Połącz się z nami

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Stoliki do kawy, nowe trendy w ich konstrukcji

Bardzo trudno chyba wyobrazić sobie salon bez stolika do kawy. Wybór odpowiedniego stolika warto więc dokładnie przemyśleć. Może on bowiem być przysłowiową kropką nad i wnętrza salonu. Oferowane są stoliki do kawy przeróżnych konstrukcji, materiałów i rozmiarów. W ofercie nie brakuje również stolików z przestrzenią do przechowywania, małych, dużych, czy stolików z okleinami tematycznymi. Jaki stolik wybrać, jakie w ogóle mamy możliwości? Próbą odpowiedzi na te i wiele innych pytań jest właśnie dzisiejszy artykuł.

 

 

Kiedy w salonie brakuje przestrzeni

Mając do dyspozycji niewielką przestrzeń do wyposażenia salonu, polecamy stoliki z dodatkową przestrzenią do przechowywania. We współczesnej ofercie znaleźć można wiele stolików z szufladami, półkami, czy nawet stolików rozkładanych. Dla klientów często przyjmujących gości idealnym rozwiązaniem są stoliki z możliwością rozłożenia, dysponujące większą przestrzenią do ustawienia posiłków i przekąsek. Stoliki z szufladami i półkami do odkładania mogą służyć do przechowywania czegokolwiek, od gazet i czasopism aż po płyty DVD czy piloty zdalnego sterowania. Ważnym elementem wyboru jest również sama wielkość stolika, która nie powinna przekraczać rozmiaru sofy.

 

    

 

Dodatkowe przestrzenie do przechowywania u stolików do kawy zaczęły się pojawiać stosunkowo nie dawno. Warto dodać, że akurat takie rozwiązanie jest bardzo praktyczne zwłaszcza w mniejszych pomieszczeniach. Stoliki z możliwością rozłożenia są również praktycznym rozwiązaniem, ale z reguły możliwość rozłożenia opłacona jest utratą przestrzeni do przechowywania i należy wcześniej przeanalizować która z opcji jest odpowiedniejsza dla danych warunków.

 

 

Nietypowe stoliki do kawy

Do naprawdę nietypowych stolików należy zaszeregować stoliki oferujące blat oklejany przeróżnymi motywami. Kolekcja swym wyglądem najbardziej przemawia do młodych ludzi lubiących się wyróżniać i indywidualnie tworzyć unikalne wnętrza. Motywów dekoracyjnych oferowanych przez francuskiego producenta, jest cała masa i na pewno każdy wybierze coś odpowiedniego dla siebie.

 

 

 

Stolik z okleiną dekoracyjną może całkowicie odmienić wygląd wnętrza. Oprócz szerokich możliwości wyboru odpowiedniego motywu, na pewno spodoba się również bardzo atrakcyjna cena tych stolików, doceniana zwłaszcza przez studentów. Nietypowa kolekcja poszerzająca możliwości stworzenia unikalnego wnętrza według własnego gustu.

 

 

Stoliki do kawy z przeróżnych materiałów

Nie tylko co do wielkości, typu konstrukcji czy wyglądu, ale również pod względem materiałów zastosowanych do produkcji, mamy do dyspozycji szeroką gamę. Możemy wybierać stoliki z płyt laminowanych lub płyt MDF, ale nie zabrakło również stolików do kawy z litego drewna. Stoliki z drewna mają z reguły masywną konstrukcję i mogą z powodzeniem stanowić centralny element dekoracyjny wnętrza.

 

  

 

Fakt ten może odradzać o d tego typu materiału zwłaszcza właścicieli mniejszych mieszkań, lub zwolenników nowoczesnego stylu. Jednak współczesne meble z litego drewna, również stoliki do kawy, oferowane są również o nowoczesnym, czasami wręcz ponadczasowym, wyglądzie. Często stoliki do kawy są niedocenianym elementem wyposażenia wnętrz, ale jak można ocenić na dołączonych zdjęciach, nie zawsze tak musi być.