Połącz się z nami

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Pokoje dziecięce z litego drewna, inspiracja z Danii

Design krajów północnoeuropejskich jest bardzo popularny w naszym kraju (zresztą nie tylko w naszym). Najbardziej znani designerzy to właśnie obywatele Danii, Szwecji czy Belgii. Grupka tych czołowych designerów tworzy i prezentuje nowe trendy zyskujące z reguły popularność i wiodącą role w całym świecie. Dotyczy to również kolekcji nowoczesnych mebli dziecięcych z litego drewna. Sklep Meble Aldo jest wyłącznym dystrybutorem dla krajów Europy wschodniej i środkowej mebli dziecięcych i pokoi dziecięcych z litego drewna duńskiego i belgijskiego producenta. W dzisiejszym artykule chcielibyśmy przedstawić niektóre z pozycji oryginalnych, ekologicznych i nieszkodliwych dla zdrowia kolekcji. Kolekcji nie tylko mebli, ale również dekoracji, dzięki którym można stworzyć absolutnie oryginalną i specyficzną atmosferę pokoju dziecięcego..

 

 

Pokój dziecięcy dla chłopca, czy dziewczynki?

Na pewno powinny być widoczne różnice w aranżacji pokoju dziecięcego dla dziewcząt i pokoju dziecięcego dla chłopców. Z tego też powodu wprowadziliśmy więc podział na te dwie grupy pokoi dziecięcych. W pokojach dziecięcych dla dziewcząt dominującymi kolorami są róż i fiolet, w pokojach dziecięcych dla chłopców to z kolei kolor niebieski, zielony czy ciemno brązowy. Dla zwolenników wyraźnych i sytych kolorów zdecydowanie polecamy kolekcje My Color obejmujące szeroką gamę takich właśnie kolorów. Na dołączonych zdjęciach sami mogą Państwo ocenić projekt pokoju dziecięcego dla dziewcząt w kolorze fioletowo różowym i projekt pokoju dziecięcego dla chłopców w wykonaniu niebiesko zielonym.

 

  

 

Kombinacji różnych kolorów w kolekcji mebli dziecięcych My Color, znajdziemy naprawdę bardzo wiele. Możemy na przykład wybierać meble tylko w kolorze czerwonym, zielonym czy pomarańczowym. Wśród chłopców popularnym odcieniem jest również ciemno brązowy określany przez producenta jako antracyt. Wielkim atutem tej kolekcji jest również dostosowanie rozmiarów wielu elementów, do potrzeb małych dzieci, i tak mamy do dyspozycji krzesełka dziecięce, stoliki dziecięce czy łóżka dziecięce z litego drewna o powierzchni spania 70x160 cm. Łóżka tego typu są idealnym przejściowym rozwiązaniem pomiędzy łóżeczkiem dziecięcym a klasycznym łóżkiem pod materac 90x200 cm. Do dyspozycji mamy również szeroką ofertę łóżek piętrowych, czy łóżek na antresoli. Wszystko podzielone na kategorię dla dziewcząt i dla chłopców.

 

Wolą Państwo bardziej wstrzemięźliwe i tradycyjne kolory? Z ofertą duńskiego producenta to żaden problem. Producent ten oferuje cały szereg projektów takich właśnie pokoi dziecięcych, oczywiście z możliwością wyboru pojedynczych elementów mebli dziecięcych. Meble dziecięce w tradycyjnym białym wykonaniu możemy uzupełnić o dekoracje dziecięce według własnego wyboru. Białe meble dziecięce z litego drewna nadają się do wyposażenia pokoju dziecięcego dla dziewcząt tak i dla chłopców. Zmieniamy tylko dekoracje.

 

  

 

Zestaw widoczny na pierwszym zdjęciu to oczywiście chłopięcy pokój o tematyce kowboi i dzikiego zachodu. Chłopcom zafascynowanym tamtym okresem, taki pokój na pewno sprawi wielką przyjemność. Dla romantycznie nastawionych dziewczynek, dziewcząt i nastolatek przeznaczony jest drugi zestaw, uzupełniony dekoracjami w popularnym kolorze różowym. Oferta dekoracji jest szeroka i oprócz wyżej prezentowanych tematów możemy wybrać również tematykę lotnictwa, kwitnącej łąki czy życia Indian.

 

 

Łóżko dziecięce jest zawsze podstawowym elementem

Jakość snu jest decydującym elementem zdrowego rozwoju dziecka. Oferta łóżek dziecięcych z litego drewna jest bardzo szeroka i podzieliliśmy ją na klasyczne łóżka dziecięce i łóżka piętrowe. Obie kategorie możemy z kolei podzielić na łóżka dla dziewcząt i dla chłopców. Wygląd łóżek jest naprawdę oryginalny i nie brakuje łóżek z baldachimem , czy łóżek ze zjeżdżalnią.

 

Łóżko dziecięce jest podstawą całego systemu. Wykonane w kolorze białym a o jego przeznaczeniu dla dziewcząt, czy chłopców decydują dekoracje. Białe łóżko uzupełnione ciemno niebieskimi dekoracjami z tematyką lotnictwa na pewno spodoba się chłopcom, a dla dziewcząt bardziej odpowiednim motywem będzie kwitnąca łąka. Łóżko może również pozostać bez dekoracji, ale w znacznym stopniu pozbawia nas to możliwości stworzenia oryginalnego wnętrza. Oferta dekoracji duńskiego producenta jest naprawdę bardzo nietypowa.

 

 

Meble dziecięce z litego drewna belgijskiego producenta

Koncepcja belgijskiego producenta, którą chcemy przedstawić na zakończenie, różni się znacznie od wyżej przedstawionej. Design jest bardziej konserwatywny, linie prostsze i nie ma dekoracji. Mimo to popularnością dorównuje swemu poprzednikowi, zwłaszcza w późniejszym wieku dziecka, czyli do aranżacji pokoi studenckich.

 

  

 

Różnice najlepiej widoczne są na dołączonych zdjęciach. Wysoka jakość i wykorzystanie do produkcji drewna sosnowego, to wspólne cechy obu producentów. Wykorzystywane jest odpowiednio wysuszone drewno sosnowe bez wad i pęknięć, szczegółowo opracowane, tak by posiadało gładką powierzchnię. Odpowiednie wysuszenie zapobiega późniejszym deformacjom mebli. Oferta mebli dziecięcych z litego drewna jest bardzo szeroka, a każda kolekcja posiada własne cechy charakterystyczne.