ceneo
Infolinia: +48 796 693 889 (po-nie 8:00 - 18:00)
Darmowy transport

Sofy do salonu

Poszukując idealnej sofy do salonu, wiele osób kieruje się przede wszystkim względami estetycznymi – ładna, brzydka, będzie pasować lub nie, zgra się ze ścianami ścian lub będzie z nimi kontrastować. Często jednak zapomina się o tym, że nie tylko… Więcej

Potrzebujesz pomocy?
Janusz
+48 796 693 889
Po - Nie 8:00 - 18:00
Według ceny
  • Kraj pochodzenia
  • Materiał filtr
  • Styl filtr
Tapicerowany taboret Sao Bento 20500045

Tapicerowany taboret Sao Bento 20500045

Dostępność
do 3 tygodni
312 zł

Sofy do salonu

Poszukując idealnej sofy do salonu, wiele osób kieruje się przede wszystkim względami estetycznymi – ładna, brzydka, będzie pasować lub nie, zgra się ze ścianami ścian lub będzie z nimi kontrastować. Często jednak zapomina się o tym, że nie tylko kolor sofy pokojowej ma znaczenie – najważniejsze są potrzeby użytkowników.

Sofy do pokoju dziennego – rozkładane z funkcją spania

Sofa do pokoju dziennego a sofa, która w nocy ma pełnić funkcję łóżka to nie to samo. Nie jest łatwo połączyć te dwa meble w całość. Przy wyborze sofy do salonu z funkcją spania najlepiej zacząć od pytania: jak często ktoś będzie spał na sofie? Jeśli ma to być sofa rozkładana na okazjonalne wizyty gości, wówczas lepiej skupić się na tym, jak sofa sprawdzi się w salonie w ciągu dnia. W takim przypadku należy po prostu niej usiąść i wygodnie się oprzeć. Jeśli jednak sofa będzie zastępować sypialniane łóżko, wówczas należy dobierać sofę pod wzrost i wymiary użytkowników. Oczywiście sofa powinna być rozłożona. W takiej sytuacji warto również zwrócić uwagę na twardość materaca.

Nowoczesne sofy do salonu i pokoju

Szukając odpowiedniej sofy do salonu najlepiej zacząć od określenia, jaki styl powinna reprezentować. Nowoczesne sofy do salonu są bardzo dobrym rozwiązaniem, ponieważ ich kolor i forma pasują nie tylko do minimalistycznych wnętrz, ale równie dobrze sprawdzają się we wnętrzach całkiem tradycyjnych. Nowoczesne sofy do salonu wyróżniają się przede wszystkim funkcjonalnością – niewielkie rozmiary często kryją w sobie wiele możliwości, na przykład schowki na poduszki lub pościel. Nowoczesne sofy pokojowe to nie klasyczne siedzisko z oparciem i podłokietnikami. Coraz więcej osób decyduje się na sofy modułowe, które można zestawiać z różnych niezależnych od siebie elementów, a w razie konieczności można je również rozbudować.

Tanie sofy do salonu

Sofa to jeden z najważniejszych mebli w domu – warto więc poszukać tej jedynej, która da wiele radości i komfortu. Na szczęście mnogość ofert sprawia, że kupno taniej sofy do salonu nie nastręcza większych trudności. Tanie sofy do salonu oraz pokoju dziennego to wręcz standard w każdym salonie meblowym. Można przebierać w fasonach, kolorach, rodzajach wykończenia i znaleźć taką sofę, która w całości będzie odpowiadać charakterowi wnętrza oraz rodzajowi użytkowania. Tanie sofy do salonu są równie mocne i trwałe jak te, które opatrzone są nieco droższymi metkami. Różnica najczęściej występuje w zakresie użytego materiału tapicerki – skórzana tapicerka nie zawsze okaże się najbardziej praktycznym rozwiązaniem.

Zapisz się do newslettera
Oferty maksymalnie 2x w miesiącu, możesz zrezygnować w każdym momencie