Połącz się z nami

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Sen każdej dziewczyny? Łóżko z baldachimem

Chyba każda dziewczyna marzyła kiedyś o łóżku dla prawdziwej księżniczki, czyli łóżku z baldachimem. Mając więc do dyspozycji przynajmniej trochę przestrzeni, warto chyba spełnić te marzenia naszej małej księżniczki. Oferta łóżek z baldachimem nie jest za bardzo szeroka, cieszy nas więc fakt że możemy przedstawić Państwu przynajmniej kilka ciekawych konstrukcji. W dzisiejszym artykule spróbujemy przedstawić co oferuje rynek w tym temacie, i w jaki sposób zaaranżować łóżko z baldachimem do pokoju dziewczęcego.

 

 

Łóżko z baldachimem jako pojedynczy element

Łóżko z baldachimem to tak oryginalny mebel, że nie ma potrzeby kompletnej aranżacji pokoju dziecięcego w jednolitym stylu. Nic nie stoi na przeszkodzie by do już kompletnie umeblowanego pokoju dziecięcego ustawić łóżko z baldachimem jako element centralny pokoju. Jak już wspominaliśmy oferta łóżek z baldachimem nie jest za wiele, ale absolutna większość nadaje się do takiego właśnie ustawienia. Łóżko z baldachimem nie musi być tylko centralnym elementem dekoracyjnym, ale może ono być również praktycznym miejscem do spania.

 

    

 

Przedstawiona na pierwszym zdjęciu konstrukcja posiada praktyczną szufladę, którą możemy wykorzystać jako dodatkowe miejsce do spania lub jako przestrzeń do przechowywania. Konstrukcja baldachimu wyobrażona na drugim zdjęciu dokumentuje jej wysoką jakość. W ofercie łóżek z baldachimem, przedstawiona wyżej konstrukcja jest bodajże jedyną, będącą częścią składową obszernej kolekcji, co umożliwia na aranżację pokoju dziecięcego w jednolitym stylu. Romantyczny wygląd z motywami serduszek na każdym z mebli kolekcji, zapewne spodoba się absolutnej większości dziewczynek czy dorastających nastolatek. Popularny biały kolor konstrukcji, łatwo połączyć z jeszcze popularniejszym kolorem różowym w formie pościeli czy dekoracji. Kolekcja zawiera dyskretne,ale zauważalne elementy stylu rustykalnego. Wyborem tej kolekcji możemy stworzyć unikalne i eleganckie wnętrze. Dodatkowym atutem jest bardzo wysoka jakość materiałów i wykonania, będąca raczej standardem u tego belgijskiego producenta.

 

Kolejną ofertę łóżek z baldachimem przynosi duński producent mebli dziecięcych z litego drewna. Co prawda i ten producent oferuje kolejne elementy wyposażenia o podobnym wyglądzie, ale oferta nie jest już tak kompleksowa, i również wygląd i konstrukcja są prostsze i bardziej „dziecięce” i raczej nie zadowolą dorastającej nastolatki. Nadal jednak chodzi o łóżka z baldachimem, które ustawione w pokoju dziewczęcym, mogą całkowicie zmienić charakter wnętrza. Meble z litego drewna są bardzo popularne do aranżacji pokoju dziecięcego, w dodatku duński producent oferuje szeroką gamę dekoracji, z których na dołączonych zdjęciach widoczne są eleganckie poduszki dekoracyjne.

 

     

 

Łóżka z baldachimem tego producenta posiadają identyczną konstrukcję, którą możemy uzupełniać i zmieniać dzięki dodatkom i dekoracjom. Wybierać można kolor pokrowca materaca czy wygląd poduszek dekoracyjnych. Łóżka można uzupełnić zestawem dwu lub trzech szuflad. W zależności od potrzeb można też dopełnić łóżko regałem, komodą czy szafą.

 

U wszystkich łóżek z baldachimem baldachimy są zdejmowane co umożliwiaj ich pranie. Baldachim może być wykorzystany tylko jako element dekoracyjny (pierwsze z dołączonych zdjęć) lub może na noc zakryć całe łóżko, tworząc barierkę częściowo chroniącą dziecko przed owadami.