Połącz się z nami

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Pokój dziecięcy to nie tylko meble

Aranżacja pokoju dziecięcego to bardzo złożony problem i nie powinniśmy pozwalać unieść się własnym wyobrażeniem o jego idealnym wyglądzie. Dziecko, lub dzieci, mają swoje własne wyobrażenia i zainteresowania i te również powinny być uwzględnione w aranżacji wnętrza, które bądź co bądź będzie stanowiła ich prywatną przestrzeń. Oczywiście pokój dziecięcy musi zawierać podstawowe umeblowanie raczej nie podlegające dyskusji, ale dodatki, akcesoria i dekoracje powinny odpowiadać zainteresowaniom dziecka czy dzieci. Warto pod tym względem dać dziecku trochę wolności i słuchać jego życzeń i sugestii. Im bardziej uda nam się dostosować wnętrze do wyobrażeń i życzeń dziecka tym bardziej komfortowo będzie się ono czuło w tym miejscu do gier i zabaw, ale również nauki. Tematem dzisiejszego artykułu nie będzie więc typowe wyposażenie pokoju dziecięcego, ale zwłaszcza dodatki, akcesoria i dekoracje. Właśnie takie drobiazgi potrafią w zasadniczy sposób zmienić charakter wnętrza i stworzyć unikalną, indywidualną przestrzeń. Przedstawimy kolekcje z kategorii markowych mebli dziecięcych z gwarancją wydłużoną do 7 lat. Kolekcje zawierające dodatki tematycznie harmonizujące z meblami i podkreślające indywidualny charakter pokoju. Co więc oprócz mebli mamy do dyspozycji?

 

 

Dodatki i akcesoria do pokoju dla dziewcząt

Najpopularniejszymi odcieniami dodatków i dekoracji do pokoju dziewczęcego to bez wątpienia biel, róż i fiolet. Z tych też odcieni większość producentów korzysta do wykonania elementów dekoracyjnych samych mebli. Coraz większa ilość producentów oferuje również dodatki, akcesoria i dekoracje w tych odcieniach. Dodatki które są do dyspozycji w ramach kolekcji New Joy to lampka, lampa sufitowa, pościel, zasłony, dywanik dekoracyjny czy nawet tapety. Większość projektów widocznych na zdjęciach można więc bezpośrednio przenieść do naszych wnętrz, uzyskując pokój dziecięcy bezpośrednio od architekta wnętrz. Chyba najwyższy czas na przykład.

 

 

Na dołączonych zdjęciach łatwo ocenić jak elegancko wyglądają lampy i lampki do pokoju dziewczęcego. Stylowe i oryginalne rozwiązanie mogące całkowicie zmienić wygląd i charakter wnętrza. W podobnym duchu wykonane są też pozostałe dodatki wspomniane na wstępie. W połączeniu z białymi meblami wyposażenie pokoju będzie kompletne i idealnie zharmonizowane, zwłaszcza przy zastosowaniu pościeli i dywanów tej samej kolekcji. Kompleksowa oferta nie często spotykana w naszych realiach. Pościel w amerykańskim stylu z ogromną poduszką ze zdejmowanym pokrowcem i małą poduszką dekoracyjną bez pokrowca, ale nadającą się do prania bezpośrednio w pralce. Kołdra pełniąca również funkcję narzuty również nadaje się do prania w pralce. Na dołączonych zdjęciach przedstawiamy projekty pokoi dziecięcych z dodatkami, dla łatwej oceny możliwego wyglądu przyszłego pokoju dziecięcego.

 

  

 

Dywan, pościel, firanki i tapety harmonijnie połączone w jedną całość z meblami, tworząc idealne wręcz wnętrze. Wszystko idealnie dopasowane również pod względem kolorystyki, ale mimo to pozwalające na twórczość własną dziecka, na przykład w formie plakatu ulubionej gwiazdy, co akurat nie musi się za bardzo podobać dorosłym, ale warto pamiętać o tym, że to dziecko ma czuć się w tym pomieszczeniu swobodnie i komfortowo.

 

 

Dodatki i akcesoria do pokoju dla chłopców

W zasadzie są identyczne z tymi dla dziewcząt, różnią się zwłaszcza kolorystyką. Również do pokoju chłopca, lub chłopców, można nabyć lampy, lampki, pościel i wiele innych dodatków. Dodatków nie tylko do pokoju ucznia, ale również do pokoju niemowlęcego. Dodatki, akcesoria i dekoracje od narodzin do dorosłości dziecka. Dla przykładu dołączamy zdjęcia dwu projektów.

 

   

 

Oświetlenie, dywany czy firany oczywiście mogą być wykorzystywane dosłownie od narodzin do dorosłości dziecka co jest bez wątpienia przyjemnym i praktycznym plusem tej koncepcji wyposażenia. Jak widać na zdjęciach nie ma absolutnie potrzeby zmiany dodatków w pokoju dziecięcym małego czy dużego chłopca.

 

Dodatki i akcesoria mogą być o typowo dziecięcym wyglądzie (z wyraźnymi motywami dziecięcymi) lub bardziej eleganckie i dyskretne (bardziej dostosowane do potrzeb dorastających nastolatków). Którą z kategorii Państwo wybiorą zależy od aktualnych potrzeb i własnej fantazji. Możliwości jest naprawdę sporo, a dodatkowym plusem możliwości przeniesienia kompletnego projektu do naszych wnętrz, jest możliwość wykorzystania projektów profesjonalistów.