Połącz się z nami

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Przewijak, najbezpieczniejszy sposób na przewijanie dziecka

Tak jak wiele innych rzeczy, również wygląd mebli dla niemowląt zmienił się w znacznym stopniu na przestrzeni ostatnich kilku lat. Producenci przedstawiają coraz to nowe konstrukcje z naciskiem na bezpieczeństwo i praktyczne wykorzystanie. Wielką popularnością ostatnio cieszą się komody dziecięce z przewijakiem, które tworzą swego rodzaju centrum opieki nad dzieckiem. Przewijak przymocowany do komody zapewnia bardzo bezpieczne przewijanie niemowlęcia z wszystkimi potrzebnymi do tego akcesoriami w zasięgu ręki. Nawet jeżwli nie zamierzają Państwo tworzyć pokoju dziecięcego dla niemowlęcia, ale tylko kupić łóżeczko dziecięce, to jednak gorąco polecamy uzupełnić je właśnie o komodę z przewijakiem. Kiedy dziecko dorośnie, przewijak można w prosty sposób zdemontować i nadal korzystać z komody. Oferta takich komód jest bardzo szeroka, a z reguły są one częścią składową kolekcji, mamy więc do dyspozycji kolejne meble o identycznym wyglądzie.

 

 

Komoda z przewijakem jako pojedynczy element wyposażenia pokoju dziecięcego

Jak już wspominaliśmy komody z przewijakiem to obszerna kategoria mebli, zawierająca przeróżne konstrukcje. W zasadzie jednak możemy ją podzielić na dwie podstawowe podkategorie. Pierwszą z nich są pojedyncze meble a drugą stanowią komody połączone z łóżeczkiem dziecięcym. Z pojedynczych elementów przedstawimy ofertę francuskiego producenta, który do komody z przewijakiem dołącza mini regał z możliwością umieszczenia z boku lub z tyłu komody. Z komody i regału możemy korzystać również później po zdemontowaniu przewijaka.

 

     

 

Zamiarem producenta było udostępnienie rodzicom, a zwłaszcza mamusiom, dodatkowej przestrzeni do przechowywania. Przestrzeń ta tworzona jest szufladami lub szafkami do przechowywania wyprawki dziecięcej i pieluszek oraz regałem do odkładania drobnych przedmiotów. Zresztą każdy z rodziców znajdzie chyba własny sposób do wykorzystania oferowanej przestrzeni. Ważne by wszystkie potrzebne do przewijania akcesoria były zawsze pod ręką, i by nie było potrzeby odbiegania po cokolwiek i zostawiania choć przez chwilę dziecka bez opieki. Nie ważne czy do tego celu wybiorą szuflady czy szafki. Bardzo praktyczną jest również otwarta półka do odkładania umieszczona pod blatem komody. Na pierwszych dwu zdjęciach przedstawiamy komody z przewijakiem jako pojedyncze elementy, do których oferowane są kolejne elementy wyposażenia o identycznym wyglądzie. Jak wygląda kompletnie wyposażony pokój niemowlęcy łatwo osądzić na kolejnym ze zdjęć.

 

                                                       

 

Co do regałów to oczywiście oprócz wspominanego mini regału, służącego do uzupełnienia komody, istnieją również regały większych rozmiarów (widoczny na zdjęciu), które oczywiście można tak samo wykorzystać w wieku późniejszym, tylko prawdopodobnie zmienią się przedmioty w nim umieszczane.

 

 

Komoda z przewijakiem jako część łóżeczka wielofunkcyjnego

Jak wspominaliśmy na wstępie kolejną podkategorią są komody z przewijakiem zintegrowane z łóżeczkiem dziecięcym. Wielofunkcyjne łóżeczka dziecięce to nowa generacja mebli oszczędnych pod względem przestrzeni i środków finansowych. Łóżeczka wielofunkcyjne można rozłożyć na dwa samodzielne meble. Na tradycyjne łóżko dziecięce (o powierzchni spania nawet 90x200 cm) i komodę. Łóżeczko wielofunkcyjne możemy więc wykorzystywać od narodzin dziecka do jego dorosłości, co oznacza znaczną oszczędność środków finansowych. Zwykłe łóżeczko dziecięce jest odpowiednie dla dziecka do lat trzech, a następnie musimy kupić nowe łóżko. Francuski producent przynosi bardzo praktyczne rozwiązanie, które eliminuje potrzebę kupowania nowego łóżka, a w dodatku eliminuje problem niepotrzebnego już łóżeczka dziecięcego, które „wyrosło” do rozmiarów łóżka dziecięcego inadal można z niego korzystać. Powróćmy jednak do komody z przewijakiem., która pomimo połączenia z łóżeczkiem oferuje takie same możliwości co pojedynczy mebel.

 

   

 

Na pierwszym zdjęciu widoczne jest łóżeczko zintegrowane z komodą i przewijakiem przymocowanym do niej. Połączenie to jest bardzo praktyczne i jeszcze ściślej integruje opiekę nad dzieckiem do jednego miejsca, co naszym zdaniem jest idealnym rozwiązaniem. Na drugim zdjęciu widoczny jest pokój dziecięcy po rozłożeniu łóżeczka na typowe łóżko dziecięce o powierzchni spania 90x200 cm i samodzielną komodę ze zdemontowanym już przewijakiem. Konstrukcja zachowująca bezpieczeństwo przewijania i przynosząca oszczędność środków finansowych.

 

Mamy nadzieję, że dzisiejszy artykuł stanie się przynajmniej cennym źródłem inspiracji przynajmniej dla tych, którzy oczekują narodzin dziecka. Oferta jest bardzo szeroka, a markowe meble francuskiego producenta są zarazem gwarancją wysokiej jakości potwierdzonej certyfikatami.