Połącz się z nami

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Sypialnia w małym mieszkaniu

Jak zaaranżować sypialnię w małym pomieszczeniu, lub w pomieszczeniu o nietypowym układzie? Jak wyposażyć takie pomieszczenie by pozostało przewiewne, bez zbędnych, czy wręcz przeszkadzających, mebli? Jak do tego jeszcze dotrzymać podstawowe zasady ustawienia łóżka, tak by nie było umieszczone pod oknem ani w pobliżu ogrzewania? To już nie lada wyzwanie, a rozwiązanie raczej nie obejdzie się bez kompromisów. W dzisiejszym artykule spróbujemy przedstawić Państwu kilka konstrukcji, dzięki którym wystarczy minimum kompromisów w aranżacji sypialni nawet w bardzo złożonych warunkach.

 

 

Idealnym rozwiązaniem wyposażenia sypialni w małym pomieszczeniu to łóżko z szufladami

Najwięcej przestrzeni w sypialni jesteśmy w stanie zaoszczędzić odpowiednim wyborem i ustawieniem łóżka. Współczesna oferta łóżek jest bardzo szeroka i zawiera wiele pomysłowych konstrukcji koncentrujących się zwłaszcza na przestrzeni do przechowywania. Właśnie takie konstrukcje potrafią rozwiązać nie jeden problem. Kolejnym sposobem na zaoszczędzenie przestrzeni to dostawki przeróżnych wielkości i kształtów. Dostawki najczęściej ustawiane są w wezgłowiu łóżka, często bywają również wyposażone oświetleniem LED. Łóżka z dostawkami eliminują konieczność ustawiania po bokach stolików nocnych, co docenimy zwłaszcza aranżując długie i wąskie pomieszczenie. Niektóre dostawki umiejętnie wykorzystują przestrzeń nad łóżkiem. Ważnym jest również wybór odpowiedniej powierzchni spania. Dla singli wystarczy łóżko o powierzchni spania 140x200 cm. Współczesna oferta tego formatu łóżek jest naprawdę szeroka. Dla par są do dyspozycji łóżka pod materac 160x200 cm, a do większych pomieszczeń bardziej komfortowa opcja 180x200 cm.

 

  

 

Jako przykład bardzo oszczędnej, pod względem wykorzystania przestrzeni, konstrukcji, przedstawiamy łóżko francuskiego producenta z szufladami i dostawką. Łóżko kolekcji Most, dostępne od razu w kilku odcieniach i rozmiarach. Łóżko dostępne w opcji dla singli i dla par. Szuflady umieszczone po obwodzie łóżka tworzą przestrzeń osobistą dla każdego z partnerów. Niepozorna dostawka oferuje zaskakująco sporo przestrzeni do przechowywania, dzięki bocznym półkom i półce w wezgłowiu. Na dołączonych zdjęciach łatwo ocenić, że ta konstrukcja eliminuje potrzebę ustawiania stolików nocnych po bokach.

 

We współczesnej ofercie znaleźć można również konstrukcje umiejętnie wykorzystujące pionowy wymiar pomieszczenia. Istnieją konstrukcje z dostawkami o wysokości nawet 180 cm, rozwiązanie z sukcesem zastępujące nawet obszerną szafę i komodę. Łóżko z dostawką czy szufladami, ewentualnie w kombinacji obojga, w znacznym stopniu rozwiązują problem braku przestrzeni w pomieszczeniu.

 

 

 

Na kolejnych zdjęciach przedstawiamy przedstawicieli wyżej opisanych rozwiązań. Na pierwszym z nich widoczne jest nowoczesne łóżko Alba z dostawką, ana drugim ze łóżko kolekcji Evo z dostawką wielkości mniejszej meblościanki. Przestrzeń do przechowywania dostępna u tej konstrukcji jest naprawdę ogromna, jednak zajmowana powierzchnia jest tylko nieznacznie większa niż powierzchnia samego łóżka. Zwłaszcza na drugim zdjęciu, sami mogą Państwo ocenić prawie nieograniczone możliwości współczesnych konstrukcji.

 

Dzięki pomysłowym konstrukcjom, możemy nawet w bardzo małych i ciasnych pomieszczeniach zaaranżować elegancką i komfortową sypialnię, gwarantującą głęboki i jakościowy sen.