Połącz się z nami

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Różnokolorowe kombinacje bez obaw

Będąc w trakcie przygotowań do aranżacji pokoju dziecięcego dla swojej pociechy czy pociech, dzisiejszy artykuł może być w pewnym sensie inspiracją. Pokój dziecięcy jest specyficznym miejscem, w którym dziecko przeżywa wielokrotnie „swój pierwszy raz”. Pierwszy własny pokój, pierwszy noc bez rodziców, pierwsze zadanie domowe i wiele, wiele innych. Pokój dziecęcy powinien więc być godną scenerią dla takich przeżyć. Powinien być dla dziecka ostoją spokoju i pewności i bezpieczeństwa. Oprócz tego pokój jest również miejscem zabaw, więc powinien być wesoły i kolorowy. Pod względem kolorystyki pokój dziecięcy jest również specyficznym miejscem, w którym nie musimy obawiać się eksperymentów, bo wszystkie kombinacje są tu dopuszczalne. Dzisiejszy artykuł dotyczy właśnie eksperymentów kolorystycznych i mogą Państwo być zaskoczeni jak elegancko mogą wyglądać nawet bardzo nietypowe kombinacje kolorów. Dla inspiracji prezentujemy kilka projektów duńskich projektantów.

 

 

Kolory do pokoju dziecięcego dla dziewcząt

Większość z Was poprawnie przewiduje, że chodzi tu o różowy, fioletowy i biały kolor. Są to najpopularniejsze kolory do pokoju dziecięcego dla dziewcząt. Ogromnym powodzeniem cieszą się od wielu lat i raczej nic nie zmieni upodobań małych dam prze wiele następnych lat i także duński producent oferuje szeroką gamę produktów w tych właśnie kolorach. Spróbujemy pokazać, że można stworzyć eleganckie i oryginalne wnętrze z kombinacji różnych kolorów. Trudno bowiem stworzyć oryginalne wnętrze w morzu jednolitego koloru, czasami bowiem co za wiele to nie zdrowo. Odpowiednią kombinacją różnych kolorów, możemy czasami osiągnąć więcej. Projektów tego typu jest cała masa.

 

   

 

Do miłośników wyraźnych kolorów, bardziej chyba przemawia pierwszy projekt, łączący meble koloru różowego i fioletowego. Projekt pokoju dziecięcego dla małej dziewczynki z łóżkiem na antresoli i zestaw stolika dziecięcego z krzesełkami. Łóżko na antresoli jest idealnym rozwiązaniem do mniejszych pomieszczeń i cały prezentowany projekt stworzony został pod tym kątem. Przestrzeń pod łóżkiem można wykorzystać w dowolny sposób. Z reguły bywa wykorzystywana jako przestrzeń do przechowywania, w której możemy nawet umieścić inne mniejsze meble. Zaoszczędzoną w ten sposób przestrzeń możemy wykorzystać jako miejsce do gier i zabaw.

 

Drugi projekt przeznaczony jest dla bardziej konserwatywnych klientów. Łączy w sobie kolor biały z jasno różowym. Duński producent oprócz mebli dziecięcych z litego drewna, oferuje całą masę dekoracji, które mogą ożywić wnętrze a czasem nawet całkowicie zmienić jego charakter. W drugim projekcie wykorzystano łóżko z baldachimem. Konstrukcja niezmiernie popularna i lubiana, ale wymagająca więcej przestrzeni. Połączenie jasnych kolorów przyczynia się również do rozjaśnienia wnętrza i może znaleźć zastosowanie w ciemniejszych pokojach z ograniczonym dojściem naturalnego światła słonecznego.

 

 

Kolory do pokoju dziecięcego dla chłopca

Oczywiście preferencje kolorystyczne chłopców diametralnie różnią się od tych dziewczęcych, a najpopularniejszym od lat kolorem jest oczywiście niebieski. Bardzo często w pokojach dziecięcych dla chłopców spotykamy się również z kolorem białym, lub kombinacją białego i niebieskiego. My jednak chcemy pokazać trochę nietypowych, lecz nie mniej ciekawych kombinacji.

 

  

 

Pierwszy projekt pokoju dziecięcego dla chłopców to kombinacja koloru czerwonego (niektórym kojarzącego się z marką bardzo szybkich samochodów) i odcienia antracyt. Ciemny odcień antracytu wygląda bardzo elegancko i przeznaczony jest do pokoi dziecięcych dla chłopców. By jednak wnętrze nie wyglądało zbyt ciemne i smutne, duński producent zastosował dodatkowy kolor, który rozjaśnia wnętrze. Prezentowany projekt jest również idealnym rozwiązaniem pokoju dziecięcego dla dwójki rodzeństwa płci przeciwnych.

 

Drugi projekt korzysta z typowego chłopięcego koloru niebieskiego. Dla lekkiego ożywienia i podkreślenia oryginalności, producent wprowadził dodatkowo kolor zielony. Dzięki możliwości zamawiania poszczególnych elementów, klient sam decyduje który kolor będzie dominował i nic nie stoi na przeszkodzie by proporcje kolorów były odwrotne niż na zdjęciu. Możemy też podmienić kolory i wynik może wyglądać jak na dolnym zdjęciu.

 

 

Wybór kolorów i dekoracji w pokoju dziecięcym to ważna decyzja. Dzięki szerokiej ofercie pojedynczych elementów i szerokiej gamie kolorów mamy możliwość stworzenia pokoju dziecięcego w dowolnej kombinacji kolorów, zachowując jego praktyczność i komfort używania. Na zdjęciu ostatniego projektu łatwo można osądzić nie tylko elegancki wygląd mebli w kombinacji koloru zielonego i odcienia antracytu, ale również jego praktyczność. Pokój zawiera wszystkie niezbędne dla dziecka meble, w przypadku zestawu stolika dziecięcego z krzesełkami idealnie dostosowanych do wzrostu dziecka. Również łóżko jest dostępne w klasycznym rozmiarze 90x200 cm, tak i w mniejszym rozmiarze, pod materac 70x160 cm. Mobilny kontener dzięki umieszczeniu na kółkach jest prosty w przemieszczaniu nawet dla małego dziecka.

 

Wspólnym mianownikiem wszystkich prezentowanych projektów duńskiego producenta jest materiał wykorzystany do produkcji mebli. Jest nim jakościowe drewno sosnowe. Odpowiednio wysuszone bez wad i pęknięć, nie podlegające deformacjom pod wpływem środowiska. W dodatku naturalne drewno sosnowe jest ekologiczne i nieszkodliwe dla zdrowia.