateczną przestrzeń polecamy bardziej komfortowe rozwiązanie dla par, czyli łóżko o powierzchni spania 180x200 cm. Do dyspozycji jest również rozmiar 140x200 cm bardziej odpowiedni dla singli. Rozwiązanie często spotykane w dzisiejszych czasach, kiedy wielu młodych ludzi daje pierwszeństwo karierze zawodowej, oddalając założenie rodziny. Jako pierwsi zauważyli ten trend producenci, poszerzając ofertę łóżek tego właśnie rozmiaru. Oferta łóżek pod materac 140x200 cm jest naprawdę bardzo szeroka i korespondująca z faktem, że większość singli mieszka w wynajętych mieszkaniach mniejszych rozmiarów. Co wszystko w kategorii łóżek mamy do dyspozycji, spróbujemy Państwu przedstawić poniżej.

 

 

Łóżko dla jednej osoby

Oferta łóżek dla jednej osoby z powierzchnią spania 140x200 cm, lub krótsza wersja 140x190 cm, służących do wyposażenia małych pokoi (najczęściej w kawalerek), z reguły posiada konstrukcję wielofunkcyjną. Konstrukcja wielofunkcyjna pozwala na bardzo oszczędne, a zarazem praktyczne zagospodarowanie małych wnętrz. Dla młodych „karierowiczów”, korzystających z mieszkań jako miejsca do spania, łóżka wielofunkcyjne są idealnym rozwiązaniem.

 

   

 

Na dołączonym zdjęciu widoczne jest maksymalne wykorzystanie wnętrza. Pierwsze zdjęcie pokazuje nam łóżko wielofunkcyjne Space up. Dzięki podwyższonej konstrukcji łóżko posiada całą masę łatwo dostępnych półek do odkładania. Podnosząc górną część łóżka uzyskujemy dostęp do kolejnych szuflad i półek. Producent oferuje nam łóżko Space up w dwóch rozmiarach powierzchni spania. Klasyczny rozmiar 140x200 cm i skróconą wersję 140x190 cm. O tym z jakiej wersji skorzysta, klient decyduje dopiero w momencie montażu, konstrukcja tego łóżka umożliwia obie opcje. Drugie zdjęcie to projekt sypialni z łóżkiem Baggy, które oferuje powierzchnię spania 140x190 cm. Łóżko posiadające po obwodzie szuflady i półki, oraz nadstawkę w formie mini regału z półkami do odkładania. Biały kolor tego projektu jest nie tylko elegancki, ale również zalecany do mniejszych pomieszczeń, ponieważ pomaga w ich optycznym powiększeniu. Z tego samego powodu do mniejszych wnętrz polecane są lustra.

 

Klasyczne łóżka podwójne do sypialni

Jak wspominaliśmy na początku, łóżka podwójne możemy wybierać z dwu rozmiarów powierzchni spania. Najpopularniejszym rozwiązaniem w tej kategorii jest rozmiar 160x200 cm. Właściciele większych sypialni mogą skorzystać z bardziej komfortowego rozwiązania o powierzchni spania 180x200 cm. Na pierwszy rzut oka 20 cm nie robi większej różnicy, ale pod względem komfortu spania dala obu partnerów to ogromna różnica. W każdym wypadku łóżko, tak samo jak i materac, powinny być kompromisem spełniającym podstawowe wymagania obu partnerów, tak by każdy czuł się komfortowo. Z tego powodu dla partnerów polecamy oddzielne materace, które lepiej dostosują się do indywidualnych potrzeb każdego z partnerów. Nie tylko dla łóżek podwójnych, warto pamiętać o zasadzie stwierdzającej, że każde łóżko jest tak jakościowe jak materac w nim umieszczony.   

 

    

 

Do każdego prezentowanego łóżka znaleźć można w naszej ofercie wiele innych elementów o identycznym wzornictwie. Do dyspozycji są komody, stoliki nocne czy szafy. Każdy z tych elementów można nabyć oddzielnie, dzięki czemu możemy stopniowo wyposażać wnętrze sypialni.

 

Oferta łóżek podwójnych, pojedynczych czy łóżek dla uczni i studentów jest bardzo szeroka. Wszystkie łóżka w ofercie naszego sklepu mają stelaż w cenie łóżka i są bez materaca, który każdy powinien wybierać według własnych potrzeb. Szeroka jest również gama materiałów wykorzystywanych do produkcji łóżek. W naszej ofercie nie brakuje łóżek z litego drewna, płyt laminowanych czy płyt MDF.