Połącz się z nami

Facebook Twitter Youtube Pinterest


ROZWIĄZANIE PROBLEMU BRAKU MIEJSCA DO PRZECHOWYWANIA II

W poprzednim artykule zajmowaliśmy się brakiem miejsc do przechowywania w sypialni. W roli głównej występowały łóżka, które dzięki wielkim pojemnikom w postaci szuflad i nadstawek ten problem rozwiązywały. Dziś zajmiemy się przede wszystkim tym, jak zaoszczędzić miejsce a zarazem zyskać przestrzeń do przechowywania dzięki doborowi właściwego łóżka w dziecięcym pokoju. Również oferta dziecięcych łóżek z pojemnikami jest bardzo szeroka, a przede wszystkim praktyczna. Za pomocą dziecięcych łóżek można nieraz zaoszczędzić tyle miejsca i uzyskać je do przechowywania, że w ten sposób można w gruncie rzeczy zastąpić na przykład szafę czy komodę.  Kilka ciekawych, dobrze przemyślanych projektów łóżek dziecięcych dziś chcemy przedstawić. Projekty francuskich producentów stały się bardzo popularne.    

Dziecięce łóżko s miejscem do przechowywania dla pojedynczego dziecka

Najczęstszym i najbardziej skutecznym rozwiązaniem w trakcie urządzania dziecięcego pokoju  dla jedynaka jest dziecięce wielofunkcyjne łóżko. Wybierać można z bogatej oferty odcieni i projektów. Wielofunkcyjne łóżko często prócz przestrzeni uzyskanej dzięki podwyższeniu łóżka oferuje ponadto biurko czy praktyczne półki. Wokół łóżka na antresoli jest poza tym barierka, łóżka są dzięki temu bezpieczne dla dzieci nawet kiedy te są jeszcze małe.    

       

 

 

 

 

 

 

 

 

Czasami w skład łóżka wchodzą komody z kategorii szaf lub ze szufladami,czasami wprost duże szafy, jak na przykład w dziecięcym łóżku Battle na pierwszym zdjęciu. Producenci zazwyczaj oferują odróżnione odcienie mebli w zależności od tego, czy mają być przeznaczone dla dziewcząt, czy dla chłopców, nieraz jednak są to odcienie neutralne. Wielofunkcyjne łóżko to szereg miejsc do przechowywania i odkładania przedmiotów, a jeżeli do urządzania pokoju dziecięcego mamy do dyspozycji tylko małe pomieszczenie, zyskujemy dzięki takiemu łóżku dużo miejsca. Ostatecznym wzbogaceniem oferty jest wysuwane biurko, które jest składnikiem prawie każdego wielofunkcyjnego łóżka. Dziecięce łóżko w tej praktycznej wersji można zamawiać w różnym wykonaniu z punktu widzenia zastosowanego materiału, od laminatu przez deskę mdf deskę aż po masyw, najczęściej z drewna sosnowego.    

Do wielofunkcyjnego łóżka można w identycznym stylu i odcieniu dobierać inne elementy dziecięcych mebli, o ile znajdzie się na nie miejsce w zaplanowanym pomieszczeniu. Każde dziecięcie łóżko z miejscami do przechowywania należy do innej kolekcji, która daje możliwość urządzenia dziecięcego pokoju dla dwójki dzieci. Rodzice dwójki dzieci szukają z całą pewnością innego rodzaju łóżka.    

Dziecięce łóżko z miejscem do przechowywania dla dwójki dzieci

W gruncie rzeczy istnieją  dwa rozwiązania problemu, jak urządzić dziecięcy pokój dla dwójki dzieci. Jeżeli w pomieszczeniu zabrakłoby miejsca dla dwu klasycznych łóżek, warto się zastanowić nad zakupem dziecięcego łóżka piętrowego lub  łóżka dziecięcego z dostawką. Również te łóżka prócz samego miejsca do spania dla dwójki dzieci potrafią zaoferować miejsce do przechowywania a nieraz nawet i trzecie łóżko. W ten sposób można właściwie kupując jedno łóżko mieć miejsce dla trójki. Bardzo popularne piętrowe łóżka proponuje francuski producent.     

    

Na naszych zdjęciach widać, jak dobrze przemyślany jest projekt i ile miejsca do przechowywania może oferować piętrowe łóżko. Wokół łóżek każde dziecko ma do dyspozycji własną półkę do odkładania książek. Na pierwszym zdjęciu piętrowe łóżko Stim zawiera nawet szafę, łóżka są nietypowo na różnych poziomach a nie jak zazwyczaj regularnie ponad sobą. Na drugim zdjęciu widać piętrowe łóżko Swan razem ze szufladą, która może posłużyć również jako leżanka dla trzeciego dziecka, lub jako klasyczne miejsce do przechowywania. Tu również  nie brakuje wokół łóżek półek na książki czy zabawki.     

    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Popularnym rozwiązaniem, jak już zostało powiedziane, są dziecięce łóżka z dostawką . Te tak samo jak piętrowe łóżka porafią zaoszczędzić mnóstwo miejsca w dziecięcym pokoju, na przykład do zabawy. Łóżko z dostawką oferuje nieraz miejsce do przechowywania w postaci szuflady, w jego skład wchodzi często półka do odkładania. Łóżko z dostawką jest odpowiednim rozwiązaniem dla rodziców, którzy obawiają się, że łóżko piętrowe mogłoby być zbyt wysokie.  

W każdym razie również w przypadku pokoju dziecięcego obowiązuje, że dzięki właściwemu doborowi dziecięcego łóżka można zaoszczędzić dużo miejsca w pomieszczeniu a zarazem zyskać dostateczne miejsce do przechowywania. Nasza oferta francuskich, niemieckich czy belgijskich mebli jest na pewno dla wszystkich dobrą inspiracją.