Połącz się z nami

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Specyficzne cechy pokoju studenckiego

Podczas aranżacji pokoju dla dziecka, a raczej w czasie dorastania dziecka, pokój przechodzi trzema podstawowymi fazami. Pierwszym krokiem jest pokój dziecięcy dla niemowlaka, później zmienia się na pokój przedszkolaka i ucznia, by w końcu przetransformować się w pokój studencki. Oczywiście wszystkie fazy zależą od środków, przestrzeni i zapotrzebowania i nie każdy pokój dziecięcy musi przez nie przejść. Początkowym fazom pokoi dziecięcych poświęciliśmy już kilka poprzednich artykułów, więc dzisiaj skupimy się na pokoju dla studenta czy studentki. Czego nie powinno w takim pokoju zabraknąć i co oferują nam współczesne meble.

 

 

Łóżko z odpowiednią powierzchnią spania

Podstawą pokoju dziecięcego jest łóżko, a główną różnicą pomiędzy łóżkiem dziecięcym a łóżkiem studenckim to powierzchnia spania. Standardowy rozmiar łóżka dziecięcego to 90x200 cm, do pokoi studenckich gorąco polecamy łóżka pod materac 120x200 cm lub 140x200 cm. Łóżko studenckie to w większości wypadków również miejsce do nauki, i w łóżku większych rozmiarów studenci czują się na pewno bardziej komfortowo. Więc jeżeli tylko warunki na to pozwalają warto sobie pozwolić na tę odrobinę luksusu.

 

   

 

Na dołączonych zdjęciach prezentujemy łóżko dla dorastających nastolatek, o powierzchni spania 120x200 cm i łóżko o powierzchni 140x200 cm dla chłopców. Oferta łóżek studenckich jest bardzo szeroka i zawiera również wiele rozwiązań do małych pomieszczeń, z dużą ilością przestrzeni do przechowywania w formie szuflad, półek i rożnych dostawek. Wielofunkcyjne łóżka studenckie z dużą ilością miejsc do przechowywania są również odpowiednim rozwiązaniem do pokoju dziecięcego zajmowanego przez dwójkę rodzeństwa, kiedy musimy pokój zaaranżować w taki sposób by odpowiadał jak młodszemu, tak i starszemu dziecku. Wielofunkcyjne łóżko z dużą ilością miejsc do przechowywania pozwala nam na zaoszczędzenie drogocennej przestrzeni.

 

                                                                                        

 

Częstym rozwiązaniem w sytuacji kiedy mamy do dyspozycji tylko jedno pomieszczenie dla dwójki dzieci, bywa łóżko piętrowe. Dla dwójki dzieci z dużą różnicą wieku nie polecamy jednak takie rozwiązanie. Starsze z rodzeństwa potrzebuje trochę więcej przestrzeni i prywatności, poza tym łóżka piętrowe oferują powierzchnię do spania tylko 90x200 cm. U dwójki dzieci z dużą różnicą wieku warto zastosować pojedyncze łóżka dla każdego z nich.   

 

 

Biurko dla studenta lub studentki

Tutaj podobnie jak u łóżka, chodzi głównie o wielkość blatu. Z rosnącym wiekiem dziecka, rośnie ilość obowiązków połączonych z wykorzystaniem biurka. Co prawda u biurka studenckiego nie ma już potrzeby ustawiania wysokości czy kąta nachylenia blatu, ale większy blat i dostateczna ilość przestrzeni do przechowywania są jak najbardziej wskazane. Reszta mebli typu komoda, szafa,półki, regały czy biblioteczka mogą pozostać bez zmian o ile nie zdecydują się Państwo na kompletnie nowe wyposażenie pokoju studenckiego, bo i takich kompletnych zestawów znajduje się w naszej ofercie sporo.

 

  

 

Kolejne zdjęcia przedstawiają projekty pokojów studenckich. Komfortowa przestrzeń, duże biurko, obszerny regał i odrobina prywatności zapewne przyczynią się do lepszego samopoczucia dorastających dzieci a to z kolei bywa powodem lepszych wyników w nauce.