Połącz się z nami

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Pokój dziecięcy od narodzin aż do lat piętnastu?

Aranżacja pokoju dziecięcego dla niemowląt nie jest sprawą prostą ani tanią. Wielu klientów martwi zwłaszcza fakt, że meble niemowlęce wykorzystywane są przez trzy, maksimum cztery, lata. Łóżeczka niemowlęce w większości konstruowane są pod materac 60x120 lub 70x140 cm co w późniejszym wieku jest niewystarczające i wymagające zamianę na łóżko o większej powierzchni spania. Przy tej okazji często dochodzi również do przygotowania nauki szkolnej, czyli z zakupem biurka, ewentualnie regału czy biblioteczki. Kolejny przełom nastaje na początku studiów, kiedy tradycyjne łóżko dziecięce o powierzchni spania 90x200 cm zaczyna być niewystarczające, a większość studentów czuje się bardziej komfortowo w łóżku pod materac120x200 lub 140x200 cm. Większość rodziców stoi więc przed perspektywą wielokrotnej rekonstrukcji pokoju dziecięcego, wiążącą się z ze znacznymi wydatkami. Do tego może jeszcze często dochodzą kolejne dzieci i potrzeba zaspokojenia potrzeb maluchów i starszego rodzeństwa, ale tematem dzisiejszego artykułu będzie pierwszy pokój dziecięcy i to na możliwościach jego aranżacji dzisiaj skupimy naszą uwagę. Skoncentrujemy się zwłaszcza na możliwościach obniżenia wspomnianych na wstępie kosztów. Współczesne oferty wielu producentów na szczęście dają nam w tym temacie wiele możliwości.

 

 

Podstawą jest łóżeczko z możliwością rozłożenia do postaci łóżka dziecięcego

Najprostszym sposobem na ominięcie znacznej części inwestycji związanych z przemianą pokoju niemowlęcego na pokój dziecięcy, jest zakup łóżeczka dziecięcego z możliwością rozłożenia do postaci łóżka dziecięcego. Podobnych konstrukcji pojawia z roku na rok coraz więcej i są one bardzo popularne wśród klientów. Konstrukcje takie umożliwiają rozłożenie łóżeczka dziecięcego o powierzchni spania 80x130 lub 70x140 cm na łóżko dziecięce pod materac 80x180 lub 90x190 cm, w dodatku większość konstrukcji rozkładanych umożliwia wykorzystanie przewijaka jako komody, a niektóre z konstrukcji dysponują nawet kolejnymi elementami, co pozwala na uzyskanie kompletnie wyposażenego pokoju dziecięcego i pozwala na znaczne oszczędności środków finansowych.

 

   

 

Przykładem wyżej wspominanych konstrukcji może być łóżeczko dziecięce Berry z kolekcji markowych mebli dziecięcych z gwarancją wydłużoną do 7 lat, zapewniającą długi okres eksploatacji. Łóżeczko w formie złożonej oferuje powierzchnię spania 80x130 cm odpowiednią dla dzieci do trzech lat. Po rozłożeniu uzyskamy łóżko dziecięce pod materac 80x180 cm oraz komodę. Komodę możemy umieścić w dowolnym miejscu pokoju dziecięcego, niekoniecznie musi być ona umieszczona tak jak na dołączonym zdjęciu.

 

  

 

Oprócz łóżeczka z możliwością rozłożenia, możemy w ramach wyposażenia pokoju niemowlęcego nabyć kolejne meble jak na przykład komoda czy szafa, które mogą być wykorzystane aż do wieku dorosłego dziecka. Później wystarczy już talko uzupełnić pokój o biurko i mamy pokój dla ucznia. Pomysłowa i elegancka konstrukcja umożliwiająca znaczne oszczędności. Podobnych konstrukcji znajduje się w naszej ofercie naprawdę sporo. 

                                                

 

Decydując się na meble niemowlęce z możliwością wykorzystania do dorosłości dziecka, trzeba liczyć się z koniecznością wymiany drobnych elementów z motywami typowo dziecięcymi (na przykład uchwyty z miśkami). Wymiana nie wymagająca jednak wielkich umiejętności ani inwestycji, jest raczej do zaakceptowania. Radzimy jednak zachować pierwotne, bo w razie pojawienia się kolejnego potomka, możemy skorzystać z nich po raz kolejny.